Strona www

  Dział poświęcony imprezie "Bieg Powstania Warszawskiego"

WSZYSTKIE GALERIE CZ. 1 - 5 (fot. Dorota Świderska)

Fotorelacja (fot. Dorota Świderska)
FILM 2013 

 
 
W dniu dzisiejszym  odbyła się konferencja prasowa XXIV Biegu Powstania Warszawskiego. Oprócz najważniejszych informacji dotyczących biegu liczni goście opowiadali o przygotowanych atrakcjach zaplanowanych na 26 lipca 2014.  Usłyszeliśmy o Biegu Pasty, od którego rozpocznie się tego dnia rywalizację biegową.

O tym jak biegając można upamiętniać wydarzenia historyczne mówili przedstawiciele sponsora generalnego PKO BP - Jarosław Brzuzy, oraz Daniel Bogacki - przedstawiciel firmy Asisc, która jest partnerem technicznym imprezy. Natomiast o planowanych wydarzeniach sportowych w Warszawie opowiadał zastępca Prezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski.  Gościem specjalnym był reżyser Jan Komasa, reżyser filmu Miasto 44, który będzie wyświetlany w kinach od 19.09.2014. Na konferencji byli także aktorzy występujący w filmie – Józef Pawłowski, Anna Próchniak i Maurycy Popiel, którzy zadeklarowali start w XXIV Bieg Powstania Warszawskiego na dystansie 5 km.

Ciekawsze fragmenty konferencji zaprezentujemy niebawem :) Zapraszamy do zapoznania się z planowanymi atrakcjami.

Tegoroczna edycja biegu to nie tylko atrakcyjna, nocna trasa historycznymi ulicami Warszawy, ale również treningi historyczne, efekty świetlne i akcja społeczna.

Zapisy zakończone
Zakończyliśmy zapisy na XXIV Bieg Powstania Warszawskiego. Został osiągnięty limit 10 000 uczestników.

Treningi nie tylko biegowe
Aby lepiej zadbać o odpowiednie przygotowanie kondycyjne i zwiększyć poziom wiedzy historycznej Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA organizuje dla swoich uczestników różne formy treningów. 16 i 23 lipca o godz. 19.00 odbędą się treningi historyczne z cyklu Z historią w tle. Ta realizowana wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego inicjatywa ma oprócz przygotowania treningowego wpłynąć na wzbogacenie wiedzy o ważnych dla mieszkańców stolicy wydarzeniach historycznych.

AKTYWNA WARSZAWA również przygotowała cykl treningów realizowanych z udziałem trenerów BiegamBoLubię i grupy biegowej Skrzydlaci. Treningi z tego cyklu odbędą się 17 i 24 lipca o godz. 19.00. Ostatni trening będzie specjalną edycją z naciskiem na ćwiczenia na kręgosłup.

Światło nocą
Nocna pora startu Biegu Powstania Warszawskiego sama w sobie staje się pretekstem do tworzenia atrakcji wizualnych dla uczestników. W 24. edycji organizator postawił na efekty świetlne z zastosowaniem techniki mappingu. Tłem do powstającej właśnie wizualizacji 3 D będzie gmach wieloletniego partnera biegu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Gmach zajmowany przez PWPW to element pamięci o historycznych walkach z Powstania Warszawskiego.

Podczas każdego z biegów z cyklu Zabiegaj o pamięć organizator AKTYWNA WARSZAWA pamięta o angażowaniu swoich uczestników w różnego rodzaju akcje generujące pomoc i wsparcie dla różnych grup społecznych. W trakcie tegorocznej edycji Biegu Konstytucji 3 Maja partner biegu Amway Polska zbierał pomoce dydaktyczne dla Zespołu Szkół przy Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka. W trakcie Biegu Niepodległości ta sama firma za każdego uczestnika przekazywała fundusze na edukację sportową najmłodszych.

Zadbaj o kręgosłup
Podczas tegorocznej odsłony Biegu Powstania Warszawskiego firma Abbvie wspólnie ze Stowarzyszeniem Chorych na ZZSK i Osób Ich Wspierających przygotowali akcję społeczną Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup. Jej celem jest zwrócenie uwagi na profilaktykę związaną z chorobami kręgosłupa oraz uświadomienie społeczeństwu, czym jest ZZSK (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa).

26 lipca, w dniu biegu będzie funkcjonował na stadionie POLONII w godz. 16.00 - 21.00 specjalny namiot z logo akcji Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup, gdzie każdy zainteresowany kondycją swojego kręgosłupa będzie mógł skorzystać z bezpłatnej porady fizjoterapeuty i reumatologa.

Sponsor strategiczny: PKO Bank Polski
Sponsor techniczny: Asics
Sponsor: AA Drink, Renault, Abbvie
Patroni medialni: Trójka, TVP Warszawa, Gazeta Wyborcza, Sport.pl, AMS, CityInfo.tv, BiegamBoLubię, Polska Agencja Prasowa, Runner’s World, Polska Zbrojna, Maratończyk.pl, MaratonyPolskie.pl oraz Polska Biega.
Patronaty honorowe: Związek Powstańców Warszawy, Światowy Związek Żołnierzy AK, Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Kino Świat.
Partnerzy: Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław, Centrum Handlowe ARKADIA, Knight Frank, Radisson, Hulakula, Akademia Leona Koźmińskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A., Skrzydlaci; Idee Kaffee, Chorągiew Stołeczna ZHP, Blue Space, Probrand, Wydawnictwo Inne Spacery, Fotomaraton.pl, Pogotowie Flagowe, Pasjonaci Muzyki Trzy Czwarte.

 

 

{moscomment}