Drużyna Szpiku"Drużyna Szpiku": Jak co roku Drużyna Szpiku przygotowała niespodziankę dla uczestników poznańskiego maratonu, były już zawody na ergometrach, zbieranie kilometrów na bieżniach, a tym razem zapraszamy do wspólnej zabawy w FOTOBUDCE.

Fotobudka wykonuje ekspresowe zdjęcia, które są świetną i śmieszną pamiątką. Trzy fotografie drukowane są od razu po wykonaniu zdjęć na jednym pasku. Do fotografii można śmiesznie pozować, każda może być inna, w innym przebraniu, peruce, z inną miną. Samo robienie zdjęć (i oczywiście zdjęcia same w sobie później) dają wiele radości i śmiechu. Oprócz 3 ekspresowych zdjęć, będzie można fotki pobrać ze specjalnej strony internetowej.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Aukcja na Allegro.pl

Drużyna Szpiku zaprasza na charytatywne allegro przedmiotem aukcji jest podarowana przez aktorkę Katarzynę Bujakiewicz, jedyna i niepowtarzalna torebka projektu AGABAG. Kasia od wielu lat jest ambasadorką DRUŻYNY SZPIKU, promującą Drużynę zarówno w swoim życiu prywatnym, jak i zawodowym. O potrzebie dawców krwi, niewystarczającej liczbie potencjalnych dawców szpiku możecie usłyszeć od niej w wywiadach telewizyjnych, na łamach prasy czy w zwykłych codziennych rozmowach.

Kasia zachęca i jako zarejestrowany potencjalny dawca szpiku sama czeka na bliźniaka, któremu będzie mogła pomóc pokonać chorobę. Mówi: „Mówię o Drużynie Szpiku, bo mam taką potrzebę, by ludzie oswajali się z tematem. By nie bali się podjąć wyzwania, gdy obok nich ktoś będzie potrzebował krwi. By dzień, w którym dostaną telefon, że jest gdzieś ktoś komu mogą uratować życie, był dla nich najpiękniejszym dniem! By wiedzieli, co wtedy robić. Sama czekam na swojego bliźniaka i na moment, w którym dowiem się, że te skomplikowane cyfry, które określają zgodność szpiku będą do siebie pasować!” Wszystkie pozyskane środki przekazane zostaną na pomoc podopiecznym Drużyny Szpiku.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)


Dorota Raczkiewicz "Druzyna Szpiku": 18 maja w ramach Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym odbędą się  II Mistrzostwa Polski Drużyny Szpiku w Półmaratonie. Głównym założeniem Mistrzostw jest promocja aktywnego trybu życia, biegania jako najlepszego sposobu na zachowanie sił witalnych i zdrowia. I w końcu zwrócenie uwagi na potrzeby ludzi chorych na nowotwory krwi, dawstwo szpiku i transplantologię. Drużyna Szpiku to grupa ludzi, którzy wiedzą i chcą się tym dzielić z innymi. Zakładając czerwoną koszulkę, odpowiadają na wołanie chorych „Podziel się życiem”. To zatem konkretne zadanie, ale także odpowiedzialność za rozbudzoną nadzieję. A ta dla umierających to niejednokrotnie ostatnia deska ratunku. Zadaniem Drużyny jest bycie głosem tych walczących.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dorota Raczkiewicz: To była Mistrzowska niedziela!!!!!! HURA !!!! Mamy nowych – pierwszych Mistrzów Polski Drużyny Szpiku w Półmaratonie!  Ale kochani tak naprawdę wszyscy, czyli blisko 100 osób startujących w szpikowych koszulkach jesteście Mistrzami Polski w pomaganiu!!! Kiedy dziś w Tarnowie Podgórnym patrzyłam sobie na te czerwone tłumy, całe rodziny, które przyjechały, aby wspólnie spędzić czas, łza w oku się kręciła i 5 lat temu nawet bym nie zamarzyła o takim widoku. Dziękuję za Wasze za otwarte serducha i gotowość. Dziękuję za pomoc w organizacji mistrzostw, witam nowych biegaczy i Waszych bliskich, cieszę się, że jesteście. Fajnie mieć taką Drużynę!!!!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona Drużyny

