Bieg Powstania Warszawskiego
31. Bieg Powstania Warszawskiego - 30.07.2022
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Wyniki
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie
fot. Aktywna Warszawa
W sobotni wieczór 30 lipca 2022 r. odbyła się 31 edycja Biegu Powstania Warszawskiego. W tym roku ponownie można było rywalizować na dwóch dystansach - 5 lub 10 km. Łącznie linię mety osiągnęło 6 495 zawodników, którzy swoim udziałem uczcili pamięć bohaterskich i tragicznych wydarzeń z 1944 r. Zawodnicy startowali w dwóch turach - o godzinie 20:30 i 21:00, w tym roku w innym miejscu niż zwykle, bowiem start znajdował się przy Parku Krasińskich, tuż przy gmachu Sądu Najwyższego i pomnika Powstania Warszawskiego. Przed strzałem startera odśpiewano hymn państwowy. Meta tradycyjnie ulokowana była na ul. Konwiktorskiej.
Sobotnie zawody swoją obecnością zaszczycili wyjątkowi goście – uczestnicy Powstania Warszawskiego: Profesor Leszek Żukowski, ps. „Antek”, wieloletni prezes Światowego Związku Żołnierzy AK oraz Jerzy Mindziukiewicz ps. „Jur”, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich. Goście przemawiali przed startem dodając szczególnej podniosłości imprezie oraz wystąpili w roli starterów obu biegów.
Napisz komentarz (0 Komentarzy)Organizatorzy 31. Biegu Powstania Warszawskiego prezentują medal
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie
RELACJA 2021 (maratończyk.pl)
Dzisiaj organizatorzy 31. Biegu Powstania Warszawskiego zaprezentowali medal. Otrzymają go zawodnicy, którzy w wieczór 30 lipca 2022 roku, ukończą bieg na dystansie 5 lub 10 km. Rozpoczęcie poszczególnych biegów nastąpi o godzinie 20:30 (5 km) i 21:00 (10 km). Trasy biegów tradycyjnie będą powiązane z symbolicznymi dla Powstania Warszawskiego miejscami. Start dla obu dystansów będzie usytuowany na Placu Krasińskich, a meta tradycyjnie na ulicy Konwiktorskiej.
Przypominamy, że jedyny bieg jaki odbędzie się w dniu 1 sierpnia 2022, a więc w dniu wybuchu Powstania Warszawskiego, zorganizuje Janusz Kalinowski, na trasie 5 km pod siedzibą PKOL w Warszawie. Bieg zaplanowany jest na godzinę 20:00. Niebawem podamy więcej informacji.
Napisz komentarz (0 Komentarzy)30. Bieg Powstania Warszawskiego - 07.08.2021
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Wyniki
Fotorelacja (88 zdjęć)
Galeria (350 zdjęć)
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie
Fotorelacja - 29. Bieg Powstania Warszawskiego (2019 rok) / Fotorelacja - 6. Bieg Zdobycia PAST-y (2019 rok)
Wczoraj wieczorem 7.08.2021 w Warszawie odbył się jubileuszowy 30. Bieg Powstania Warszawskiego. W tym roku ze względu na panujące obostrzenia zawodnicy startowali w turach co 15 minut po 500 osób. Do pokonania był tylko jeden dystans - 10 km, a nie jak w poprzednich latach, gdy zawodnicy mogli wybrać między trasą na 5 lub 10 km. Zawody ukończyło 3694 biegaczy. Pierwsza grupa wystartowała o godz. 20:00 na ul. Bonifraterskiej przy Kościele pw. św. Jana Bożego i Andrzeja Apostoła. Meta tradycyjnie znajdowała się na ul. Konwintorskiej po trudnym podbiegu - wieńczącym dzieło - ulicami Wenedów i Zakroczymskiej. Imprezę uświetniła obecność grupy rekonstrukcyjnej "Zgrupowanie Radosław". Starterem biegu była Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy i uczestnik Powstania Warszawskiego Leszek Stanisław Żukowski, ps. „Antek”. Konferansjerkę jak zawsze brawurowo poprowadził Bogdan Saternus.
