Dorota Raczkiewicz: „Zabiegać o ludzkie życie" - to album, a właściwie kronika ukazująca moc, jaka tkwi w pojedynczym człowieku, dobro, które kiełkuje, rozrasta się i przynosi wymierne efekty. To zapis ludzkiej wrażliwości, otwartości, odpowiedzialności i potrzeby działania.
Za każdym zdjęciem kryje się konkretna osoba, jej historia, trud, pot, a często i łzy. To także chwile zatrzymane przez aparat fotografa, chwile pełne radości, troski, szczęścia  i poczucia, że robi się coś ważnego, wyjątkowego, że  się pomaga tak, jak umie najlepiej. Pomaga - biegając.
Zabiegać o ludzkie życie.
Album będzie przedstawiał rok z życia Drużyny Szpiku, począwszy od IX Poznańskiego Maratonu, skończywszy na X jubileuszowym. Podczas tych 12 miesięcy członkowie Drużyny wzięli udział w około 70 biegach organizowanych w całej Polsce. My chcemy pokazać te najważniejsze biegi, około 30, a wystartowało w nich ponad 150 biegaczy.

Zdjęcia do kroniki przekazane zostały przez profesjonalnych fotografów, towarzyszących sportowym imprezom. Każdy bieg będzie miał swojego bohatera, I został kapitan Biegowej Drużyny Szpiku - Wiceprezydent Maciej Frankiewicz, który doskonale rozumiał potrzebę niesienia pomocy, promocję zdrowego i aktywnego stylu życia. W naszej „klubowej" koszulce biegał nie tylko w Poznaniu, ale wszędzie tam gdzie stawał na linii startu by być głosem chorych i potrzebujących. Miał być i 11 października...

„Zabiegać o ludzkie życie" będzie miał 220 stron, wydanych na papierze kredowym, oprawionych w twardą tłoczoną oprawę. Oprócz  zdjęć zawierać będzie opisy, komentarze, listy. Słowo wstępne zredaguje Prezydent Poznania  Ryszard Grobelny i Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia.

Chcielibyśmy aby ten album, zapis naszych działań ofiarować chorym i walczącym jako dowód naszej troski i zaangażowania. Dlatego kronika ta trafi do wszystkich polskich szpitali, w których przeprowadzane są przeszczepy szpiku, do oddziałów, na których chorzy czekają na swojego dawcę. „Zabiegajmy o ludzkie życie" dotrze do wszystkich Regionalnych Centrów Krwiodawstwa, zachęcić honorowych dawców krwi do podzielenia się szpikiem. W imieniu członków Drużyny Szpiku, ale przede wszystkim chorych zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w promocji naszego albumu „Zabiegajmy o ludzkie życie".
Przesyłam serdeczności

W sprawie zakupu albumu proszę o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku 515228708
www.darszpiku.pl

{moscomment}