Bieg SGH

FOTORELACJA
Galeria cz. 1 / Galeria cz. 2 / Galeria cz. 3 / Galeria cz. 4
Galeria cz. 5 / Galeria cz. 6 / Galeria cz. 7

Wyniki
Strona imprezy / Strona na FB  
Dział poświęcony imprezie

sgh 2023 1

Po pandemicznej przerwie na ulice Warszawy i dzielnicy Mokotów powrócił Bieg SGH organizowany przez Szkołę Główną Handlową oraz Dzielnicę Mokotów. Jak wyczekiwana była to impreza, widać było po frekwencji. Na starcie stawiło się ponad tysiąc biegaczy, w tym wielu studentów SGH, organizacji akademickich i samorządów studenckich.

Jeszcze w zeszłym roku impreza odbyła się w formule wirtualnej. Na szczęście w tym sezonie, jubileuszową 10. edycję mogliśmy już świętować jako klasyczny bieg uliczny. Rywalizowano na trzech dystansach 1 km, 5 km i 10 km. Starty biegów usytuowane zostały na ulicy Rakowieckiej obok jednego z gmachów SGH. Po drugiej stronie ulicy, o czym warto wspomnieć, znajduje się budynek więzienia na Rakowieckiej - dawnej katowni z SB, gdzie obecnie powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Biegacze rywalizowali na głównej arterii Mokotowa czyli Alei Niepodległości. Pogoda była bardziej żeglarska niż biegowa - dużo słońca i wiatru. Biegi odbywały się praktycznie w samo południe, więc uczestnicy musieli się zmierzyć także z wysoką temperaturą. Na szczęście na mecie czekała na nich duża ilość wody, izotoników i bezalkoholowego piwa :)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy / Regulamin / Trasy 
Strona imprezy / Strona na FB  
Dział poświęcony imprezie

img 9760

W X Charytatywnym Mokotowskim Biegu SGH każdy może i powinien (!) spróbować swoich sił. Trasa na dystansie 1 km jest dostępna zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych! Start dzieci jest bezpłatny!!! Na dystansie 5 i 10 km trasy są atestowane! Pamiętajmy, że startując w tym biegu pomagamy małej Lence. Do biegu zostało już tylko 12 dni! Zapisy trwają!

Aby jeszcze bardziej zmotywować Was do rozpoczęcia przygody z bieganiem - nie tylko tych najmłodszych, ale również osób dorosłych - zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kilku zmian.

  • Trasę na 1 km bedą mogły przebiec dzieci już od 11 roku życia.
  • Pierwsze 100 pakietów startowych dla dzieci (11-16 lat) na trasę 1 km - za darmo!!!
  • Cena pakietu startowego dla dorosłych, na trasę 1 km wynosi jedynie 20 złotych - rabat 33%!
  • Z wielką radością przedstawiamy Wam także trasy Mokotowskiego Biegu SGH!
  • Osoby, które posiadają już pakiet startowy dla dziecka (11-16 lat) otrzymają zwrot środków

Start wszystkich, trzech dystansów zaplanowany jest przy budynku A Szkoły Głównej Handlowej przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Meta, podobnie jak w poprzednich edycjach, znajdować się będzie w malowniczych Ogrodach Rektorskich.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Regulamin / TRASY!
Strona imprezy / Strona na FB 
Dział poświęcony imprezie

img 9602Bieg SGH 2018

Mokotowski Bieg SGH to czołowa inicjatywa Samorządu Studentów SGH. Wyróżnia go przede wszystkim charytatywna forma. Ponadto jest on największym biegiem organizowanym przez studentów w Polsce. Już 14 maja  2023 odbędzie się X edycja wydarzenia, w której wszyscy uczestnicy będą mogli przyczynić się do pomocy ciężko chorej Lence. W 2023 roku środki uzyskane z wydarzenia zostaną przekazane na pomoc dziewczynce, która choruje na nowotwór mózgu i bardzo potrzebuje pieniędzy na leczenie. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Regulamin
Strona imprezy / Strona na FB
Dział poświęcony imprezie

Organizator: Jubileusz dziesięciolecia, powrót do stacjonarnej formy po 3 latach covidowych turbulencji oraz oczywiście… charytatywny charakter biegu - pomoc niesiona małemu dziecku. To tylko niektóre z powodów czyniących tę edycję Biegu SGH naprawdę wyjątkową!

