Dorota Raczkiewicz: Dołącz do nas, czekamy właśnie na Ciebie. Zostań Mistrzem Polski w pomaganiu. To będą symboliczne Mistrzostwa, bo każdy, kto w nich wystartuje już jest zwycięzcą, pokonał stereotypy i mity o przeszczepach. Oswoił strach i niewiedzę. Podczas X poznańskiego maratonu na linii startu stanie ponad 100 osób w czerwonych koszulkach z napisem dar szpiku. Będą wśród nich zawodnicy, którzy zmierzą się z limitem 6 godzin, ale i tacy, którzy pokonają 42 km  w 2:40 minut. Wyniki, miejsca będą oczywiście ważne, ale ważniejszy jest sam gest, sygnał dany chorym jesteśmy z Wami.

W tym roku zabraknie wśród nas Prezydenta Macieja Frankiewicza, dobiegł już do swojej mety. Kapitanie dziękujemy. Drużyna Szpiku to platforma, na której spotykają się ludzie z różnych światów: sportu, telewizji, sceny. I w tym roku pobiegnie z nami najbardziej szalona z aktorek, dziewczyna o wielkim sercu, Poznanianka z wyboru, biegaczka z zamiłowania - Kasia Bujakiewicz. Nasza Kasia kochana, towarzyszyć Jej będzie Piotr Maruszewski. Monika Drybulska to nasza wierna przyjaciółka, drobinka o silnej woli, konsekwentnie pędząca do mety maratonka. Ona i Wioletta Uryga reprezentować będą kobiecy świat biegania. Wioletta to dotychczasowa mistrzyni trasy, trzymamy kciuki za Nią. A wśród panów o tytuł Mistrza rywalizować będzie Prezydent Ryszard  Grobelny.

Pobiegnie Piotr Reiss piłkarz Warty Poznań, a ostatnio autor książki „Spowiedź  piłkarza", ale przede wszystkim nasz kapitan. Piotrek jest z nami od początku, kiedy jeszcze nikt nie miał pojęcia, co to za twór ta Drużyna Szpiku? A świat muzyki reprezentować będzie Mezo, tak  tak, Jarek nie tylko świetnie komponuje, śpiewa i aranżuje, ale i biega. I nasz czarny koń Marcin Fehlau, zwycięzca z Łodzi, On też postanowił być  ambasadorem pomagania. W drużynie nie zabraknie Przemka Walewskiego, redaktora portalu „Wszystko o bieganiu", Wojtka Szoty z „Maratonczyka.pl", Remigiusza Kozińskiego z Telewizji WTK.

Z wielką radością chciałabym przekazać informację, iż Patronat nad Mistrzostwami Polski Drużyny Szpiku w maratonie objął Wicepremier Waldemar Pawlak, Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia i Prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Dla nas to dowód na to, że podejmowane działania rozumiane są przez władze wszelkiego szczebla, a dla chorych, że po prostu nie są sami.

Czekamy na Was 10 i 11 października na poznańskiej Malcie. Jeżeli chcesz zostać potencjalnym dawcą szpiku przyjdź oddaj 10 mililitrów krwi i zarejestruj się w Banku Dawców, możesz też pomóc oddając krew w krwiobusie trafi ona do dzieci chorych na serce. Spotkaj się z Wojtusiakami, którzy wspierają pacjentów kardiologii. A jeśli chcesz spotkać się z nami, naszymi gwiazdami po prostu przyjdź. Nie musisz biegać, po prostu kibicuj i oddaj głos chorym.

Zabiegaj z nami o ludzkie życie.

Dorota Raczkiewicz
Szefowa Drużyny Szpiku
www.darszpiku.pl

{moscomment}