Organizowana przez nas triada biegowa „Zabiegaj o pamięć”, aby stanowiła atrakcyjne wydarzenie dla uczestników musi ewaluować wraz z nimi. Uczestnicy, którzy startowali w naszych biegach na dystansie 5 k przez kilka sezonów aktywnego biegania są już dobrze przygotowani, aby zmierzyć się z dystansem 10 k. To dla nich wprowadzamy innowacje na trasie. Dla tych, którzy zaczynają przygodę z bieganiem dobrym rozwiązaniem jest start w Biegu Konstytucji na dystansie 5 k, lub wspólnie z dziećmi w Biegu z maskotką na dystansie 700 m. Zamknięcie sezonu biegowego to udział w zamykającym triadę biegową Biegu Niepodległości - powiedział Marcin Kuriata, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez SCS AKTYWNA WARSZAWA.


Odbiór pakietów

Aby niepotrzebnie nie czekać w długich kolejkach po odbiór pakietów w dniu biegu warto wcześniej odwiedzić biuro zawodów 26 Biegu Powstania Warszawskiego.Biuro w okresie 21 – 22 lipca będzie zlokalizowane w Sali im. Sienkiewicza w Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej.

Godziny otwarcia biura:
• czwartek (21 lipca ) od 14.00 do 20.00;
• piątek (22 lipca) w godzinach 10.00 – 14.00

Ostatnie miejsca na liście startowej


Po weryfikacji listy startowej na potencjalnych uczestników biegu czeka ostatnie 300 pakietów startowych.

Specjalny trening przed biegiem

Powoli dobiega końca wspólne przygotowanie kondycyjne i poznawcze przed Biegiem Powstania. W środę zakończył się, cieszący się dużym zainteresowaniem, cykl treningów historycznych „Z historią w tle”. W czwartek 21 lipca o godz. 19.00 odbędzie się ostatnie spotkanie treningowe, organizowane wraz z firmą i – Sport (www.i-sport.pl). Tym razem na miejsce spotkania wyznaczono budynek PAST-y i jego najbliższe okolice.

Na tej ostatniej prostej przed startem pojawi się Mariusz Giżyński - wielokrotny medalista mistrzostw Polski - od biegów średnich, poprzez biegi długie, aż do maratonu, Mistrz Polski w Biegach Przełajowych. Mariusz Giżyński jako trener firmy i-Sport (www.i-sport.pl) oraz ambasador Kampanii Polska Goni Europę przekaże uczestnikom kilka wskazówek jak biegać z uśmiechem na ustach.

Organizatorami treningu są: Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego, i-Sport oraz SCS Aktywna Warszawa.

Bieg Zdobycia PAST-y

Przed biegiem głównym, który odbędzie się w godzinach wieczornych Aktywna Warszawa organizator Biegu Powstania Warszawskiego już po raz trzeci organizuje Bieg Zdobycia PAST-y. To niecodzienne wydarzenie polega na wbiegnięciu na 9 piętro historycznego budynku na ul Zielnej 39.

Ekipa ekstremalna na biegu

Ekipa ekstremalna to dwa zespoły przemieszczające się po Polsce samochodami Renault Kadjar i Renault Captur. Członkowie ekip startują w najciekawszych wydarzeniach sportowych dla amatorów. Wspólnie z internautami przygotują również mapę takich wydarzeń organizowanych w Polsce.

23 lipca pojawią się na 26. Biegu Powstania Warszawskiego nie tylko jako uczestnicy.
Przed startem biegu opowiedzą ze sceny zarówno o etyce, jak i taktyce biegania. Zaprezentują kilka podstawowych zasad kulturalnego biegacza biorącego udział w masowych zawodach. Zwrócą się również do początkujących biegaczy i przekażą kilka pomocnych wskazówek dotyczących biegania.
Relacje filmowe z udziału w biegu pojawią się na www.sport.pl/ekipa-ekstremalna-2016

Szczegółowe informacje o biegu dostępne na stroniewww.aktywnawarszawa.waw.pl i na profilach Aktywna Warszawa i Zabiegaj o pamięć na FB.

Sponsor strategiczny: PKO Bank Polski
Sponsor Główny: Renault
Sponsor techniczny: 4F
Partner medyczny: Lux Med
Oficjalna woda: Cisowianka
Sponsor: Garmin
Patronaty honorowe: Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego, Związek Powstańców Warszawskich, Światowy Związek Żołnierzy AK, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.
Patroni medialni: TVP Warszawa, Trójka, BiegamBoLubię, Sport.pl, PAP, Runners' World, Polska Zbrojna, Brief, Maratończyk.pl, MaratonyPolskie.pl, Polska Biega.
Partnerzy: Surge Polonia, DMX Komputery, Centrum Handlowe ARKADIA, Knight Frank, HeritageHotels Polska, Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław, MPWiK, Skrzydlaci.pl, Wydawnictwo Inne Spacery, IDEE Kaffee.

Fotorelacja
(fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}