Dorota Raczkiewicz: Nie biegaj tylko dla siebie, czy wyników sportowych. Pomagaj biegając. Drużyna Szpiku zaprasza Ciebie - właśnie Ciebie do tworzenia grupy będącej głosem chorych na białaczkę. Podziel się tym, co umiesz, robisz i lubisz. Podziel się swoim bieganiem. Może to Ty uratujesz komuś życie. Może to Ty opowiesz, w jak prosty sposób wyrwać chorego ze „świata nowotworów". Może to Twoje starty zachęcą innych, by zostać dawcą szpiku. Może właśnie Tobie, któregoś dnia ktoś powie „dziękuję, żyję dzięki Twojej wrażliwości i otwartości". Warto mieć otwarte oczy, uszy i serca. Warto pomagać. Przyłącz się do nas Pomagaj biegając.


Drużyna Szpiku to grupa ludzi chcących pomagać, są wśród nas aktorzy z Kasią Bujakiewicz na czele, sportowcy z wioślarką Julią Michalską, piłkarzem Piotrem Reissem, szablistką Bogną Jóźwiak. Z nami biegają martończycy Monika Drybulska, Marcin Fehlau, nie brakuje artystów, jest zespół Dżem, Mezo, Liber, Wojciech Korda, siostry Steczkowskie, są politycy, dziennikarze, studenci, prezesi, ale są też emeryci, strażacy, śpiewacy, informatycy...

Jest miejsce dla każdego - pod warunkiem, że chce pomagać.

Podczas IX Poznań Marathon stanęliśmy na starcie nie tylko by pokonać te mordercze 42 km, ale przede wszystkim by oswoić strach i niewiedzę na temat przeszczepów szpiku.

Na nasz apel odpowiedziało wielu biegaczy, którzy ubierając czerwone koszulki stali się ambasadorami niesienia pomocy.

Przez ten rok „urośliśmy w siłę", startujemy w biegach organizowanych we wszystkich zakątkach kraju,  przecież wszędzie są chorzy i potrzebujący i wszędzie są ludzie o otwartych i wrażliwych sercach.

Co roku 10 tysięcy osób słyszy diagnozę „nowotwór krwi". Połowa z nich umiera, umiera, bo nie znajduje dawcy szpiku.

Tak nie musi być, wiedział o tym nasz biegowy kapitan Maciej Frankiewicz. W zeszłym roku apelował „ludzie pomagajmy chorym". Niestety w tym roku juz  z nami nie pobiegnie, on już dobiegł do „swojej mety"

Brakuje Go nie tylko nam.

Panie Kapitanie dziękujemy


 Regulamin Mistrzostw Polski Drużyny Szpiku w Maratonie

 

I. Cel imprezy:

1. Wyłonienie Mistrza Polski Drużyny Szpiku w maratonie.

2. Zwiększenie ilości potencjalnych dawców szpiku

3. Popularyzacja biegów, jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu.

4. Promocja zdrowego stylu życia.

 

II. Organizator:

Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku"

ul. Szczęsna 9

Poznań

Adam Wawrzyniak: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dorota Raczkiewicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.darszpiku.pl

Uczestnicy Mistrzostw Polski Drużyny Szpiku w Maratonie zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu 10 Poznań Maraton.

 

III. Termin i miejsce:

11 października 2009 r., Poznań

W Mistrzostwach Polski Drużyny Szpiku może wziąć udział każda osoba pełnoletnia, która do dnia 11 października 2009 roku ukończyła 18 lat.

 

IV. Klasyfikacja:

Mężczyźni

Mężczyźni - puchary Mistrzostw Polski Drużyny Szpiku: miejsca od 1-3

Kobiety

Kobiety -puchary Mistrzostw Polski Drużyny Szpiku: miejsca od 1 - 3

Klasyfikacja jest niezależna od klasyfikacji 10 Poznań Maratonu.

 

VI. Nagrody:

Trzej pierwsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymają pamiątkowy puchar, nagrody, a każdy, kto ukończy bieg dyplom.

 

VII. Zgłoszenia:

Wszyscy zawodnicy, którzy chcą wziąć udział w Mistrzostwach Polski w maratonie powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy 10 Poznań Maraton zaznaczając jednocześnie w rubryce

„drużyna zgłoszeniowa" Drużynę Szpiku - www.marathon.poznan.pl

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

Każdy zawodnik startujący w Mistrzostwach Polski Drużyny Szpiku otrzyma koszulkę startową, w której zobowiązany jest przebiec maraton.
{moscomment}