Dorota Raczkiewicz: Do II Mistrzostw Polski Drużyny Szpiku w maratonie pozostało niespełna 2 miesiące. Jak mawiają biegacze czas się wziąć ostro do roboty. Ja do tego stwierdzenia dodam czas odkryć garść szczegółów dotyczących zawodów. W zeszłym roku na linii startu X poznańskiego maratonu stawiło się ponad 100 zawodników w czerwonych, drużynowych koszulkach. Mam nadzieję, że w tym roku, 10 października pobijemy zeszłoroczny rekord. A przypomnę, w Mistrzostwach może wziąć udział każdy pełnoletni biegacz wpisany na listę poznańskiego maratonu. Nie trzeba być związanym z naszym teamem, trzeba tylko chcieć oddać swój trud chorym i walczącym o życie. Dlaczego warto?

Bowiem nikt inny jak biegacze lepiej nie zrozumie człowieka, który walczy nie tylko z przeciwnościami, ale przede wszystkim z samym sobą i swoimi słabościami. Któż zrozumie czym jest „ściana" i widok pojawiającej się na horyzoncie mety. Właśnie dlatego zapraszam Was do udziału w II Mistrzostwach Polski Drużyny Szpiku w maratonie, bo nikt inny jak Wy - maratończycy nie potrafi zrozumieć sensu walki z samym sobą.Warto rozpalić nadzieję w sercach chorych, bo przecież ona umiera ostatnia. 

Dla uczestników naszych zawodów przygotowaliśmy wspaniałe nagrody, dzięki zaangażowaniu  Poland Running Academy 3 najszybsze biegaczki i 3 najszybszych biegaczy otrzymają najnowszej generacji obuwie firmy Nike. Dodatkowo nasi przyjaciele z Fabryki Formy dla najlepszych Poznaniaków przewidzieli miesięczne karnety do tego Centrum Sportowego. Każdy uczestnik naszych zawodów otrzyma drużynową, biegową koszulkę i dyplom.

Ale przecież w tej rywalizacji nie nagrody, miejsca i czy wyniki są najważniejsze, a świadomość, że mamy szansę komuś pomóc, a może nawet uratować czyjeś życie. Właśnie dlatego na starcie poznańskiego maratonu w naszych szeregach stanie kapitan Ryszard Grobelny, piłkarz Piotr Reiss, aktorka, świeżo upieczona mama Kasia Bujakiewicz, raperzy Mezo, Liber i Doniu, sportowcy Monika Drybulska, Julia Michalska, a także nasz  ambasador z Hollywood  Witek Szmańda.

Obyśmy jak powiedział Benedykt XVI przynieśli trwały owoc....
„A zatem owocem, który trwa jest to, co zasialiśmy w ludzkich duszach - miłość, poznanie; gest zdolny dotknąć serca"

Czekamy na Was 10 października w Poznaniu.
Dorota Raczkiewicz
szefowa Drużyny Szpiku
www.darszpiku.pl
{moscomment}