FILM - edycja XXII (rok 2012)

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa przed XXIII Biegiem Powstania Warszawskiego. Organizatorzy opowiedzieli o sprawach organizacyjnych, zaproszeni goście – przedstawiciele patronów imprezy opowiedzieli o swoich emocjach związanych z biegiem upamiętniającym tak ważne historyczne wydarzenie. Będzie także charytatywny aspekt imprezy. O tym wszystkim możecie przeczytać poniżej. 

Sponsorem strategicznym 23. Biegu Powstania Warszawskiego jest PKO Bank Polski. Tylko podczas pierwszej doby zapisów zarejestrowało się ponad 4000 osób, a pełna lista uczestników została zamknięta w niespełna 3 dni. 27 lipca wystartuje 23. Bieg Powstania Warszawskiego. W tegorocznym Biegu Powstania Warszawskiego wystartuje rekordowa liczba 7000 uczestników, którzy według szacunków organizatorów, wypiją ponad 14 000 litrów wody, soków i napojów izotonicznych. Trasa Biegu liczyć będzie tradycyjnie 10 000 m (dwie pętle) i podzielona zostanie na dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Zawodnicy pobiegną ulicami: Bonifraterską, Miodową, KrakowskimPrzedmieściem i Karową, a następnie Wybrzeżem Gdańskim i ul. Sanguszki do Konwiktorskiej. Start na 5 km jest planowany o godzinie 20.40 na ul. Konwiktorskiej, natomiast na 10 km o godzinie 21.00 na ul. Bonifraterskiej. Meta obu dystansów będzie znajdować się na ulicy Konwiktorskiej.

Od ponad 20 lat Biegowi Powstania Warszawskiego towarzyszy niezwykła oprawa tysięcy płonących zniczy i minuta ciszy poświęcona pamięci Powstańców. Przed startem będzie można posłuchać pieśni powstańczych, a na trasie spotkać grupy rekonstrukcyjne w mundurach AK. Uczestnicy, aby uczcić historyczny zryw, biegną w biało-czerwonych opaskach trasą ściśle związaną z wydarzeniami Powstania Warszawskiego. Wyjątkową atmosferę wydarzenia podkreśla także fakt, że uczestnicy biegną nocą, a z głośników płyną odgłosy bombardowania. PKO Bank Polski od 2009 roku wspiera imprezy biegowe o podłożu historycznym. Do triady „Zabiegaj o pamięć” należą biegi: Powstania Warszawskiego, Niepodległości i Konstytucji 3 maja. Bank występuje nie tylko w roli sponsora, ale również uczestnika.

Bankowi biegacze podczas warszawskiej imprezy wspierają zbiórkę funduszy na operację serca rocznego Leosia. Chłopiec urodził z wrodzoną wadą serca, która wymaga szybkiej interwencji kardiochirurgicznej. Zbiórkę mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy Biegu. Wystarczy, że w dniu startu po godz. 19.00 zgłoszą się do namiotu Banku, znajdującego się przed wejściem do budynku klubu Polonia Warszawa przy ul. Konwiktorskiej 6 i zadeklarują bieg na rzecz chłopca. Ich wysiłek Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy na darowiznę przekazaną na subkonto Leosia w Cor Infantis Fundacji na Rzecz Dzieci z Wadami Serca. Dotychczas podczas dwóch biegów z cyklu „Zabiegaj o pamięć” Fundacja przekazała na cele charytatywne ponad 26 tysięcy złotych, a beneficjenci wszystkich charytatywnych akcji biegowych otrzymali ponad 140 tysięcy złotych. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie www.fundacjapkobp.pl. Dodatkowym elementem zaangażowania społecznego Banku jest Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa. W jej ramach 1 sierpnia w godz. 9.00-14.00 przed Muzeum Powstania Warszawskiego chętni będą mogli oddać krew w mobilnym krwiobusie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

{moscomment}