Plakat XXVI Biegu Powstania Warszawskiego został zaprojektowany przez zespół portalu MARATOŃCZYK.PL
 
 W nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2016 wystartowały zapisy na XXVI Bieg Powstania i 3. Bieg „Zdobądź PAST-ę”. Oba biegi odbędą się 23.07.2016 roku. Bieg Zdobycia PAST-y start o godzinie 9:00, Bieg Powstania Warszawskiego - tradycyjnie wystartuje o godz. 21:00.

Organizator: Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z najpopularniejszych i największych biegów organizowanych na terenie Warszawy. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego – tak istotnych dla każdego mieszkańca Warszawy. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się na nowej trasie tylko na dystansie 10 km.

Tysiąc płonących zniczy, mrok i minuta ciszy. W takiej oprawie rokrocznie rozpoczyna się Bieg Powstania Warszawskiego. Ta wyjątkowa impreza powstała, by uczcić rocznicę wydarzeń sprzed ponad 70 lat.

1 sierpnia 1944 roku stolica wystąpiła zbrojnie przeciwko niemieckiemu okupantowi. Padły strzały, rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Trwało 63 dni, do 3 października i kosztowało życie ponad 200 tys. mieszkańców stolicy. Przeszło do historii jako niebywały akt heroizmu.
 

Nowa Trasa Biegu Powstania Warszawskiego  

Dziesięciokilometrowa pętla rozpoczyna się na ul. Bonifraterskiej, gdzie biegacze ustawią się w sześciu strefach startowych.

Strefy od 6 do 1 będą rozmieszczone od skrzyżowania ul. Bonifraterskiej z ul. Międzyparkową, aż po skrzyżowanie ul. Bonifraterskiej z ul. Franciszkańską.
Start będzie zlokalizowany na ul. Bonifraterskiej zaraz przed skrzyżowaniem z ul. Franciszkańską.

Patrząc w kierunku STARTU:

- po lewej stronie będzie widoczne miasteczko biegowe na terenie Ośrodka Polonia AKTYWNA WARSZAWA,
- po prawej stronie budynek North Gate, w którym będą się znajdować przebieralnie, szatnie i depozyty dla zawodników.
Trasa będzie przebiegać ulicami: Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskiego Przedmieścia i Karowej, następnie skręt w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w Ludną do ul. Czerniakowskiej, a następnie ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim /w tym tunelem/ do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na ul. Konwiktorskiej, zlokalizowanej naprzeciwko Stadionu Polonii Warszawa.
Uczestnicy biegną ulicami asfaltowymi, w żadnym miejscu nie wkraczają na chodniki. Niedopuszczalne jest skracanie trasy biegu pod rygorem dyskwalifikacji. Trasa posiada atest PZLA.
UWAGA: Progi spowalniające na ul. Czerniakowskiej oraz Wilanowskiej.
WAŻNE INFORMACJE:
- Strefy Startowe: Strefy od 6 do 1 będą rozmieszczone od skrzyżowania Bonifraterskiej z Międzyparkową aż po skrzyżowanie ul. Bonifraterskiej z ul. Franciszkańską
- Start: ul. Bonifraterskiej zaraz przed skrzyżowaniem z ul. Franciszkańską
- Miasteczko Biegowe: Ośrodek Polonia AKTYWNA WARSZAWA, ul. Konwiktorska 6
- Przebieralnie, depozyty, szatnie: ul. Bonifraterska 17 ( budek North Gate, po przeciwnej stronie Ośrodka Polonia )

 

{moscomment}