 

Dorota Raczkiewicz: 26 maja dokładnie w 5 lecie naszej Drużyny będziemy mieli kolejne wielkie biegowe święto, w ramach Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym odbędą się  I Mistrzostwa Polski Drużyny Szpiku w Półmaratonie. Głównym założeniem Mistrzostw jest promocja aktywnego trybu życia, biegania jako najlepszego sposobu na zachowanie sił witalnych i zdrowia. I w końcu zwrócenie uwagi na potrzeby ludzi chorych na nowotwory krwi, dawstwo szpiku i transplantologię.

Drużyna Szpiku to grupa ludzi, którzy wiedzą i chcą się tym dzielić z innymi. Zakładając czerwoną koszulkę, odpowiadają na wołanie chorych „Podziel się życiem”. To zatem konkretne zadanie, ale także odpowiedzialność za rozbudzoną nadzieję. A ta dla umierających to niejednokrotnie ostatnia deska ratunku. Zadaniem Drużyny jest bycie głosem tych walczących.

Napisz komentarz (1 Komentarz)


Dorota Raczkiewicz: Dziękuję za to szpikowe Święto!!! To naprawdę było święto, pełne radości, przyjaźni i otwartości. Choć w Urzędzie Wojewódzkim polała się krew, była to krew życia, pomagająca wyrwać się małej Oli Ziętarskiej ze świata nowotworów. W poniedziałek 20 maja rozpoczęliśmy jubileuszowy tydzień naszej Drużyny. Dokładnie przed 5 laty, 26 maja w tym samym miejscu, w towarzystwie naszego przyjaciela Wojewody Przemysława Paci ogłaszaliśmy światu, że powstała szpikowa Drużyna. Zastanawialiśmy się jak świętować te 5-lecie i nikt z nas nie miał wątpliwości, że najlepszym sposobem, będzie zbiórka krwi, rejestracja dawców i spotkanie z naszą młodzieżą.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
6.Poznań Półmaraton
Dział poświęcony imprezie
Dział poświęcony Drużynie Szpiku

Dorota Raczkiewicz: Od 5 lat poznański Półmaraton to nasza szpikowa, flagowa impreza, dlatego i w tym roku Drużyny nie zabraknie . Hura!!! Ta impreza od samego początku była dla nas ważna, bowiem to tu w Poznaniu podczas targów Expo mogliśmy się spotkać, porozmawiać, tak zwyczajnie bez pośpiechu, startowych emocji i „pometowego” roztargnienia. To tu nawiązują się fajne znajomości, prawdziwe relacje i to tu z pełnym przekonaniem uświadamiamy „po co te koszulki i ta Drużyna”. Teraz po tych 5 latach działania naszego Teamu nie trafiają do nas „łapacze koszulek”, biegacze są świadomi i gotowi do działania i bycia głosem chorych, bo tak naprawdę przecież o to chodzi, aby wiedzieć, że jesteśmy „pomostem między chorymi, a światem zdrowych. To wcale nie jest takie proste, bo trzeba się co nieco dowiedzieć, uporządkować w głowie i serduchu swoje wiadomości i być gotowym”szerzyć” tę wiedzę, po co? Aby ciągle nie umierali ludzie, tylko dlatego, że nie znaleźli dawcy szpiku. To nasze zadanie!!!! Wypełniacie je celująco!!!!!


Napisz komentarz (1 Komentarz)
Dorota Raczkiewicz "Drużyna Szpiku": Dziś w nocy zmarł nasz kolega-biegacz Wiesiek Klich, miał zaledwie 44 lat. W Drużynie był od samego początku, po raz pierwszy w szpikowej koszulce wystartował w IX poznańskim maratonie, czyli w 2008 roku. Od tego czasu nie rozstawał się z czerwoną koszulką, był wszędzie, nie bał się wyzwań, zdobywał szczyty, chodził z kijkami, pływał i jeździł na rowerze. do Drużyny "wciągnął" swoją córkę i przyjaciół, chciał pomagać i pomagał. Był dobrym kolegą, wspaniałym ojcem i mężem, wytrwałym maratończykiem, z dumą nosił szpikowe barwy. Wiesiu dziękujemy, że byłeś z nami, to był zaszczyt tworzyć z Tobą Drużynę Szpiku.

