Regulamin
Bieg Powstania Warszawskiego 2007 - 2009 - Relacje

Wojciech Jóźwik: Powstańcze patrole wskazujące zawodnikom kierunek biegu, podejmowanie zrzutów alianckich i komunikaty radiostacji Błyskawica - wszystko to dla zbudowania atmosfery podczas XX Biegu Powstania Warszawskiego. Już 24 lipca na ul. Konwiktorskiej kilka tysięcy osób wystartuje w XX Biegu Powstania Warszawskiego. Organizator imprezy: Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) zadbał nie tylko o odpowiednie przygotowanie trasy, ale również o stworzenie inscenizacji historycznych nawiązujących do tematyki powstańczej.

Nadaje Radio Błyskawica

Inscenizacje na trasie biegu przygotuje grupa historyczna „Zgrupowanie Radosław". Powstańcze barykady powstaną na ul. Konwiktorskiej (przy stadionie Polonii), na ul. Sanguszki i na skwerze przy hotelu Bristol. Patrol powstańczy na pl. Krasińskich będzie symbolicznie ochraniał biegnących zawodników. Nowością będzie przekazywanie do biegaczy komunikatów w stylu powstańczej radiostacji Błyskawica.

Odgrywane inscenizację będą nawiązywały do walk toczących się na Starówce w sierpniu 1944 roku.„Beczki, kozły hiszpańskie, ogromne szpule, drzwi, szafki, walizki, wiadra pojawią się na punktach kontrolnych, a Powstańcze patrole będą wskazywały zawodnikom kierunek biegu" - opowiada Marcin Galewicz z grupy rekonstrukcji historycznej „Zgrupowanie Radosław". Wszystko to dziać się będzie w mroku rozświetlanym przez znicze i przy dźwiękach powstańczych piosenek.

Rekord trasy blisko

Kilka dni przed biegiem na liście startowej znalazło się 2600 osób. To bardzo blisko wyniku z roku poprzedniego, kiedy wystartowało niespełna 3000 uczestników. W tym roku celem usprawnienia zapisów rejestracji można dokonywać drogą elektroniczną poprzez stronę www.wosir.waw.pl lub osobiście w biurze zawodów na ul. Rozbrat 26. Powstała również strona internetowa o charakterze informacyjnym pod adresem www.zabiegajopamiec.waw.pl.{moscomment}