Napisz komentarz (0 Komentarzy)Bieg Powstania Warszawskiego wraca na ulice stolicy, oddamy hołd Bohaterom
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie
Fotorelacja - 29. Bieg Powstania Warszawskiego (2019 rok)
Fotorelacja - 6. Bieg Zdobycia PAST-y (2019 rok)
Aktywna Warszawa: W sobotę, 7 sierpnia, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią odbędzie się 30. Bieg Powstania Warszawskiego - jeden z nieodłącznych elementów obchodów rocznicowych. Mamy nadzieję, że Warszawa ponownie stanie się biegową stolicą Polski, zaś biegacze w świetle płonących zniczy uczczą pamięć o uczestnikach zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. Zapisy rozpoczną się 6 lipca o godz. 10:00.
Cały 2020 rok był praktycznie stracony dla tysięcy biegaczy, którzy zwykle tłumnie zapełniali warszawskie ulice. Chcemy to zmienić, bo wiemy jak istotna dla biegaczy jest aktywność fizyczna i uczestnictwo w tak wielkich imprezach, ale też jak ważne jest dla nich uczczenie rocznic historycznych i dbałość o pamięć
– podkreśla Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.
Napisz komentarz (2 Komentarze)7. Bieg Zdobycia PAST-y - 22.08.2020
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Dział poświęcony imprezie
Fotorelacja - 29. Bieg Powstania Warszawskiego (2019 rok)
Fotorelacja - 6. Bieg Zdobycia PAST-y (2019 rok)
Fot. Aktywna Warszawa
Aktywna Warszawa: Upalna sobota nie odstraszyła biegaczy, którzy od rana, 22 sierpnia wbiegali na 9. piętro historycznego budynku przy ul. Zielnej. Najszybciej udało się to Adrianowi Bednarskiemu, który pokonał schody gmachu w czasie 35,97 sek.
Napisz komentarz (0 Komentarzy)Bieg Powstania Warszawskiego
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Dział poświęcony imprezie
Fotorelacja - 29. Bieg Powstania Warszawskiego
Fotorelacja - 6. Bieg Zdobycia PAST-y
Rok temu 27 lipca 2019, prawie 11,5 tysiąca uczestników razem pokonywało historyczną trasę 29. Biegu Powstania Warszawskiego. Niestety jubileuszowa, 30 edycja w wersji tradycyjnej nie odbędzie się w tym roku Możemy jednak, przypomnieć sobie jak było. Zapraszamy do obejrzenia ubiegłorocznego filmu.
Historyczne zdjęcia i filmy z Biegu Powstania i Warszawskiego i Biegu Zdobycia PAST-y możecie oglądać w dziale poswięconym imprezie.
Napisz komentarz (1 Komentarz)7. Bieg Zdobycia PAST-y: 22 sierpnia pobiegniemy po schodach ku pamięci Powstańców
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Strona imprezy
Relacja 2019 / Film 2019
Dział poświęcony imprezie
Aktywna Warszawa: Pierwszy w tym roku nasz bieg w wydaniu tradycyjnym. Przed Wami 7. Bieg Zdobycia PAST-y, czyli 9 pięter po schodach, ku czci bohaterów Powstania 1944 r.
Wpisujcie do swoich kalendarzy dwie ważne daty:
- zapisy, w sobotę 25 lipca, minutę po północy, obowiązuję kolejność opłaconych zgłoszeń;
- biegniemy w sobotę 22 sierpnia, czyli w rocznicę zdobycia PAST-y przez Powstańców.
FILM z 29. Biegu Powstania Warszawskiego i 6. Biegu Zdobycia PAST-y - 27.07.2019
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Wyniki
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie
Fotorelacja - 29. Bieg Powstania Warszawskiego
fot. Dorota i Wojtek Szota, Radosław Przybyłek, Radosław Wypych, Katarzyna Kiryluk, Lil.