Mokotowski Bieg SGH to największy bieg charytatywny organizowany przez studentów w Polsce, który odbędzie się już 14 maja 2023 r. Uczestnicy mają do wyboru trzy trasy o długości: 1 km, 5 km i 10 km. Trasy na 5 km i 10 km będą atestowane wraz z zapewnioną profesjonalną obsługą sędziowską, dzięki czemu najlepsze wyniki życiowe uczestników będą jeszcze większym osiągnięciem. Jednak głównym celem wydarzenia jest jak zawsze niesienie pomocy - w tym roku dla małej Lenki. Liczy się więc każda złotówka, a więc udział jak największej liczby uczestników!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy 
Zbiórka dla Solomii 

sgh final5
18 maja 2022 r. zakończyła się IX edycja Biegu SGH. Bieg rozgrywany był w tym roku jeszcze na zasadach rywalizacji wirtualnej. Jak zawsze wydarzeniu organizowanego przez studentów SGH, przyświecał przede wszystkim cel charytatywny. W tym roku zbiórką wspieraliśmy dziewczynkę z Ukrainy - Solomię, która wraz z mamą opuściła ogarniętą wojną Ukrainę. Zebrano 24 000 zł. Zbiórka na stronie siepomaga.pl trwa nadal! Wciąż można pomóc choćby minimalną wpłatą.

W minioną sobotę 21.05.2022 odbył się Wielki finał Biegu SGH 2022 - podsumowanie tegorocznej edycji i ogłoszenie wyników. Tutaj można obejrzeć przebieg wydarzenia, które było transmitowane na profilu FB imprezy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Zbiórka
Medale :)

sghNa zdjęciu: Michał i Kuba Gantnera w tegorocznych koszulkach biegu oraz Marta Niścior

Natalia Grad: Do 15 maja każdy z was może wziąć udział w wirtualnym Biegu SGH i sprawdzić się na wybranym przez siebie dystansie! Wystarczy się zapisać, zarejestrować swój wynik w dowolnej aplikacji biegowej i przesłać go do nas! Wszystko możecie zrobić poprzez link zamieszczony na końcu artykułu. Więc niezależnie jak napięty macie grafik, czy gdzie was nogi poniosą w majówkę znajdziecie wolną chwilę dla sportu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Zbiórka

sgh 2022

Kochani biegacze! Już tylko tydzień został by zebrać 635 223 na leczenie Solomii! To wciąż ogromna suma, ale każdy może pomóc! Wybierz dystans 5 lub 10 km, wpłać  30 zł (można też  więcej!!) i pomóż zebrać brakującą kwotę! Weź udział w tegorocznej edycji Biegu SGH! Gdziekolwiek jesteś, gdziekolwiek biegasz, liczymy na Ciebie! 

Mateusz Boberek: W okresie od 24 kwietnia do 15 maja każdy uczestnik Biegu za pomocą specjalnej aplikacji będzie mógł zarejestrować swój czas na wybranym przez siebie dystansie – 5km, 10km lub 1km dla dzieci. Co więcej, wszyscy biegacze otrzymają pakiety startowe, na które składa się koszulka i pamiątkowy medal. Uczestnicy indywidualni z najlepszym czasem otrzymają specjalne nagrody, a dla najlepszych zespołów przygotowano specjalne wyróżnienia w kategorii drużynowej – są to m. in. Puchar Uczelni, Puchar Organizacji Studenckich, czy Puchar Liceów.

Charytatywny cel biegu już po raz dziewiąty przyświeca studentom Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którzy są odpowiedzialni za organizację wydarzenia. Tym razem beneficjentem Biegu SGH jest Solomia, która cierpi na nowotwór neuroblastoma. Ma już za sobą 8 cykli chemioterapii oraz 6 cykli megachemii, niestety to nie koniec jej zmagań z rakiem, którego leczenie zostało przerwane w ojczystym kraju ze względu na wybuch wojny. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się ze stroną na Facebooku, gdzie znajdziecie dokładny opis sytuacji w jakiej znalazła się Solomiia wraz z linkiem do zbiórki na leczenie dziewczynki: https://www.siepomaga.pl/zycie-solomii

