Dorota Raczkiewicz "Drużyna Szpiku": Co 2 minuty w Polsce ktoś słyszy diagnozę - nowotwór. A każdego roku 10 tysięcy osób dowiaduje się, że to nowotwór krwi, większość z nich, aby wyzdrowieć – przeżyć potrzebuje przeszczepu szpiku. W 2010 roku w polskich klinikach przeprowadzono tylko 800 takich zabiegów. Co zatem zresztą pacjentów? Część nadal walczy, szuka dawcy i wierzy, że rak to nie wyrok, część jednak przegrała swoją walkę.Wcale nie musiało tak być, gdyby tylko znaleźli się dawcy, niestety tych w polskim rejestrze ciągle brakuje. Widnieje w nim, bowiem tylko 140 tysięcy nazwisk, w niemieckim ponad 3 miliony. Statystyki przerażają, oby także nas mobilizowały. Mamy szansę uratować komuś życie, wystarczy chęć, otwartość i gotowość.

Na całym świecie 13 października to Dzień Dawcy Szpiku, w tym roku trzy dni później, czyli 16 października w Poznaniu spotkają się wszyscy, którym nie jest obojętne cierpienie chorych. A połączą ich III Mistrzostwa Polski Drużyny Szpiku w maratonie. Chcielibyśmy te zawody dedykować wszystkim zmagającym się z nowotworami, ale także tym, którzy nie wahali się zostać dawcami życia. Głównym założeniem Mistrzostw jest promocja aktywnego trybu życia, biegania, jako najlepszego sposobu na zachowanie sił witalnych i zdrowia. I w końcu zwrócenie uwagi na potrzeby ludzi chorych na nowotwory krwi, dawstwo szpiku i transplantologię. Drużyna Szpiku to grupa ludzi, którzy chcą się dzielić z innymi tym, co mają, co potrafią i do czego są gotowi, bo właśnie gotowość jest znakiem rozpoznawczym czerwonego teamu. A zakładając koszulkę, odpowiadają na wołanie chorych „Podziel się życiem”.To, zatem konkretne zadanie, ale także odpowiedzialność za rozbudzoną nadzieję. A ta dla umierających to niejednokrotnie ostatnia deska ratunku.Zadaniem Drużyny jest bycie głosem tych walczących.

W zeszłym roku na linii startu stanęło 160 zawodników w czerwonych koszulkach wśród nich kapitan Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, aktorka Kasia Bujakiewicz, piłkarz Piotr Reiss, maratończycy Monika Drybulska i Marcin Fehlau, a także raper Mezo.

W tych zawodach ważne są wyniki, rezultaty i rekordy, ale najważniejsze jest szerzenie idei „Zabiegania o ludzkie życie”. Jeżeli zatem chcesz pomóc chorym oddaj im swój trud, pot, talent i zwycięstwo, zostań Mistrzem Polski w pomaganiu. Potrzebujemy właśnie Ciebie!

Wszyscy zawodnicy, którzy chcą wziąć udział w III Mistrzostwach Polski Drużyny Szpiku w maratonie powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy 12. Poznań Maraton zaznaczając jednocześnie w rubryce „drużyna zgłoszeniowa" Drużynę Szpiku - www.marathon.poznan.pl

 

Regulamin III Mistrzostw Polski Drużyny Szpiku w Maratonie


I. Cel imprezy:

1. Wyłonienie Mistrza Polski Drużyny Szpiku w maratonie.

2. Zwiększenie ilości potencjalnych dawców szpiku

3. Popularyzacja biegów, jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu.

4. Promocja zdrowego stylu życia.

II. Organizator:

Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku"
ul. Szczęsna 9, Poznań
www.darszpiku.pl

Piotr Szukała Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dorota Raczkiewicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.darszpiku.pl

Uczestnicy III Mistrzostw Polski Drużyny Szpiku w Maratonie zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu 12 Poznań Maraton.

   
III. Termin i miejsce:

16 października 2011 r., Poznań

W Mistrzostwach Polski Drużyny Szpiku może wziąć udział każda osoba pełnoletnia, która do dnia 16 października 2011 roku ukończyła 18 lat.

IV. Klasyfikacja:

• Mężczyźni - puchary Mistrzostw Polski Drużyny Szpiku: miejsca od 1-3

• Kobiety - puchary Mistrzostw Polski Drużyny Szpiku: miejsca od 1 - 3

Klasyfikacja jest niezależna od klasyfikacji 12 Poznań Maratonu.


VI. Nagrody:

Trzej pierwsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymają pamiątkowy puchar, nagrody, a każdy, kto ukończy bieg dyplom.


VII. Zgłoszenia:

Wszyscy zawodnicy, którzy chcą wziąć udział w  III Mistrzostwach Polski Drużyny Szpiku w maratonie powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy 12 Poznań Maraton zaznaczając jednocześnie w rubryce „drużyna zgłoszeniowa" Drużynę Szpiku - www.marathon.poznan.pl

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

Każdy zawodnik startujący w Mistrzostwach Polski Drużyny Szpiku zobowiązany jest przebiec maraton w drużynowej koszulce.
{moscomment}