Regulamin
Bieg Powstania Warszawskiego 2007 - 2009 - Relacje

Wojciech Jóźwik:24 lipca o godz. 20.45 kilka tysięcy zawodników z biało - czerwonymi opaskami na ramieniu stanie na starcie XX edycji Biegu Powstania Warszawskiego, a wzdłuż trasy pojawią się kibice ze zniczami w dłoni. Już po raz dwudziesty w stolicy organizowany jest nocny Bieg Powstania Warszawskiego. Wydarzenie to jest ważnym elementem obchodów 66 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Hasło tegorocznej, jubileuszowej edycji to „Powstań z nami". Impreza organizowana jest przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) w ramach cyklu „Zabiegaj o Pamięć".

Udział w Biegu Powstania Warszawskiego to sposób na manifestację przywiązania do miasta i jego historii. Budujemy atmosferę biegu nawiązując do wydarzeń z 1944 r. poprzez odpowiednią oprawę muzyczną i inscenizacje na trasie. Poczucie wspólnoty, jakie towarzyszy zawodnikom odnosi się nie tylko do innych biegaczy, ale także Powstańców walczących o ich wolność 66 lat temu - powiedział Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Goście specjalni

W imprezie wezmą udział przedstawiciele Związku Powstańców Warszawskich oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Starterem biegu będzie gen. Zbigniew Ścibor-Rylski, pilot, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego.  Na specjalnie przygotowanej scenie Powstańcy obserwować będą biegaczy, a następnie wręczą nagrody zwycięzcom. 

O wyjątkową oprawę Biegu zadba Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław", która poprzez inscenizacje na trasie odtworzy atmosferę walk z 1944 roku. Całości dopełni podniosła muzyka oraz archiwalne zdjęcia wyświetlane na dużym ekranie w pobliżu mety.

Trasa biegu

Podobnie jak przed rokiem, trasa biegu została poprowadzona przez centrum miasta, ulicami o szczególnym znaczeniu historycznym. Start nastąpi o godz. 20.45 z ul. Konwiktorskiej, następnie trasa poprowadzi ul. Bonifraterską, ul. Miodową do Krakowskiego Przedmieścia, ul. Karową, ul. Wybrzeże Gdańskie oraz ul. Sanguszki aż do mety na ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy będą mieli do wyboru dystans 5 km (1 pętla) lub 10 km (2 pętle).

 

Punkt rejestracji

Zgłoszenia w formie elektronicznej przyjmowane będą od 7 do 21 lipca 2010 na stronie www.wosir.waw.pl. Po rejestracji poprzez stronę zawodnicy mają 3 dni (w tym sobotę) na wniesienie opłaty startowej.

WOSiR uruchomi również specjalny punkt rejestracji dla uczestników XX Biegu Powstania Warszawskiego przy ul. Rozbrat 26 pok. 005. Po wypełnieniu deklaracji uczestnictwa i opłaceniu wpisowego będzie można odebrać pakiet startowy z oficjalną koszulką biegu. W dniach od 7 do 21 lipca opłata startowa wyniesie 30 zł, w kolejnych dniach startowe wynosić będzie 40 zł. Godziny przyjmowania interesantów w biurze zawodów:

  • w dniach 07,12,13,14,19,20,21 lipca w godzinach 12.00 - 18.00
  • w dniach 08,15,22 lipca w godzinach 14.00 - 20.00
  • w dniach 09,16,23 lipca w godzinach 10.00 - 16.00
  • w dniach 10 i 17 lipca w godzinach 10.00 - 14.00
  • w dniu Biegu w godzinach 16.00 - 19.30 (biuro zawodów w ośrodku „POLONIA" ul. Konwiktorska 6)

Łańcuch Pamięci

Dla wszystkich, którzy nie mogą aktywnie uczestniczyć w Biegu Powstania Warszawskiego,  organizatorzy przygotowali akcję „Rozwiń z nami Łańcuch Pamięci". Stanowi ona formę uczczenia pamięci o wydarzeniu poprzez ustawienie się przy trasie biegu ze zniczami w dłoni i utworzenie symbolicznego Łańcucha Pamięci.

 

Nowa strona biegu

Przed biegiem wystartuje nowa strona internetowa w całości poświęcona XX Biegowi Powstania Warszawskiego. Pod adresem www.zabiegajopamiec.waw.pl będzie można zarówno zapoznać się z informacjami odnośnie trasy biegu, atrakcjami przygotowanymi dla mieszkańców oraz metodami treningu przygotowanymi przez ekspertów firmy Asics.

Organizatorem Biegu Powstania Warszawskiego jest Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Urząd Miasta ST. Warszawa

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Hanna Gronkiewicz - Waltz - Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Związek Powstańców Warszawskich, Światowy Związek Żołnierzy AK

Partnerami Biegu są: Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Zarząd Transportu Miejskiego, Akademicki Związek Sportowy, Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław", Gold's Gym.

Partnerem strategicznym Biegu jest: PKO Bank Polski.

Sponsorzy: ASICS, EPSON, , Żywiec Zdrój

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, TOK FM, TVP Warszawa, gazeta.pl Warszawa, AMS, MaratonyPolskie.pl oraz portal Maratończyk.pl
{moscomment}