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Zbiórka

sgh 2022 top

Mateusz Boberek: Bieg SGH jest jednym z dowodów na to, że zdolności ekonomiczne mogą mieć zastosowanie nie tylko w biznesie. W przypadku tego przedsięwzięcia zysk nabiera innego wymiaru, a przedsiębiorczość i pomysłowość służą tylko jednemu – bezinteresownej pomocy. Charytatywny cel biegu już po raz dziewiąty przyświeca studentom Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którzy są odpowiedzialni za organizację wydarzenia. Tym razem beneficjentem Biegu SGH jest Solomia, która cierpi na nowotwór neuroblastoma. Ma już za sobą 8 cykli chemioterapii oraz 6 cykli megachemii, niestety to nie koniec jej zmagań z rakiem, którego leczenie zostało przerwane w ojczystym kraju ze względu na wybuch wojny. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się ze stroną na Facebooku, gdzie znajdziecie dokładny opis sytuacji w jakiej znalazła się Solomiia wraz z linkiem do zbiórki na leczenie dziewczynki: https://www.siepomaga.pl/zycie-solomii

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy

Relacja z wielkiego finału Biegu SGH - Start od 3 minuty filmu. Na małego Wojtusia zebrano rekordową kwotę 42 tysięcy złotych! Zebrane pieniądze zostały przekazane na zakup wózka elektrycznego dla małego Wojtka, który boryka się z wrodzoną łamliwością kości, aby mógł poruszać się w pełni samodzielnie w terenie otwartym, gdzie niewielkie wzniesienie lub nierówna nawierzchnia nie będzie stanowiła już problemu. Ogromne podziękowania dla wszystkich darczyńców!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Zapisy
Link do zbiórki
Link do wydarzenia
Regulamin

sgh 2021 1

Przypominamy, że wczoraj rozpoczęła się rywalizacja w ósmej edycji Biegu SGH, połączona z celem charytatywnym. Serdecznie zapraszamy każdego, kto może przebiec 5 lub 10 km. Pomóżmy małemu Wojtusiowi!

Zuzanna Dwojak: Wydarzenia organizowane jest przez Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej. W trosce o zdrowie w tym roku bieg odbędzie się w formie online. Oznacza to, że każdy będzie mógł uczestniczyć w wydarzeniu z dowolnego miejsca na świecie – swoje wyniki można rejestrować za pomocą aplikacji. Bieg rozpocznie się 25 kwietnia i potrwa aż do 16 maja. W tym czasie uczestnicy będą mieli okazję pobiec na trzech dystansach: 5km, 10km oraz na trasie o długości 1km przeznaczonej dla dzieci. Ponadto będzie można wziąć udział w zmaganiach drużynowych, m.in. o Puchar Uczelni, Puchar Liceów czy Puchar Organizacji Studenckich. Dodatkowo co tydzień będą wyłaniani najlepsi biegacze na poszczególnych trasach, którzy otrzymają specjalne nagrody. Zapisów można dokonywać do 15 maja, a każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Zapisy - tylko do 15 włącznie
Link do zbiórki
Link do wydarzenia
Regulamin

sgh 2021 1

Ostatni tydzień biegamy w Biegu SGH. W tym roku zbieramy na zakup wózka elektrycznego dla małego Wojtka, który boryka się z wrodzoną łamliwością kości, aby mógł poruszać się w pełni samodzielnie w terenie otwartym, gdzie niewielkie wzniesienie lub nierówna nawierzchnia nie będzie stanowiła już problemu. Rywalizacja w ósmej edycji trwa od 25.04.2021 do 16.05.2021 włącznie. Serdecznie zapraszamy. Wystarczy przebiec 5 lub 10 km. Jest także kategoria dla dzieci :) Pomóżmy małemu Wojtusiowi!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona Biegu SGH

bieg sgh ost tydzien

Zuzanna Dwojak: Bieg SGH trwa już w najlepsze. Ani pandemia ani jesienna aura nie są w stanie powstrzymać uczestników od utrzymywania zdrowego trybu życia oraz przy okazji pomagania innym. Od rozpoczęcia udało nam się przekonać 670 biegaczy i biegaczek, aby wesprzeć Jasia i pobiec w naszej wyjątkowej, bo wirtualnej, edycji.

Przypominamy, że do 13 listopada jest jeszcze możliwość zarejestrowania się i wzięcia udziału w Biegu SGH, do czego gorąco zachęcamy. Więcej informacji pod tym linkiem: https://bieg.samorzadsgh.pl/
Spotkajmy się na wirtualnej trasie!🏃🏻♀️🏃🏻♂️

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona Biegu RUNBERTÓW
Strona Biegu SGH

fotorunbertow1

AZS Warszawa: Środowisko akademickie łączy siły w organizacji imprez, bo nietypowy rok potrzebuje nietypowych rozwiązań. Wyjątkowo na jednej trasie można będzie wziąć udział w dwóch biegach, z czego jeden rozgrywany jest wirtualnie.