Napisz komentarz (2 Komentarze)
 

Dorota Raczkiewicz: Na przełomie lipca i sierpnia 2012 roku Romek Mucha z „Drużyny Szpiku”, uczestniczyć będzie w wyprawie wysokogórskiej MUZTAGH ATA reprezentując  Poznań, Wielkopolskę oraz Powiat Szamotulski. Oto Jego opowieść o tym, co się będzie działo tam wysoko. A dla nas to kolejna okazja, aby pokazać, ze chcieć to móc i że w życiu trzeba podejmować wyzwania, walczyć o marzenia i dzień za dniem konsekwentnie dążyć do celu. Romek tę wyprawę dedykuje również wszystkim chorym na nowotwory. Muztagh Ata to szczyt o wysokości 7546 m n.p.m., położony w zachodnich Chinach, w masywie Kunlun - 43 góra na świecie co do wysokości.  Mimo łagodnych stoków i braku poważnych trudności technicznych zdobycie góry jest wymagającym zadaniem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Dorota Raczkiewicz: W Dzień Mamy w 2008 roku powstała nasza Drużyna Szpiku. Dokładnie pamiętam tamte chwile, konferencję prasową u wojewody Przemysława Paci, Piotrka Reissa, który został naszym kapitanem i Olę Gref, naszą ambasadorkę, dziewczynkę, która pokazała, że i z rakiem można wygrać. Nie przypuszczałam wtedy, że po czterech latach staniemy się prawdziwą szpikową armią. Kiedy myślę o Drużynie natychmiast nasuwa mi się taki cytat „Wielu małych ludzi, w wielu małych miejscowościach, robiąc wiele małych rzeczy potrafi odmienić oblicze świata”. Tak właśnie jest z naszym teamem, robiąc czasem małe rzeczy, odmieniając swoje domy, rodziny, środowiska ratujemy chorych i walczących. Wtedy w 2008 roku nie miałam pojęcia jak moc tkwi w pojedynczym człowieku, jak dobro kiełkuje i przynosi owoce. Gdyby ktoś mnie wtedy zapytał jak będzie wyglądać Drużyna w 2012 roku powiedziałabym, że mam nadzieję, że będzie trwać i że uratuje choć jednego człowieka.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Dział poświęcony Drużynie Szpiku

Dorota Raczkiewicz "Szefowa Drużyny Szpiku": Pod takim hasłem 4 grudnia odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy z Drużyną Szpiku”. Tym razem bohaterami będą Ci, którzy „nie zapominają, że życie jest kruche, delikatne i nie trwa wiecznie”. Zaprosiliśmy osoby, które otarły się o nowotworowy świat. Będzie z nami Ela Żurek, która przed 10 laty tuż przed Bożym Narodzeniem oddała szpik, Magda Konieczna, która straciła maleńkiego synka, Łukasz, którego dziecko pokonało raka. Zaprosiliśmy naszego walecznego Karola Tanasia, który od kilku lat bierze za rogi podgryzający Go nowotwór i Magdę Gref mamę Oli, naszej ambasadorki. Będą również inni goście, którzy opowiedzą o drodze, jaką przeszli i przechodzą. Wszyscy oni wiedzą i nie zapominają, jakim darem jest zdrowie i życie. Na co dzień uczą i pokazują, co jest naprawdę najważniejsze. Chcielibyśmy wspólnie zachęcić Poznaniaków, aby na te zbliżające się Święta Bożego Narodzenia zechcieli zrobić najpiękniejszy prezent – podzielili się życiem, zostali krwiodawcami i dawcami szpiku. W imieniu całej Drużyny zapraszam w niedzielę 4 grudnia o godz. 17.00 do urokliwego miejsca PoemaCafe przy ul. Wodnej 12.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dorota Raczkiewicz „szefowa Drużyny Szpiku”: Bez wątpienia nasi drużynowi chłopcy z Zakładu Poprawczego nie tylko znaleźli sposób, ale mieli odwagę zrobić krok do przodu. Krok, który dla części z nich jest szansą na nowe - lepsze życie. Bycie w Drużynie Szpiku to ciągła gotowość do niesienia pomocy, czasem heroicznej, a innym razem takiej zwykłej codziennej, niejednokrotnie niezauważanej. Oni odpowiedzieli na to zobowiązanie, zostali krwiodawcami, potencjalnymi dawcami szpiku, biegaczami, futbolistami, ale także wolontariuszami owiedzającymi dzieci na oddziałach szpitalnych, animatorami organizującymi Dzień Dziecka.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Dorota Raczkiewicz: W niedzielę 6 listopada zainaugurowaliśmy nowy cykl "Rozmowy z Drużyną Szpiku". Założeniem tych spotkań jest pokazanie jak jesteśmy różnorodni iwyjątkowi. Większość z nas ma swoje pasje, zamiłowania, każdy swoje małe i większe sukcesy. Właśnie tym chcemy się podzielić.Pierwsze Rozmowy poświęciliśmy naszemu kapitanowi Maciejowi Frankiewiczowi, a gościem specjalnym była żona pana Prezydenta Joanna.To był wspaniały czas spędzony w "klimatycznym miejscu" w PoemaCafe, wspominaliśmy nie tylko Prezydenta, ale i nasze z nim spotkania,zastanawialiśmy się jak wyglądałby Poznań, gdyby Maciej był razem z nami, bez wątpienia brakuje Go nie tylko Drużynie Szpiku. A Joanna okazała się wspaniałym mówcą, porwała i oczarowała nas wszystkich.

