W tym roku uczestnicy 26. Biegu Powstania Warszawskiego wystartują na nowej trasie. Biegacze będą rywalizować na jednej pętli o długości 10 km. Zespół portalu Maratończyk.pl przygotował dla Was film prezentujący przebieg trasy. Partnerem filmu jest marka Renault. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału. 

Dziesięciokilometrowa pętla rozpoczyna się na ul. Bonifraterskiej, gdzie biegacze ustawią się w sześciu strefach startowych.

Strefy od 6 do 1 będą rozmieszczone od skrzyżowania ul. Bonifraterskiej z ul. Międzyparkową, aż po skrzyżowanie ul. Bonifraterskiej z ul. Franciszkańską.
Start będzie zlokalizowany na ul. Bonifraterskiej zaraz przed skrzyżowaniem z ul. Franciszkańską.

Patrząc w kierunku STARTU:

- po lewej stronie będzie widoczne miasteczko biegowe na terenie Ośrodka Polonia AKTYWNA WARSZAWA,
- po prawej stronie budynek North Gate, w którym będą się znajdować przebieralnie, szatnie i depozyty dla zawodników.
Trasa będzie przebiegać ulicami: Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskiego Przedmieścia i Karowej, następnie skręt w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w Ludną do ul. Czerniakowskiej, a następnie ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim /w tym tunelem/ do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na ul. Konwiktorskiej, zlokalizowanej naprzeciwko Stadionu Polonii Warszawa.
Uczestnicy biegną ulicami asfaltowymi, w żadnym miejscu nie wkraczają na chodniki. Niedopuszczalne jest skracanie trasy biegu pod rygorem dyskwalifikacji. Trasa posiada atest PZLA.

UWAGA: Progi spowalniające na ul. Czerniakowskiej oraz Wilanowskiej.

WAŻNE INFORMACJE:
- Strefy Startowe: Strefy od 6 do 1 będą rozmieszczone od skrzyżowania Bonifraterskiej z Międzyparkową aż po skrzyżowanie ul. Bonifraterskiej z ul. Franciszkańską
- Start: ul. Bonifraterskiej zaraz przed skrzyżowaniem z ul. Franciszkańską
- Miasteczko Biegowe: Ośrodek Polonia AKTYWNA WARSZAWA, ul. Konwiktorska 6
- Przebieralnie, depozyty, szatnie: ul. Bonifraterska 17 ( budek North Gate, po przeciwnej stronie Ośrodka Polonia)
 
 
 
 
 
{moscomment}