Michał Kamiński: Blisko 4 tysiące uczestników Jubileuszowego XX Nocnego Biegu Powstania Warszawskiego na sportowo uczciło zbliżającą się 66 rocznicę tego tragicznego dla Stolicy wydarzenia. Na starcie zameldowali się znani polscy biegacze jak Marcin Fehleu czy też mający rockowe zacięcie Marcin Urbaś. Drugi rok z rzędu biegliśmy spod Polonii gdzie
z 21/22 sierpnia miało miejsce nieudane odbicie pobliskiego Dworca Gdańskiego, Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, skręcaliśmy w Karową w dół ku Wisłostradzie, by znaleźć się znów na Konwiktorskiej. Tu po pierwszej pętli finiszowali zawodnicy na 5 km, a pozostali biegli dwukrotnie dłuższy dystans. W porównaniu z rokiem ubiegłym było trochę więcej kibiców, zgromadzonych szczególnie w okolicach Starówki.

Pochwały należą się również za najładniejsze jak do tej pory w historii medale, jakie otrzymał każdy, kto przekroczył linię mety. Tak jak i w zeszłym roku w dwóch miejscach przy Karowej mogliśmy nasłuchiwać dźwięków oddawanych strzałów, co sprawiało niesamowite wrażenie oraz pozwalało wczuć się w klimat powstańczych walk.

Najbliższą patriotyczną imprezą w Warszawie będzie tradycyjny listopadowy Bieg Niepodległości.
{moscomment}