Fotorelacja - 6. Bieg Zdobycia PAST-y - fot. Dorota i Wojtek Szota
Serdecznie zapraszamy do oglądania oficjalnego filmu z 29. Biegu Powstania Warszawskiego i 6. Biegu Zdobycia PAST-y. Oba biegi odbyły się w minioną sobotę 27.07.2019 w Warszawie. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba :)
Więcej o Biegu Powstania Warszawskiego znajdziecie w naszym dziale poświęconym imprezie. Zapraszamy także do oglądania fotorelacji :) Niebawem więcej zdjęć z biegu.
Napisz komentarz (5 Komentarzy)29. Bieg Powstania Warszawskiego - Warszawa - 27.07.2019
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Wyniki
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie
Fotorelacja (fot. Dorota i Wojtek Szota, Radosław Przybyłek, Radosław Wypych, Katarzyna Kiryluk, Lil.
Niebawem kolejne zdjęcia oraz film :)
29. Bieg Powstania Warszawskiego powrócił w tym roku na starą trasę. Start i meta ponownie usytuowane były w okolicy Starego Miasta i stadionu "Polonia Warszawa". 27 lipca wieczorem, biegacze rywalizowali na dwóch dystansach - 5 i 10 km. Zawody ukończyła rekordowa liczba 11434 finiszerów. Ponad tysiąc z zapisanych osób nie pojawiło sie na starcie. Być może wystraszyła ich nadciągająca nad Warszawę burza. Czarne chmury zbierały się tego dnia od popołudnia i początkowo zaledwie zahaczyły lekkim deszczem o miasteczko biegowe. Jednak potem burza nadciągnęła i zawodnicy, którzy startowali na dystansie 10 km w większości kończyli rywalizację w ulewnym deszczu i przy akompaniamencie piorunów.
6. Bieg Zdobycia PAST-y- Warszawa - 27.07.2019
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Wyniki
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie
Fotorelacja (fot. Dorota i Wojciech Szota)
Niebawem kolejne zdjęcia!
29. Bieg Powstania Warszawskiego: oddamy hołd Bohaterom
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Fotorelacja 2018 (fot. Dorota i Wojciech Szota, Katarzyna Kiryluk, Radosław Wypych, Lil, Rafał Przybyłek)

Aktywna Warszawa: W sobotę, 27 lipca, odbędzie się 29. Bieg Powstania Warszawskiego, który jest jednym z nieodłącznych elementów obchodów rocznicowych. Blisko 13 000 osób, biegnąc wieczorem ulicami stolicy w świetle płonących zniczy, uczci pamięć o uczestnikach zrywu z 1 sierpnia 1944 roku.
- Zbliżamy się do obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. Jak co roku hołd bohaterom oddadzą również sportowcy z całej Polski, którzy w lipcowy wieczór pobiegną ulicami naszego miasta.
Prezentacja medalu 29. Biegu Powstania Warszawskiego!
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Fotorelacja 2018 (fot. Dorota i Wojciech Szota, Katarzyna Kiryluk, Radosław Wypych, Lil, Rafał Przybyłek)

Aktywna Warszawa: Każdy kto przekroczył metę 29. Biegu Konstytucji 3 maja już go ma, a teraz do kolekcji będzie mógł dołączyć kolejny – medal za 29. Bieg Powstania Warszawskiego. Pierwszy raz w historii wyróżnienia za uczestnictwo w całej Warszawskiej Triady Biegowej łączą się w kształt granic Polski i Warszawy!
- AKTYWNA WARSZAWA przygotowała dla wszystkich dodatkową motywację, aby zaliczyć całą Warszawską Triadę Biegową. Każdy biegacz, który ukończy cały cykl biegowy w br. otrzyma medal, który po ostatnim z biegów - Biegu Niepodległości złożony w całość stworzy niepowtarzalny kształt – granicy Polski i Warszawy, jej biegowej stolicy- mówi Maciej Mroczek p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.
Napisz komentarz (0 Komentarzy)Treningi historyczne przed 29. Biegiem Powstania Warszawskiego
- Nadrzędna kategoria: Warszawa

Marcin Olchowik: Aktywna Warszawa i Muzeum Powstania Warszawskiego ponownie – jak w poprzednich latach – zapraszają do udziału w treningach historycznych przed 29. Biegiem Powstania Warszawskiego, który w tym roku wystartuje 27 lipca w Warszawie.
