Galeria zdjęć

Dorota Raczkiewicz: Ola, Julia i Magda to trzy bohaterki sobotniego Biegu „Podziel się życiem". To dziewczynki, które swą obecnością dały dowód, że „rak to nie wyrok". Pamiętam zeszłoroczne, śremskie spotkanie z rodzicami Julki Nadolnej, wtedy właśnie prosili o pomoc w zorganizowaniu zbiórki krwi potrzebnej po przeszczepie. A Magda? To dla Niej szukaliśmy dawcy podczas I Biegu, wtedy w maju Jej rodzice Wioletka i Darek marzyli tylko, o tym żeby znalazł się ktoś, kto podzieli się życiem. Pamiętacie, puszczaliśmy balony z marzeniami, większość z nas marzyła o dawcy dla Madzi. Udało się ! Dziś dziewczynka jest zdrowa. I w końcu Ola, nasz promyczek, to Ona uczy nas jak nie poddawać się, kiedy to nawet lekarze się poddają.

Parę tygodni temu zamarzyłam sobie, aby te trzy dziewczynki pojawiły się na naszym Biegu i pokazały, że marzenia się spełniają, ale trzeba o nie walczyć. Przyjechały 18 września do Śremu, były jak papużki nierozłączki. Dziękuję za ich obecność, szczególnie Ich Rodzicom Magdzie, Izie, Wioletce i Darkowi.

Jak to się mówi w języku biegaczy"zrobiliśmy życiówkę". Tak, tak 92 osoby zostały dopisane do polskiego Rejestru Dawców Szpiku!!!!! I tu wielkie dzięki dla naszych przyjaciół z Fundacji DKMS Polska, bo to Oni zajęli się rejestracją. Dziękujemy.

W ramach naszej imprezy rywalizowali kolarze, biegacze i kijkarze, osobno ścigały się dzieci - uczestnicy Biegu Juniora.

Muszę się Wam przyznać, że trochę się bałam, że nie będzie chętnych, bo Lechici, bo Nordic Walking nad Maltą, bo wiatr, bo wczesna pora itd...

Na szczęście po raz kolejny niepotrzebnie.

Kto zwyciężył? Tak naprawdę każdy, kto przyszedł, pobiegł, pojechał, przeszedł, pomagał, czy w końcu został potencjalnym dawcą. Ale przecież to był prawdziwy bieg, więc nie mogło zabraknąć pucharów, medali, nagród i zwycięzców. Oto oni

Nordic Walking

mężczyźni

1. Romuald Marciniak
2. Jan Kamiński
3. Marcin Skórczyński

 

kobiety

1.Eleonora Kamińska
2.Donata Staszak
3.Maria Homan

 

Rowerzyści

mężczyźni

1.Gawałek Tomasz
2.Maciej Foerester
3.Daniel Stefaniak

kobiety

1.Maja Tomczyk
2.Henryka Przepiórka
3. Krystyna Kocemba

 

Biegacze

mężczyźni

1.Krzysztof Szymanowski
2.Przemysław Walewski
3.Piotr Mikołajczak

kobiety

1.Natalia Leśniak
2.Joanna Mądra
3.Adrianna Nowak

 

Bieg Juniora

Mikołaj Majsner
Tymoteusz Liwerski
Krzysztof Wróblewicz
Kuba Raczkiewicz
Maciej Kwiatkowski
Marcin Musielak
Anna Drożdżyńska
Oliwia Mencel
Agata Jędrzejczak

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Przypomnę tylko, że zawodnicy mieli do pokonania 4km, trasa wiodła parkiem i ulicami Śremu i wcale nie była taka prosta.

 

A teraz kilka słów o i do moich drużynników:)

Dziękuję!!! to na początek.

Patrzyłam na Was i pomyślałam sobie, że naprawdę zmieniło się tak wiele, każdy wie co robić, gdzie jest jego miejsce i po co przyjechał. Nie trzeba nikogo ustawiać. Niesamowicie było patrzeć na Marcina Kargola i Jego dziewczynę jak się uwijali przy koszulkach, na Mariusza, który nie tylko brylował przy mikrofonie, ale panował nad całą rejestracja i wynikami. Aga jak zwykle było Jej pełno i jak zwykle umiała latać wszystkie dziury i Michał, który był wszędzie, gdzie trzeba. Marylka mistrzyni informacji i edukacji. Paweł tym razem kierowca i opiekun, Łukasz łapach zwycięzców, Adam fotograf i Piotr, który mi zawsze daje poczucie bezpieczeństwa, On doskonale wie, co trzeba zrobić, kiedy i gdzie być.

Jest tak wiele osób, bez których to wszystko, by się nie kręciło Marzenka Tonińska, Agnieszka Golak,Rafał Stasik, Przemek Walewski i jeszcze ktoś, kto odwalił kawał roboty, a nie mógł z nami w sobotę świętować. To oczywiście Kamila, pewnie większość z Was już wie, Kamila miała poważny wypadek samochodowy, jest w szpitalu, ma połamane nogi i czeka ją operacja. W sobotę była z nami myślami, oj czuło się te Jej myśli. Mi jej bardzo brakowało. Kama wracaj do zdrowia, potrzebujemy Cię.

Wielkie podziękowania dla Ilonki i Krówki Małej, dla Pani Kasi Marciniak i Andrzeja Piaseckiego.
{moscomment}