Napisz komentarz (1 Komentarz)
Poema Cafe - Poznań

Dorota Raczkiewicz:Za nami III Mistrzostwa Polski Drużyny Szpiku w maratonie, a przed nami wiele kolejnych ważnych wydarzeń. Rozpoczynamy nowy cykl „Rozmowy z Drużyną Szpiku”, to comiesięczne spotkania w PoemaCafe.Chcielibyśmy się Poznaniakom przedstawić, opowiedzieć o tym, kim jesteśmy i czym zajmujemy się, na co dzień, bo oswajanie strachu i niewiedzy na temat przeszczepów szpiku to przecież ten nasz drugi świat. Jesień i listopad skłaniają do wspomnień, dlatego pierwsze „rozmowy” poświęcamy Maciejowi Frankiewiczowi, gościem specjalnym będzie Jego żona Joanna.

Napisz komentarz (1 Komentarz)
12. Maraton Poznański wraz z Drużyną Szpiku przebiegł Jacek "Mezo" Mejer. W czasie maratonu powstawał też teledysk do piosenki "Kochaj albo giń". "Mezo" osiągnął jak na debiutanta bardzo przyzwoity wynik - 3:48. Efekt jego pracy na teledyskiem możecie zobaczyć poniżej.

Napisz komentarz (6 Komentarzy)


Dorota Raczkiewicz „Szefowa Drużyny Szpiku”: W III Mistrzostwach Polski Drużyny Szpiku w maratonie udział wzięło blisko 270 zawodników, to oczywiście nasz nowy rekord.  Na linii startu czerwonych koszulkach pojawili się nasi ambasadorzy i przyjaciele aktorka Kasia Bujakiewicz, maratonka Monika Drybulska i sprinter Marcin Urbaś. A z morderczym dystansem zmierzył się nasz kapitan, czyli Prezydent Ryszard Grobelny i raper Jacek Mejer - Mezo. Nad całością czuwał również ubrany w nasze barwy dyrektor Maciej Mielęcki, a wystartowała biegaczy Joanna Frankiewicz.