„Treningi z Historią w Tle” organizowane od pięciu lat przez Aktywną Warszawę -organizatora triady biegowej „Zabiegaj o pamięć” i Muzeum Powstania Warszawskiego to nie tylko okazja do przygotowania formy przed startem w tegorocznej edycji biegu, ale przede wszystkim forma poznawania historii w nietypowy sposób - poprzez aktywność sportową.
Napisz komentarz (0 Komentarzy)29. Bieg Powstania Warszawskiego - prezentacja koszulki biegu i trasy
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Fotorelacja 2018 (fot. Dorota i Wojciech Szota, Katarzyna Kiryluk, Radosław Wypych, Lil, Rafał Przybyłek)
27.07.2019, w ostatnią sobotę lipca wystartuje 29. Bieg Powstania Warszawskiego. Biegacze pobiegną jak zwykle na dwóch dystansach - 5 i 10 km, aby na sportowo upamiętnić 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Wielu zawodników, dla których udział w tej imprezie jest tradycją, z radością powróci na dobrze sobie znaną trasę. W ubiegłym roku, z powodu remontu ulicy Miodowej, zawody zostały przeniesione w okolice Toru Łyżwiarskiego "Stegny". W tym roku, biegacze na obu dystansach ponownie wystartują z ul. Bonifraterskiej, aby zakończyć bieg na mecie przy ul. Konwiktorskiej. Tegoroczną trasę możecie zobaczyć na naszym filmie.
Napisz komentarz (2 Komentarze)Bieg Powstania Warszawskiego. Historyczna trasa, wyjątkowy medal
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Fotorelacja 2018 (fot. Dorota i Wojciech Szota, Katarzyna Kiryluk, Radosław Wypych, Lil, Rafał Przybyłek)

Aktywna Warszawa: Minutę po północy, w sobotę 15 czerwca rozpoczną się zapisy na 29. Bieg Powstania Warszawskiego. Czego uczestnicy mogą spodziewać się w tym roku?
Najważniejsza informacja - bieg wraca na swoją tradycyjną, historyczną trasę. Biegacze na obu dystansach (5 km i 10 km) wystartują z ul. Bonifraterskiej przez ul. Miodową, Krakowskie Przedmieście i Karową, aby zakończyć na mecie przy ul. Konwiktorskiej.
FILM z 5. Biegu Zdobycia PAST-y - Warszawa - 28.07.2018
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Fotorelacja (fot. Dorota i Wojciech Szota)
20 sierpnia to dzień, w którym obchodzimy rocznicę zakończenia zwycięskich walk o zdobycie budynku PAST-Y. Aby upamiętnić to wydarzenie AKTYWNA WARSZAWA organizuje Bieg Zdobycia PAST-Y. W tym roku 28.07.2018, tego samego dnia co 28. Bieg Powstania Warszawskiego odbyła się 5 edycja biegu, którą ukończyło prawie 600 zawodników. Po biegu wszyscy mogli wysłuchać wspomnień wspaniałych Gości Honorowych - Powstańców Warszawskich i ich rodzin.
Pełną relację i reportaż zdjęciowy z tego wydarzenia możecie obejrzeć tutaj a dziś zapraszamy Was do obejrzenia filmu z biegu zrealizowanego przez ekipę portalu Maratonczyk.pl
FILM z 28. Biegu Powstania Warszawskiego!
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Fotorelacja (fot. Dorota i Wojciech Szota, Katarzyna Kiryluk, Radosław Wypych, Lil, Rafał Przybyłek)
5. Bieg Zdobycia PAST-y - Warszawa, 28.07.2018
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Fotorelacja (fot. Dorota i Wojciech Szota)
Relacja 2017 / Relacja 2016 / Relacja 2015 / Relacja 2014
W tym roku po raz piąty Biegowi Powstania Warszawskiego towarzyszyło wyjątkowe wydarzenie - Bieg Zdobycia PAST-y. Rywalizacja jak co roku odbywała się po schodach budynku przy ul. Zielnej 39. Biegacze mieli do pokonania 9 pięter historycznego gmachu. Walki o zdobycie budynku PAST-y trwały od 2 - 20 sierpnia 1944.