Uczestnicy Biegu SGH rozgrywanego w tym roku przy pomocy aplikacji, mogą sprawdzić się całkowicie realnie i poczuć atmosferę sportowego święta biorąc udział w 8. Biegu Runbertowa. Do pokonania jest szybka 5 km trasa prowadząca ulicami jednej ze stołecznych dzielnic.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy

sgh bieg 2019 15
Jakub Nowak: W niedzielę odbyła się kolejna, szósta edycja Biegu SGH. Szybka trasa, dobra organizacja oraz przede wszystkim szczytny cel przyciągnęły mnóstwo biegaczy i po raz kolejny organizatorzy odnotowali rekord frekwencji. Ponad 2000 nadanych numerów startowych, 3 trasy oraz blisko 40000 zł przekazanych na cel charytatywny – tak w liczbach wygląda szósta edycja największego w Polsce biegu studenckiego, który ponownie przebiegł ulicami Mokotowa. Tego w jakim tempie rozwija się Bieg SGH może pozazdrościć niejeden bieg uliczny.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ZAPISY
ZAPISY - DZIECI
Zapowiedź 2019 (FILM)
Strona imprezy
Fotorelacja 2018

Medal Bieg SGH

Już po raz szósty będziemy mieli okazję pobiec w największym biegu studenckim w Polsce, w Biegu SGH. Biegu, który z wydarzenia wyłącznie studenckiego stał się pełnoprawnym biegiem ulicznym. Organizatorzy, Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, spodziewają się, że już 28 kwietnia ulicami Mokotowa pobiegnie ponad 2 000 osób.

Jest to impreza wyjątkowa, bo nie dość, że organizowana wyłącznie przez grupę uzdolnionych i niezwykle zmotywowanych studentów, to odbywa się również w celu charytatywnym.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ZAPISY
ZAPISY - DZIECI
Zapowiedź 2019 (FILM)
Strona imprezy
Fotorelacja 2018

sgh 2018 4
Jakub Nowak: Już 28.04 odbędzie się szósta edycja najpopularniejszego biegu studenckiego w Polsce – Biegu SGH. Jak co roku cały dochód z wydarzenia przekazany zostanie na leczenie niepełnosprawnego dziecka. W tym roku będzie to 3-letni Teoś, który od urodzenia zmaga się z dysplazją kostną.

Organizatorzy przygotowali w tym roku 2 trasy dla dorosłych: na 5 oraz na 10 km, a także trasę dla dzieci o długości 1,1 km. Trasy dla dorosłych są przede wszystkim piekielnie szybkie – mała ilość zakrętów, płaski teren oraz fakt, że zarówno trasa na 5, jak i na 10 km posiadają atest PZLA, mają sprawić, że na Mokotowie posypią się życiówki.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Wyniki
FOTORELACJA
Galeria cz.1- Galeria cz. 3
Strona imprezy

 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Więcej o biegu

TRASY

Już w najbliższą niedzielę 15.04.2017 zapowiada się fantastyczna biegowa impreza! Zapisy jeszcze trwają! Nie czekaj, zapisz się! 

Jakub Nowak: Szacujemy, że w tegorocznej edycji Biegu weźmie udział około 1600 osób. W tym wielu znanych sportowców – spotkać będzie można m.in. Łukasza Oskierko, Julitę Kotecką, Marcina Freja i Kamilę Gąsiorek, a także wybitnych sportowców z innych dyscyplin niż bieganie – sztangistę Szymona Kołeckiego oraz znanego zawodnika kickboxingu Arka Wrzoska. Oczekujemy także licznych kibiców - oferujemy przestrzeń dla rodzin, znajomych uczestników, a także wszystkich chętnych widzów, którzy mogą w ten sposób spędzić wolny dzień na świeżym powietrzu, w atmosferze zdrowej rywalizacji, sportu i dobrej zabawy.

Bieg SGH 2018 to już piąta edycja charytatywnej inicjatywy Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jak co roku, zapraszamy wszystkich pasjonatów sportu na Mokotów, gdzie w świetnej atmosferze będą oni mogli razem z nami aktywnie spędzić niedzielę.

