RELACJA i ZDJĘCIA Z BIEGU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

RELACJA I ZDJĘCIA Z BIEGU PAST-y

  Dział poświęcony Triadzie Biegowej
Strona www - Aktywna Warszawa

RELACJA 2013

 

Marcin Kuriata: 26 czerwca, dokładnie o północy, rozpoczną się zapisy do 25. Biegu Powstania Warszawskiego i 2. Biegu Zdobycia PASTY- y, które odbędą się 25 lipca 2015. To już drugie w tym roku wydarzenie biegowe, organizowane przez SCS Aktywna Warszawa, w ramach cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”.

Limity uczestników

W przypadku Biegu Powstania Warszawskiego dla uczestników przygotowano 10.000 pakietów startowych. Start zawodników na dystansie 5 km nastąpi o godz. 20:40 z ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy biegnący na 10 km wystartują o godz. 21:00 z ul. Bonifraterskiej. Wspólna dla obu dystansów meta zostanie zlokalizowana na ul. Konwiktorskiej.

Wszyscy biegacze pokonają trasę, która prowadzi ul. Bonifraterską, ul. Miodową do Krakowskiego Przedmieścia, ul. Karową, ul. Wybrzeże Gdańskie oraz ul. Sanguszki, aż do mety na ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy w trakcie zapisów deklarują dystans 5 km (1 pętla) lub 10 km (2 pętle), którego nie będzie można zmienić w trakcie biegu. Oba dystanse są atestowane przez PZLA. Dla wszystkich miłośników historii ważna będzie informacja, że w dniu 25 lipca wystartuje również II Bieg Zdobycia PAST-y. Zawodnicy w fazie eliminacyjnej startują od godz. 9:00, pojedynczo, co 10 sekund. O godz. 12:00 rozpocznie się start finałowy dla 10 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn.

Bieg będzie polegał na wbiegnięciu na 9 piętro historycznego budynku na ul. Zielnej 39. Liczba uczestników tego specjalnego wydarzenia jest ograniczona i wynosi 710 osób. Limit czasu na pokonanie dystansu to 10 minut.

W ramach jednej opłaty startowej można wziąć udział w Biegu Zdobycia PAST-y lub w Biegu Powstania Warszawskiego lub w obu biegach! Wyboru należy dokonać podczas rejestracji.

Jak można się zapisać?
Aby znaleźć się na liście startowej wystarczy zarejestrować/zalogować się na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl .
Nowością w tym roku i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom uczestników jest przeniesienie biura zawodów do ścisłego centrum miasta. Biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych będzie zlokalizowany w sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej.

Godziny otwarcia biura w okresie od 9 do 24 lipca br.:

- w poniedziałki i w czwartki ( 9, 13, 16, 20, 23 lipca) od 14:00 do 20:00;
- środy i piątki (10, 15, 17, 22 lipca) w godzinach 12:00 do 18:00;
- we wtorki ( 14, 21 lipca) w godzinach 10:00 do 16:00;
- w soboty (11, 18 lipca) w godzinach 10:00 do 14:00;
- w piątek 24 lipca w godzinach 10:00 do 14:00.

W dniu 25 lipca, zapisy dla osób spoza Warszawy, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit zapisów przyjmowane będą:
- w godzinach 8:00 – 9:00 w biurze przed budynkiem PAST-y, ul. Zielna;
- w godzinach 17:00 – 18:00 w biurze zawodów na ośrodku POLONIA ul. Konwiktorska 6.
W dniu zawodów osoby spoza Warszawy mogą odebrać pakiet startowy:
- w godzinach 8:00 – 11:00 w biurze przed budynkiem PAST-y, ul. Zielna /tylko dla uczestników II Biegu Zdobycia PAST-y/
- w godz. 17:00 – 19:30 w biurze zawodów na ośrodku POLONIA ul. Konwiktorska 6.

Szczegółowe informacje dotyczące biegów, można znaleźć na stronie
www.aktywnawarszawa.waw.pl lub na profilu Zabiegaj o pamięć na FB.
 
Film 2014
 


Sponsorzy i partnerzy Biegu:
Sponsor strategiczny: PKO Bank Polski
Sponsor techniczny: Asics
Partner medyczny: Lux Med
Sponsorzy: AA Drink, Garmin, Renault, Poczta Polska
Patronaty honorowe: Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego, Związek Powstańców Warszawy, Światowy Związek Żołnierzy AK, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych,
Patroni medialni: TVP Warszawa, Trójka, BiegamBoLubię, Gazeta Wyborcza, Sport.pl, PAP, Runners' World, Polska Zbrojna, Brief, Maratończyk.pl, MaratonyPolskie.pl, Polska Biega.
Partnerzy: Surge Polonia, DMX Komputery, Centrum Handlowe ARKADIA, Knight Frank, Heritage Hotels Polska, Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław, MPWiK, Skrzydlaci.pl, ESRI Polska, Wydawnictwo Inne Spacery, IDEE Kaffee. 
 
 
 
{moscomment}