Dorota Raczkiewicz:„Podziel się życiem" to hasło Dnia Szpiku i III Śremskiego Biegu Drużyny Szpiku, impreza odbędzie się 21 maja. Zapraszamy biegaczy, rowerzystów i „kijkarzy". Trasa biegów wieść będzie ulicami Śremu, start i meta znajdują się na Stadionie Miejskim, a zawodnicy będą mieli do pokonania 4km 200m. Chcemy zachęcić Śremian do oddania chorym na białaczkę swojego czasu, trudu i talentu. Dzień Szpiku to będzie po prostu piknik podczas, którego Śremianie staną się ambasadorami transplantologii, tym samym głosem osób walczących o swoje zdrowie i życie. Aby wesprzeć chorych nie trzeba być wybitnym sportowcem, bo przecież w tym Biegu nie medale, czy nagrody są najważniejsze, a chęć niesienia pomocy.

A takiej możliwości 21 maja nie zabraknie. Dzięki wsparciu Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przez kilka godzin ( od 13.00 do 16.00) na stadionie odbywać się będzie Rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Przypominam tylko TO NIE BOLI I JEST BEZPIECZNE. Wystarczy, że wypełnicie ankietę, oddacie 10 mililitrów krwi i jeżeli lekarz uzna, ze nie ma przeciwwskazań zostaniecie wpisani do Rejestru. Proste prawda? A potem trzeba już tylko czekać na telefon z informacją, że właśnie nas ktoś potrzebuje.

Wierzę, że i tym razem Śremianie nie zawiodą.

Imprezę rozpoczną piłkarze, bowiem w ramach Dnia Szpiku odbędzie się Wielki Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Udział w nim weźmie 8 drużyn: piłkarze z Teatru Wielkiego, Poznańskiego Chóru Katedralnego, Zakładu Poprawczego, Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej. Drużyna szpiku wystawi również swój team, który na co dzień uczestniczy w rozgrywkach Ligii Red Box. Piłkarskie zmagania zakończą się o godz 15.05 i wtedy rozegrany zostanie wielki finał finałów, czyli zwycięzca turnieju stanie na przeciwko Drużyny Vipów, która tworzyć będą między innymi: Wojewoda Przemysław Pacia, Burmistrz Adam Lewandowski, Senator Piotr Gruszczyński, Dyrektor Śosir Rafał Wachowiak, komendant Straży Pożarnej Grzegorz Niwiński...

Na Stadionie Miejskim startujemy o godzinie 14.00, na początek rowerzyści, później o 14.30 biegacze, a na koniec „kijkarze". A o 13.30 odbędą się Biegi Juniora, do rywalizacji staną dzieci do lat 13. Będą miały do pokonania odcinek 400 m.

Nie zabraknie dyplomów, medali, nagród i pucharów. Każdy uczestnik otrzyma czerwoną drużynową koszulkę, będzie grochówka, dobra zabawa.

Dzięki naszym przyjaciołom z Krówki Małej odbędą się pokazy pierwszej pomocy, gry w boule, a nasi zaprzyjaźnieni strażacy pokażą jak gasi się pożar. Na plenerowej scenie zaprezentują się lokalne zespoły, a na finał Dnia Szpiku zagra Partyzant.

Razem z nami na Stadionie będzie Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia, Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, Senator Piotr Gruszczyński.

Mamy nadzieję, że uda nam się uratować choćby jedno ludzkie życie, a w niejednym zlęknionym sercu rozpalić ogień wiary, że pomoc dla niego na pewno nadejdzie.

Dorota Raczkiewicz
szefowa Drużyny Szpiku
www.darszpiku.pl

{moscomment}