Dział poświęcony imprezie
Fotorelacja - 29. Bieg Powstania Warszawskiego (2019 rok)
Fotorelacja - 6. Bieg Zdobycia PAST-y (2019 rok)

zdj7 1Fot. Aktywna Warszawa

Aktywna Warszawa: Upalna sobota nie odstraszyła biegaczy, którzy od rana, 22 sierpnia wbiegali na 9. piętro historycznego budynku przy ul. Zielnej. Najszybciej udało się to Adrianowi Bednarskiemu, który pokonał schody gmachu w czasie 35,97 sek.

aw 1 pastaFot. Aktywna Warszawa

Upamiętnić bohaterów

Bieg Zdobycia PAST-y już po raz siódmy zorganizowało Miasto Stołeczne Warszawa i AKTYWNA WARSZAWA wspólnie z wieloletnim partnerem – Fundacją Polskiego Państwa Podziemnego. To wydarzenie sportowe co roku upamiętnia bohaterskie walki z okupantem o zdobycie siedziby Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej, które zakończyły się wygraną powstańców 20 sierpnia 1944 roku.

aw 2 pastaFot. Aktywna Warszawa

Bieg w tym roku odbywał się w reżimie sanitarnym, wymuszoną sytuację epidemiologiczną. Uczestnicy startowali w odstępach, średnio co ok. 30 sekund, a w czasie imprezy, w czasie przerw klatka schodowa budynku była trzykrotnie dezynfekowana.

475 uczestników na mecie

Miasto miało podczas biegu silną reprezentację – w rywalizacji wzięła udział m.in. zastępca prezydenta Renata Kaznowska oraz miejscy radni: Jarosław Szostakowski i Sławomir Potapowicz. Uczestników dopingował z kolei prof. Leszek Żukowski, prezes Światowego Związku Żołnierzy AK oraz Mirosław Chada, prezes Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego. W sumie na mecie zameldowało się 475 osób zarówno z Warszawy jak z i całej Polski. Byliście wspaniali!

aw 3 pasta

Najlepsi wśród kobiet i mężczyzn

Kobiety
1.Gosia Danielak z czasem 00,54:32
2.Katarzyna Wróbel z czasem 00,54:52
3.Karina Kalińska z czasem 00,59:04

Mężczyźni
1. Adrian Bednarski z czasem 00,35:97
2.Mateusz Marunowski z czasem 00,38:25
3.Marcin Dębek z czasem 00,38:38.

Gratulujemy wszystkim serdecznie!

Symboliczne wciągnięcie flagi na maszt

Po zakończeniu sportowej rywalizacji symboliczną flagę na szczycie gmachu przy ul. Zielnej 39 wciągnęli m.in Renata Kaznowska, Zastępca Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, prof. Leszek Żukowski, prezes Światowego Związku Żołnierzy AK, Mirosław Chada, prezes Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego, Alan Beroud, prezes Szybkiej Kolei Miejskiej (także brał udział w biegu) oraz nasi laureaci.

FILM - 29. Bieg Powstania Warszawskiego i 6. Bieg Zdobycia PAST-y 2019