Napisz komentarz (1 Komentarz)
Sekcja Drużyny Szpiku

Dorota Raczkiewicz:Mezo, Bujakiewicz, Reiss, Drybulska, Urbaś, Frankiewicz i Grobelny jednym głosem apelują do Poznaniaków by stali się ambasadorami niesienia pomocy chorym i cierpiącym. Na co dzień z innych światów, a jednak tworzą jedną drużynę – Drużynę Szpiku i właśnie w jej barwach w niedzielę pojawią się na XII poznańskim maratonie. Po co? Nie dla medali, czy pucharów, ale aby pokonać siebie, swoje słabości, by dać sygnał wszystkim chorym na nowotwory, że nie są osamotnieni i opuszczeni, że są ludzi, którzy „zabiegają” o ich życie. Wraz z 270 innymi zawodnikami Drużyny Szpiku staną się głosem cierpiących i wątpiących. To im oddadzą trud, a dla niektórych to naprawdę będzie walka.

Napisz komentarz (3 Komentarze)
Sekcja Drużyny Szpiku

Dorota Raczkiewicz: III Mistrzostwa Polski Drużyny Szpiku w maratonie tuż tuż!!!!!! Zakończyły się zapisy i na naszej liście jest niespełna 250 nazwisk. To oczywiście rekord hura!!!!! Wśród startujących jest nasz kapitan Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, raper Jacek Mejer-Mezo, kabareciarz Szymon Jachimek, dyrektor programowy telewizji WTK Remigiusz Koziński i redaktor naczelny portalu Wszystko o bieganiu Przemek Walewski. Na linii startu pojawi się nasza Kasia Bujakiewicz, maratonka Monika Drybulska, wspaniały biegacz Marcin Fehlau i sprinter Marcin Urbaś.. Patrząc na listę widzę i drużynowych weteranów, czyli osoby, które już po raz czwarty wytarują w naszych barwach, ale i wielu beniaminków. Kochani cieszę się, że jesteście.

 

Napisz komentarz (3 Komentarze)
Dział poświęcony Drużynie Szpiku - zgłoszenia

Dorota Raczkiewicz: Nie biegaj tylko dla siebie, wyników sportowych, medali, czy pucharów.
XII poznański maraton może być dla Was wyjątkowy, nie tylko ze względu na życiówkę, dobre miejsce, czy wspaniałą formę, a dlatego, że macie szansę uratować komuś życie. 16 października na Malcie czekać będzie na Was krwiobus, w nim będzie można zarejestrować się do Banku Dawców Szpiku. Wystarczy oddać 10 ml krwi, wypełnić ankietę, jeśli nie będzie medycznych przeciwwskazań, nasze nazwisko znajdzie się w rejestrze. A wtedy trzeba już tylko czekać na telefon z informacją, że ktoś chory potrzebuje właśnie nas. I co dalej?

Napisz komentarz (3 Komentarze)
Dorota Raczkiewicz "Drużyna Szpiku": W imieniu Drużyny Szpiku, a także wszystkich pracowników KGHM chciałabym Was zaprosić do udziału w wyjątkowej imprezie - "Biegu po szpik". Odbędzie się on w sobotę 3 września w Lubinie na lotnisku. W tym biegu na 3 km, nie miejsce, czy czas jest ważny, a propagowanie idei transplantologii, mówienie o tym, że to przeszczepy dla tysięcy ludzi w Polsce są jedynym ratunkiem. Symbolem tego biegu będzie drzewko, dlatego każdy uczestnik otrzyma swoje "drzewko życia", aby mógł o nie dbać i je pielęgnować. Zapraszam Was do Lubinia 3 września strat o 15.30, zapisy przed imprezą. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną specjalne nagrody - warto.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Dorota Raczkiewicz "Drużyna Szpiku": Co 2 minuty w Polsce ktoś słyszy diagnozę - nowotwór. A każdego roku 10 tysięcy osób dowiaduje się, że to nowotwór krwi, większość z nich, aby wyzdrowieć – przeżyć potrzebuje przeszczepu szpiku. W 2010 roku w polskich klinikach przeprowadzono tylko 800 takich zabiegów. Co zatem zresztą pacjentów? Część nadal walczy, szuka dawcy i wierzy, że rak to nie wyrok, część jednak przegrała swoją walkę.Wcale nie musiało tak być, gdyby tylko znaleźli się dawcy, niestety tych w polskim rejestrze ciągle brakuje. Widnieje w nim, bowiem tylko 140 tysięcy nazwisk, w niemieckim ponad 3 miliony. Statystyki przerażają, oby także nas mobilizowały. Mamy szansę uratować komuś życie, wystarczy chęć, otwartość i gotowość.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)


