RELACJA i ZDJĘCIA Z BIEGU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
RELACJA I ZDJĘCIA Z BIEGU PAST-y

Dział poświęcony Triadzie Biegowej

Strona www - Aktywna Warszawa

 

PKO Bank Polski, który wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, już po raz siódmy zostałpartnerem strategicznym Biegu Powstania Warszawskiego. Uczestnicy pobiegną 25 lipca, abyzłożyć hołd powstańczej Warszawie oraz wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz 6-letniegom Krystianka.

PKO Bank Polski od kilku lat jest partnerem strategicznym Warszawskiej Triady Biegowej odbywającejsię pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. W jej skład wchodzą jeszcze Bieg Konstytucji 3 Maja oraz BiegNiepodległości. Bank występuje nie tylko w roli sponsora całego cyklu, ale również uczestnika. Każdegoroku w Biegu Powstania Warszawskiego bierze udział liczna reprezentacja Banku – pracownikówz ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób. W 2014 roku bieg zgromadził rekordowąilość biegaczy, którzy jako jedni z pierwszych rozpoczęli obchody 70. rocznicy wybuchu PowstaniaWarszawskiego. Na starcie pojawiło się około 10 tys. osób.

- PKO Bank Polski od kilku już lat angażuje się w Bieg Powstania Warszawskiego. Jest on wyjątkowy,ponieważ upamiętnia ważne wydarzenie historyczne i co roku towarzyszy mu podniosła oprawa.Zachęcam do kibicowania biegaczom, a przede wszystkim do udziału w imprezie i w naszej akcjicharytatywnej „biegnę dla Krystianka” – mówi Jarosław Brzuzy, Dyrektor Regionu BankowościDetalicznej PKO Banku Polskiego w Warszawie.

25. Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się w sobotę 25 lipca na dystansie 5 km i 10 km i będziestartował z dwóch miejsc: na 5 km z ul. Konwiktorskiej (start godz. 20.40), na 10 km z ul.Bonifraterskiej (start godz. 21.00). Trasa prowadzi ulicami walk powstańczych: Bonifraterską, Miodową,Krakowskim Przedmieściem i Karową, a następnie Wybrzeżem Gdańskim i ul. Sanguszki doKonwiktorskiej. Uroczysty nastrój na trasie tworzyć będą grupy rekonstrukcyjne oraz ustawione wzdłużniej płonące znicze. Zawodnicy pobiegną w biało-czerwonych opaskach powstańczych, a z głośnikówbędzie można usłyszeć odgłosy bombardowania.

W trakcie warszawskiego biegu odbędzie się charytatywna akcja biegowa na rzecz 6-letniego Krystianaz Giżycka, który urodził się z wadą serca. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Cor Infantis. Zbiórkęfunduszy mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy biegu, którzy zadeklarują swoją pomoc i pobiegnąz kartką „biegnę dla Krystianka”. Zaangażowanie zawodników zostanie przeliczone na konkretną pomoc– Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację chłopca. Kartki będą do odebraniaw dniu biegu od godz. 18.30 do 20.30 u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy biurze zawodów.

PKO Bank Polski wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Cracovia Maraton,PKO Wrocław Maraton, PKO Poznań Maraton, cykle PKO Rzeszów Biega, PKO Grand Prix Gdyni czyGrand Prix Warszawy. Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje„biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Od 2013 r. Bankzorganizował 115 charytatywnych akcji biegowych, w których uczestniczyło ok. 38 tys. osób. Dzięki ichzaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,67 mln zł. W 2015 r.odbyło się już 28 takich akcji, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości 430 tys. zł dla osóbpotrzebujących wsparcia.

Bank zaprasza także już teraz na PKO Bieg Charytatywny 19 września br. Bieg wystartuje równocześniew 12 miastach Polski o godzinie 9.50. Zwodnicy pobiegną w pięcioosobowych zespołach, a każdeokrążenie uczestnika sztafety zostanie przeliczone na jeden obiad. Fundacja PKO Banku Polskiegoprzekaże uzyskaną w ten sposób kwotę na dożywianie dzieci z ubogich rodzin w 12 województwach,w których odbędzie się bieg. Zapisy wystartują na początku sierpnia.
 
 
{moscomment}