Najważniejszym celem akcji jest zbiórka funduszy, które przeznaczone zostaną na pomoc małemu Mateuszkowi. Chłopczyk, który niedawno skończył rok, choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba, na którą istnieje lek, nie jest jednak dostępny w Polsce i jest bardzo drogi. Właśnie dlatego wkładamy wszystkie siły w to, aby zachęcić jak najwięcej osób do uczestnictwa w Biegu i aktywnej pomocy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Więcej o biegu

TRASY

Jakub Nowak: Szacujemy, że w tegorocznej edycji Biegu weźmie udział około 1600 osób. W tym wielu znanych sportowców – spotkać będzie można m.in. Łukasza Oskierko, Julitę Kotecką, Marcina Freja i Kamilę Gąsiorek, a także wybitnych sportowców z innych dyscyplin niż bieganie – sztangistę Szymona Kołeckiego oraz znanego zawodnika kickboxingu Arka Wrzoska. Oczekujemy także licznych kibiców - oferujemy przestrzeń dla rodzin, znajomych uczestników, a także wszystkich chętnych widzów, którzy mogą w ten sposób spędzić wolny dzień na świeżym powietrzu, w atmosferze zdrowej rywalizacji, sportu i dobrej zabawy.

Bieg SGH 2018 to już piąta edycja charytatywnej inicjatywy Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jak co roku, zapraszamy wszystkich pasjonatów sportu na Mokotów, gdzie w świetnej atmosferze będą oni mogli razem z nami aktywnie spędzić niedzielę.

Najważniejszym celem akcji jest zbiórka funduszy, które przeznaczone zostaną na pomoc małemu Mateuszkowi. Chłopczyk, który niedawno skończył rok, choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba, na którą istnieje lek, nie jest jednak dostępny w Polsce i jest bardzo drogi. Właśnie dlatego wkładamy wszystkie siły w to, aby zachęcić jak najwięcej osób do uczestnictwa w Biegu i aktywnej pomocy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Więcej o biegu

Kuba Nowak, znany i rozpoznawany biegacz i organizator imprez zaprasza na wyjątkowy, charytatywny Bieg SGH!
Nie może na nim Ciebie zabraknąć!

Posłuchaj króciutkiego zaproszenia i koniecznie zapisz się na bieg.
Do wyboru 5 i 10 km, świetna trasa, świetna atmosfera!
Startując w tym biegu możesz uczynić wiele dobra!

Po raz pierwszy przygotowana została trzecia trasa. Oprócz standardowych 5 oraz 10 kilometrów, odbędzie się również bieg dla dzieci i młodzieży o długości kilometra. Najmłodsi będą mogli konkurować w kilku dopasowanych do swoich możliwości kategoriach wiekowych. Zapraszamy dzieci i młodzież od 8 do 15 roku życia do uczestnictwa.

Najważniejszym celem akcji jest zbiórka funduszy, które przeznaczone zostaną na pomoc małemu Mateuszkowi. Chłopczyk, który niedawno skończył rok, choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba, na którą istnieje lek, nie jest jednak dostępny w Polsce i jest bardzo drogi. Właśnie dlatego wkładamy wszystkie siły w to, aby zachęcić jak najwięcej osób do uczestnictwa w Biegu i aktywnej pomocy.PRZYJDŻ KONIECZNIE!!!!!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy

Bieg SGH 2018 to już piąta edycja charytatywnej inicjatywy Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jak co roku, zapraszamy wszystkich pasjonatów sportu na Mokotów, gdzie w świetnej atmosferze będą oni mogli razem z nami aktywnie spędzić niedzielę.

Najważniejszym celem akcji jest zbiórka funduszy, które przeznaczone zostaną na pomoc małemu Mateuszkowi. Chłopczyk, który niedawno skończył rok, choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba, na którą istnieje lek, nie jest jednak dostępny w Polsce i jest bardzo drogi. Właśnie dlatego wkładamy wszystkie siły w to, aby zachęcić jak najwięcej osób do uczestnictwa w Biegu i aktywnej pomocy.

Oczywiście Bieg SGH ma również promować zdrowy styl życia. Dzięki pomocy patronów medialnych, przede wszystkim Radia ESKA, chcemy dotrzeć nie tylko do wytrawnych biegaczy i maratończyków, którzy przy okazji naszego wydarzenia mają okazję do sprawdzenia swoich umiejętności i przygotowania przed kolejnymi startami. Chcemy trafić także do wszystkich sportowców amatorów i osiedlowych biegaczy, którzy być może dopiero rozpoczną swoją przygodę z biegami masowym, ale również do zapaleńców, nie mogących się doczekać sezonu biegowego.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)