Relacja 2012
FILM - edycja 22 (rok 2012)

 

WOSIR: Już 9 lipca można zapisać się do XXIII Biegu Powstania Warszawskiego. Bieg organizowany jest przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) w ramach cyklu „Zabiegaj o Pamięć”. Zmiany na trasie biegu Przepustowość naszej trasy ma swoje granice. Aby dać możliwość startu 7000 uczestników podjęliśmy decyzję o rozdzieleniu startów na 5 km i 10 km – mówi Marcin Kuriata, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez WOSiR. Start zawodników na dystansie 5 km nastąpi o godz. 20.40 z ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy biegnący na 10 km wystartują o godz. 21.00 z ul. Bonifraterskiej. Meta zostanie zlokalizowana na ul. Konwiktorskiej i będzie wspólna dla obu dystansów. Wszyscy uczestnicy pokonają trasę, która prowadzi ul. Bonifraterską, ul. Miodową do Krakowskiego Przedmieścia, ul. Karową, ul. Wybrzeże Gdańskie oraz ul. Sanguszki aż do mety na ul. Konwiktorskiej. Istotną zmianą jest również konieczność wcześniejszego wyboru dystansu. Uczestnicy już trakcie zapisów deklarują dystans 5 km (1 pętla) lub 10 km (2 pętle), którego nie będzie można zmienić w trakcie biegu. Oba dystanse są atestowane przez PZLA.

Jak można się zapisać?

Poprzez stronę www.wosir.waw.pl, gdzie będzie widoczny baner z napisem „Zarejestruj się”. Zapisy poprzez stronę rozpoczną się 9 lipca i potrwają do 26 lipca, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit pakietów startowych.

Wszyscy rejestrujący się w ten sposób zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota) od daty zgłoszenia. W biurze zawodów, w siedzibie WOSiR przy ulicy Rozbrat 26 w pokoju 109 przyjmowane będą zapisy osobiste i wpłaty gotówkowe oraz możliwy będzie odbiór pakietów z zapisów internetowych. Biuro zawodów będzie czynne od 16 do 26 lipca w poniższych terminach:

- w poniedziałki, środy, piątki (17,19, 22, 24 lipca) w godz. 12.00 – 18.00;
- we wtorki (16, 23 lipca) w godz. 10.00 - 16.00;
- w czwartki (18, 25 lipca) w godz. 14.00 - 20.00;
- w sobotę (20 lipca) w godz. 10.00 – 14.00;
- w piątek (26 lipca) w godz. 08.00 – 14.00.

W dniu 27 lipca, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit zapisów zgłoszenia będą przyjmowane tylko dla osób z poza Warszawy w godzinach 16.00 – 18.00 w biurze zawodów przeniesionym na teren ośrodka POLONIA, ul. Konwiktorska 6.


Odbiór pakietów w dniu biegu odbędzie się w godz. 16.00 – 19.30 w powyższym biurze zawodów.
Szczegółowe informacje dotyczące udziału w Biegu można znaleźć na stronie www.wosir.waw.pl

Sponsor strategiczny: PKO Bank Polski
Sponsor techniczny: Asics
Sponsor: AA Drink
Patroni medialni: TVP Warszawa, Trójka, Gazeta Wyborcza, Sport.pl, Polska Biega, AMS, Runner’s World, MaratonyPolskie.pl oraz portal Maratończyk.pl
Patronaty honorowe: Związek Powstańców Warszawy, Światowy Związek Żołnierzy AK, Muzeum Powstania Warszawskiego, Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.


Partnerzy: Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław, Centrum Handlowe ARKADIA, Knight Frank, Radisson Sobieski, Stowarzyszenie 12tri.pl, IFAA, FotoMaraton.pl, Idee Kaffee, Wydawnictwo Inne spacery, Fundacja Szansa Dzieciom, Pasjonaci Muzyki Trzy Czwarte.

{moscomment}