FOTORELACJA
Galeria cz. 1 / Galeria cz. 2 / Galeria cz. 3 / Galeria cz. 4
Galeria cz. 5 / Galeria cz. 6 / Galeria cz. 7

Wyniki
Strona imprezy / Strona na FB  
Dział poświęcony imprezie

sgh 2023 1

Po pandemicznej przerwie na ulice Warszawy i dzielnicy Mokotów powrócił Bieg SGH organizowany przez Szkołę Główną Handlową oraz Dzielnicę Mokotów. Jak wyczekiwana była to impreza, widać było po frekwencji. Na starcie stawiło się ponad tysiąc biegaczy, w tym wielu studentów SGH, organizacji akademickich i samorządów studenckich.

Jeszcze w zeszłym roku impreza odbyła się w formule wirtualnej. Na szczęście w tym sezonie, jubileuszową 10. edycję mogliśmy już świętować jako klasyczny bieg uliczny. Rywalizowano na trzech dystansach 1 km, 5 km i 10 km. Starty biegów usytuowane zostały na ulicy Rakowieckiej obok jednego z gmachów SGH. Po drugiej stronie ulicy, o czym warto wspomnieć, znajduje się budynek więzienia na Rakowieckiej - dawnej katowni z SB, gdzie obecnie powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Biegacze rywalizowali na głównej arterii Mokotowa czyli Alei Niepodległości. Pogoda była bardziej żeglarska niż biegowa - dużo słońca i wiatru. Biegi odbywały się praktycznie w samo południe, więc uczestnicy musieli się zmierzyć także z wysoką temperaturą. Na szczęście na mecie czekała na nich duża ilość wody, izotoników i bezalkoholowego piwa :)

Najlepiej poradzili sobie z warunkami: Łukasz Więckowski - 33:15 i Anna Musiał - 43:15 na 10 km, Adrian Bednarek - 15:29 i Adriana Kalbarczyk - 18:08 na 5 km, oraz Piotr Wiraszka i Magdalena Łakomska - zwycięzcy na dystansie 1 km.

Warto odnotować, że drugie miejsce na 10 km zajął 51-letni triathlonista - Marcin Konieczny (33:36). Wśród uczestników wypatrzyliśmy również znanego komentatora m. in. Eurosportu i sędziego lekkoatletycznego Janusza Rozuma, który osiągnął na 5 km bardzo dobry wyniki 24:17… w wieku 72 lat. Gratulujemy!

Miasteczko biegowe z wieloma atrakcjami kulinarnymi, stoiskami patronów biegu oraz z rozrywkami dla dzieci, zostało usytuowane na terenie ogrodów rektorskich SGH. Tam również ulokowana została scena, z której uczestnikom biegów pogratulował udziału rektor SGH - Piotr Wachowiak i burmistrz Mokotowa - Rafał Miastowski, sam startujący na dystansie na dystansie 5 km.

Bieg od samego początku ma wymiar charytatywny. W tym roku celem była zbiórka funduszy dla chorej Lenki. W tym roku na ten cel zebrano 62 000 zł! Organizatorzy nie kryli wzruszenia. Pojawiły się nawet łzy...

W 2023 roku Bieg SGH dla Lenki!
Lenka w maju skończy trzy lata. Jest wesołym i uśmiechniętym dzieckiem, które niestety musi nauczyć się podstawowych czynności od początku - siadać, raczkować, chodzić, chwytać i mówić. W sierpniu wykryto u niej guza, który znajduję się w móżdżku z przerzutami do mózgu i rdzenia kręgowego. Obecnie jest już po sześciu cyklach chemioterapii, którą musi przyjmować aż do ukończenia trzeciego roku życia. Ze względu na jej młody wiek i obszar naświetlania niemożliwe jest zrobienie radioterapii. Dlatego zbieramy pieniądze na dalsze leczenie za granicą. Liczy się każda złotówka.

FOTORELACJA
(fot. Dorota i Wojciech Szota)

REKLAMA