Podstrona ASICS - Maratończyk.pl
 
RELACJA i ZDJĘCIA Z BIEGU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
RELACJA I ZDJĘCIA Z BIEGU PAST-y
Dział poświęcony Triadzie Biegowej
Strona www - Aktywna Warszawa
Historia Koszulki z Biegu Powstania Warszawskiego 2015
 
 
Paweł Kowalik Bieg Powstania Warszawskiego to lekcja historii wkomponowana w sportową rywalizację. To jeden ze sposobów na pokazanie, czym dla Warszawy i warszawiaków był zryw wolnościowy z sierpnia 1944 roku. Tegoroczna – 25. edycja – wystartuje już w tę sobotę w stolicy. ASICS przygotował specjalną koszulkę techniczną na to wydarzenie. 
 
Trasa biegu

Sam Bieg to ściślej rzecz ujmując dwa biegi: jeden na 5, a drugi na 10 kilometrów. Daje to możliwość włączania się do wydarzenia szerszej grupie osób, które na przykład nie byłyby w stanie przebiec pełnych 10 kilometrów, albo wolą ścigać się na krótszym dystansie. Długość jednej pętli wynosi 5 kilometrów, co dla biegaczy „dychy” oznacza konieczność dwukrotnego pokonywania tej samej trasy. Trasa będzie oznaczona co 1 kilometr oraz posiada atest PZLA.

Niepowtarzalna atmosfera na trasie biegu

Przemierzając trasę w powoli zapadającym zmierzchu, przy akompaniamencie wybuchów i wystrzałów puszczanych z taśmy, ma się nieodparte wrażenie, że wszystko się dzieje naprawdę. Wszystkie wymienione bodźce bardzo oddziałują na wyobraźnie. Całości dopełniają rekonstrukcje powstańcze zlokalizowane tuż obok trasy biegu, przygotowywane przez osoby wcielające się w role powstańców. Chyba najbardziej zapadają w pamięć te, odgrywane przez dzieciaki, naśladujące swoich rówieśników sprzed niespełna siedemdziesięciu lat.

Start biegu  

Start został zaplanowany na wieczór. Zawodnicy na dystansie 5000 metrów startują o godzinie 20.40 z ul. Konwiktorskiej, natomiast „dycha” wyruszy z ulicy Bonifraterskiej o godzinie 21.00.

Organizacja biura zawodów i odbiór pakietów startowych

Biuro zawodów i miejsce wydawania pakietów startowych zostało zlokalizowane w Pałacu Kultury i Nauki w sali Stefana Kisielewskiego – wejście od ulicy Marszałkowskiej.

W najbliższych dniach Biuro Zawodów będzie czynne:

24 lipca (piątek) w godzinach 10.00-14:00 .
25 lipca (sobota) pakiety będą mogły odebrać tylko osoby spoza Warszawy w godzinach 17:00-19:30 w biurze zawodów na ulicy Konwiktorskiej 6 ( na terenie KS Polonia Warszawa).

II Bieg Zdobycia PAST-y


W ramach tego wydarzenia zostanie również rozegrany II Bieg Zdobycia PAST-y. Polega on na wbiegnięciu po schodach na przedostanie – dziewiąte – piętro tego historycznego budynku. Limit czasu wynosi 5 minut na zawodnika, a liczba uczestników – 710. Start imprezy został zaplanowany na godzinę 9.00.

Bezpłatne noclegi i komunikacja miejsca

Uczestnicy 25. Biegu Powstania Warszawskiego w nocy z 24 na 25 i 25 na 26 lipca będą mogli skorzystać z bezpłatnego noclegu w Hali Sportowej Ośrodka Polonia (Konwiktorska 6) . W dniu biegu – za okazaniem numeru startowego – mogą również bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską w pierwszej strefie biletowej.

Koszula techniczna ASICS

W każdym pakiecie startowym przygotowanym na 25. Bieg Powstania Warszawskiego znajdzie się koszulka techniczna marki ASICS. Charakteryzują ją świetne parametry techniczne (wysoka oddychalność i przewiewność materiału) oraz specjalnie zaprojektowana na ten bieg grafika. Ta nawiązuje do głównych motywów powstania. To doskonała pamiątka z tego wyjątkowego wydarzenia.

ASICS wyposażył również wolontariuszy w produkty marki, jak również ufundował nagrody dla najlepszych biegaczy i biegaczek w obu biegach. Zaopatrzył również Biuro Zawodów w profesjonalny sprzęt sportowy.

Skorzystaj z okazji!

Każdy z uczestników Biegu Powstania Warszawskiego dostanie możliwość wygrania pakietu startowego na największy bieg w Polsce – XXVII Bieg Niepodległości w Warszawie. Wystarczy kupić GEL-Glorify w wybranych sklepach Intersport i wziąć udział w promocji. Regulamin akcji dostępny w sklepach i intersport.pl

Dodatkowo SKLEP BIEGACZA oraz marka ASICS przygotowali wyjątkową ofertę. W dniach 23 - 25 lipca w warszawskich sklepach sieci SKLEP BIEGACZA (ul. Hanki Czaki 4, al. KEN 24 A, Wybrzeże Kościuszkowskie 45 A) po okazaniu wydrukowanej grafiki z maila będzie można nabyć 30% taniej buty ASICS GT-1000 4, ASICS GEL-SURVEYOR 4, ASICS GEL-STRATUS 2.

Dodatkowo w promocyjnych cenach dostępne będą produkty marki ASICS z kolekcji Speed i Trail, wiosna-lato oraz jesień-zima 2015.
 
 

Więcej informacji [TUTAJ]

25. Bieg Powstania Warszawskiego to z pewnością wydarzenie wyjątkowe, które co roku przyciąga na start tłumy biegaczy nie tylko z Warszawy, ale i z całego świata. Potwierdza to chociażby ilość chętnych, która w tym roku chciała zapisać się na bieg – do 15. lipca limit dziesięciu tysięcy osób został wyczerpany! To wyjątkowy bieg, który wspomina się przez cały rok.

Do zobaczenia już w tę sobotę na 25. Biegu Powstania Warszawskiego!
 
TRASA
 
 
   
 
 
 
 
 
 
{moscomment}