Wyniki
Dział poświęcony imprezie

bieg powstania 2023 1

8 tysięcy biegaczy upamiętniło na sportowo wydarzenia z 1944 roku. Zawodnicy zmierzyli się, w zależności od wyboru, z dystansem pięciu lub dziesięciu kilometrów. Krótszy dystans rozgrywany w ramach wydarzenia - bieg na 5 kilometrów wystartował o 20:30. Poprzedziło go wspólne odśpiewanie Roty. Przed biegiem uczestników pozdrowili weterani wydarzeń z 1944 roku: Jerzy Mindziukiewicz – ps. „Jur”, Prof. Leszek Żukowski, a także Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy. Dłuższy bieg na 10 kilometrów rozpoczął się o 21:00. Przed tym startem uczestnicy wysłuchali Hymnu Polski. W sumie bieg ukończyło 8 tysięcy osób. Niezwykła oprawa wydarzenia pozwalała biegaczom wczuć się w szczególną atmosferę biegu. Biegi wystartowały na placu Krasińskich, bezpośrednio przy Pomniku Powstania Warszawskiego. Również trasa miała wyjątkowy charakter - prowadziła blisko miejsc związanych z wydarzeniami z 1944 roku. Meta usytuowana była na ul. Konwiktorskiej, gdzie przebiegała linia frontu. Na trasie i w okolicach startu zorganizowane były punkty inscenizacyjne oraz miejsca, w których usłyszeć było można, wykonywane również na żywo, piosenki powstańcze.

- Za nami 32. Bieg Powstania Warszawskiego - wydarzenie pełne emocji i wzruszeń. Dziękuję uczestnikom za trud włożony w przygotowanie imprezy, a kibicom za zagrzewanie zawodników do walki. Już dziś zapraszam do udziału w 33. Biegu Niepodległości, który zgodnie z tradycją odbędzie się 11 listopada. Warszawa to miasto sportu! Do zobaczenia! – podsumowała zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

Najszybsi na obu dystansach
W biegu na 5 kilometrów najszybszym mężczyzną okazał się OliwierMutwil, który uzyskał czas 00:15:04. Najlepszą kobietą na tej trasie była Anna Łapińska - jej rezultat to 00:18:04. Na dystansie 10 kilometrów zwyciężył Tomasz Biskupski uzyskując czas 00:31:56. Najszybszą kobietą na tej trasie okazała się Emilia Mazek – jej wynik to 00:34:47.

- Gratulujemy świetnych wyników zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom biegu! To wydarzenie to piękna forma uczczenia pamięci i wyraz patriotyzmu. Cieszę się, że biegacze i biegaczki tak licznie stawili się na starcie. Spotkać na trasie uczestników w każdym wieku, którzy biegną z myślą oddania hołdu Powstańcom Warszawskim to zaszczyt i przeżycie niezwykle budujące. Z zadumą i niezwykłą dojrzałością przeżywamy ważne dla Polski rocznice – mówi Magda Skrocka, dyrektor Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć”.

bieg powstania 2023 3

bieg powstania 2023 2

REKLAMA