„Żyj Zdrowo - Szanuj Kręgosłup” to akcja społeczna realizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Chorych na ZZSK i Osób Ich Wspierających. Ma ona na celu edukowanie społeczeństwa, czym jest zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK) i jak ważna jest wczesna diagnoza tego schorzenia. 

Bieg Powstania Warszawskiego cieszący się ogromną popularnością wśród ludzi młodych i aktywnych fizycznie jest doskonałą okazją do zwrócenia uwagi, że ZZSK może dotyczyć właśnie ich. Młodzi ludzie często bagatelizują pierwsze symptomy ZZSK mylnie kojarząc je z siedzącym trybem życia czy fizycznym przeciążeniem.  Aby wspomóc wczesną diagnostykę tego schorzenia podczas Biegu Powstania Warszawskiego będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z fizjoterapeutą i reumatologiem.

Pamiętając jednocześnie o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna dla osób zdrowych poprzez akcję Żyj Zdrowo - Szanuj Kręgosłup chcemy także informować, że dla chorych może być ona jeszcze ważniejsza. Dlatego pragniemy połączyć ideę biegania z aktywnością fizyczną dla osób z ZZSK. Wierzymy, że dla chorych możliwość wspólnej rozgrzewki z biegaczami i udział w biegu będzie motywująca do przezwyciężenia objawów choroby ze strony narządu ruchu. 

Więcej informacji na temat ZZSK na www.poruszycswiat.pl oraz www.zzsk.org.pl  Zachęcamy także do odwiedzenia forum prowadzonego przez Stowarzyszenie Chorych na ZZSK, na którym znajduje się wielce ciekawych i aktualnych informacji na temat choroby www.zzsk.mixxt.pl

Akcja „Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup” jest realizowana dzięki wsparciu firmy Abbvie.
 
{moscomment}