Strona www - Aktywna Warszawa

  Dział poświęcony imprezie "Bieg Powstania Warszawskiego"

WSZYSTKIE GALERIE CZ. 1 - 5 (fot. Dorota Świderska) 2013

Fotorelacja (fot. Dorota Świderska) 2013
FILM 2013 

 
 
Planujesz start w tegorocznej edycji Bieg Powstania Warszawskiego, skorzystaj z porady specjalisty i sprawdź, w jakiej kondycji jest Twój kręgosłup!

Wojciech Jóźwik: W ramach akcji „Żyj Zdrowo - Szanuj Kręgosłup” 26 lipca podczas Biegu Powstania Warszawskiego każdy, kto jest zainteresowany kondycją swojego kręgosłupa będzie mógł skorzystać z porady fizjoterapeuty i reumatologa. Szukajcie stoiska z hasłem akcji!

Ból krzyża jest dolegliwością bardzo powszechną, kojarzoną głównie z niezdrowym trybem życia, stąd bywa lekceważony. Tymczasem niespecyficzne objawy – dotykające głównie młodych ludzi - mogą być skutkiem zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (ZZSK) prowadzącego do kalectwa. Akcja społeczna ma na celu uświadomienie społeczeństwu, czym jest ZZSK i jak ważne jest niebagatelizowanie pierwszych symptomów tego schorzenia.

„Żyj Zdrowo - Szanuj Kręgosłup” to akcja społeczna realizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Chorych na ZZSK i Osób Ich Wspierających. Ma ona na celu edukowanie społeczeństwa, czym jest zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK) i jak ważna jest wczesna diagnoza tego schorzenia. 

Bieg Powstania Warszawskiego cieszący się ogromną popularnością wśród ludzi młodych i aktywnych fizycznie jest doskonałą okazją do zwrócenia uwagi, że ZZSK może dotyczyć właśnie ich. Młodzi ludzie często bagatelizują pierwsze symptomy ZZSK mylnie kojarząc je z siedzącym trybem życia czy fizycznym przeciążeniem.  Aby wspomóc wczesną diagnostykę tego schorzenia podczas Biegu Powstania Warszawskiego będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z fizjoterapeutą i reumatologiem.

Pamiętając jednocześnie o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna dla osób zdrowych poprzez akcję Żyj Zdrowo - Szanuj Kręgosłup chcemy także informować, że dla chorych może być ona jeszcze ważniejsza. Dlatego pragniemy połączyć ideę biegania z aktywnością fizyczną dla osób z ZZSK. Wierzymy, że dla chorych możliwość wspólnej rozgrzewki z biegaczami i udział w biegu będzie motywująca do przezwyciężenia objawów choroby ze strony narządu ruchu. 

Więcej informacji na temat ZZSK na www.poruszycswiat.pl oraz www.zzsk.org.pl  Zachęcamy także do odwiedzenia forum prowadzonego przez Stowarzyszenie Chorych na ZZSK, na którym znajduje się wielce ciekawych i aktualnych informacji na temat choroby www.zzsk.mixxt.pl

Akcja „Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup” jest realizowana dzięki wsparciu firmy Abbvie.
 
{moscomment}