Dorota Raczkiewicz "Drużyna Szpiku": „Dzień Szpiku” pod takim hasłem w sobotę 21 maja w Śremie odbyła się festyn, którego głównym założeniem było oswajanie strachu i niewiedzy na temat przeszczepów. Organizatorem imprezy była Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku” i Drużyna Szpiku, ale tak naprawdę organizatorów było wielu, bo sama Fundacja nie udźwignęłaby takiego ciężaru. Dlatego właśnie „Dzień Szpiku” stał się pomostem, na którym ramię w ramię stanęli wszyscy, którzy mają otwarte oczy, uszy i serca.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Dorota Raczkiewicz:„Podziel się życiem" to hasło Dnia Szpiku i III Śremskiego Biegu Drużyny Szpiku, impreza odbędzie się 21 maja. Zapraszamy biegaczy, rowerzystów i „kijkarzy". Trasa biegów wieść będzie ulicami Śremu, start i meta znajdują się na Stadionie Miejskim, a zawodnicy będą mieli do pokonania 4km 200m. Chcemy zachęcić Śremian do oddania chorym na białaczkę swojego czasu, trudu i talentu. Dzień Szpiku to będzie po prostu piknik podczas, którego Śremianie staną się ambasadorami transplantologii, tym samym głosem osób walczących o swoje zdrowie i życie. Aby wesprzeć chorych nie trzeba być wybitnym sportowcem, bo przecież w tym Biegu nie medale, czy nagrody są najważniejsze, a chęć niesienia pomocy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Galeria zdjęć

Dorota Raczkiewicz: Ola, Julia i Magda to trzy bohaterki sobotniego Biegu „Podziel się życiem". To dziewczynki, które swą obecnością dały dowód, że „rak to nie wyrok". Pamiętam zeszłoroczne, śremskie spotkanie z rodzicami Julki Nadolnej, wtedy właśnie prosili o pomoc w zorganizowaniu zbiórki krwi potrzebnej po przeszczepie. A Magda? To dla Niej szukaliśmy dawcy podczas I Biegu, wtedy w maju Jej rodzice Wioletka i Darek marzyli tylko, o tym żeby znalazł się ktoś, kto podzieli się życiem. Pamiętacie, puszczaliśmy balony z marzeniami, większość z nas marzyła o dawcy dla Madzi. Udało się ! Dziś dziewczynka jest zdrowa. I w końcu Ola, nasz promyczek, to Ona uczy nas jak nie poddawać się, kiedy to nawet lekarze się poddają.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Dorota Raczkiewicz: Do II Mistrzostw Polski Drużyny Szpiku w maratonie pozostało niespełna 2 miesiące. Jak mawiają biegacze czas się wziąć ostro do roboty. Ja do tego stwierdzenia dodam czas odkryć garść szczegółów dotyczących zawodów. W zeszłym roku na linii startu X poznańskiego maratonu stawiło się ponad 100 zawodników w czerwonych, drużynowych koszulkach. Mam nadzieję, że w tym roku, 10 października pobijemy zeszłoroczny rekord. A przypomnę, w Mistrzostwach może wziąć udział każdy pełnoletni biegacz wpisany na listę poznańskiego maratonu. Nie trzeba być związanym z naszym teamem, trzeba tylko chcieć oddać swój trud chorym i walczącym o życie. Dlaczego warto?

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Dział poświęcony Drużynie Szpiku

Dorota Raczkiewicz: „Masz Dar" to hasło kampanii medialnej, skierowanej do szerokiego grona odbiorców, ale to także tytuł naszej piosenki. Autorem słów jest Tomasz Raczkiewicz, muzykę skomponował Aleksander Gref, dyrygent i wybitny muzyk, dla nas to jednak przede wszystkim tato Oli. Siedmioletniej dziewczynki, która pokazała jak walczyć i pokonać nowotwór.  „Masz Dar" to piosenka pełna wdzięczności, radości i optymizmu, zachęcająca do dzielenia się życiem.


Napisz komentarz (0 Komentarzy)