Zapisy do tegorocznego biegu zakończyły się bardzo szybko. Chętnych do startu w tym wydarzeniu z roku na rok przybywa. Być może dlatego, że bieg po schodach PAST-y ma dość kameralny i wyjątkowy charakter. Co roku gośćmi honorowymi są Bohaterowie Powstania Warszawskiego, którzy opowiadają o historii, walkach i swoich przeżyciach. W tym roku na spotkanie z biegaczami przybyła największa w historii imprezy liczba powstańców. Mimo ciężkiej, dusznej pogody wszyscy zaproszeni stawili się w komplecie i towarzyszyli zwycięzcom w trakcie dekoracji. Wcześniej jednak rozmawiali z uczestnikami biegu, podpisywali książki, dzielili się wspomnieniami. Niezwykłą historię opowiedział pan Wiesław Gniazdowski ps. Wiesiek, który Walczył w Grupie Bojowej Krybar o Elektrownię Powiśle. Powstańcy nie kryli wzruszenia, że pamięć o wydarzeniach jest wciąż żywa. Bieg PAST-y od pierwszej edycji przyciąga szczególnie tych, którzy chcą upamiętnić ich poświęcenie.
Przez cały czas zawodnikom i kibicom towarzyszyły pieśni powstańcze, natomiast w budynku PAST-y rozlegały się dźwięki walk i bombardowań. Klimatu dodawała obecność członków Grupy Historycznej Zgrupowanie Radosław, którzy w umundurowaniu „patrolowali” pietra budynku, dopingując zawodników. Tradycyjnie każdy, kto ukończył bieg otrzymywał biało czerwoną chorągiewkę, którą można było zatknąć w specjalnej skrzyni z piaskiem.
28. Bieg Powstania Warszawskiego - 28.07.2018
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Galeria cz. 2
WYNIKI
Fotorelacja (fot. Dorota i Wojciech Szota, Katarzyna Kiryluk, Radosław Wypych, Lil, Rafał Przybyłek)
Bieg Powstania Warszawskiego to szczególna impreza biegowa na mapie polskich biegów. Wyniki sportowe są istotne, ale uczestnicy przede wszystkim manifestują swoją pamięć o straszliwej ofierze jaką poniosła bohaterska Warszawa, jej mieszkańcy i żołnierze zwykle bardzo młodzi chłopcy oraz dziewczęta. Tegoroczną już 28. edycję biegu, ukończyła rekordowa ilość uczestników - 10 424. W zeszłym roku na mecie zameldowało się 9698 biegaczy.
Z powodu remontu nawierzchni na ulicy Miodowej, bieg odbywał się w nowym miejscu. Baza znajdowała się na Torze Łyżwiarskim "Stegny", a trasa poprowadzona została na kilku agrafkach po okolicznych głównych ulicach: Sikorskiego, Sobieskiego, Witosa. Jeszcze przed zawodami można było usłyszeć krytyczne głosy o takim wyborze, ale trzeba przyznać, że Stegny dają bardzo duże możliwości logistyczne i organizacyjne. Na torze były depozyty i wiele atrakcji przygotowanych przez partnerów imprezy. Mimo wszystko, wszyscy oczekują powrotu do tradycji rozgrywania biegu na Starym Mieście.
Rekordowa ilość biegaczy na starcie Biegu Powstania Warszawskiego!
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Transport w dniu biegu
INFORMATOR
TRASA 2018
Regulamin
Dział poświęcony Warszawskiej Triadzie Biegowej
Relacja 2017 / Relacja 2016 / Relacja 2015 / Relacja 2014 / Relacja 2013 / Relacja 2012
Film 2017 / Film 2016 / Film 2015 / Film 2014 / Film 2013 - cz. 1 ; cz. 2 / Film 2012
FILM 2017
Aktywna Warszawa: 12 000 uczestników wynosił limit 28. Biegu Powstania Warszawskiego i został już wypełniony, choć chętnych, aby wystartować w sobotę 28 lipca na Stegnach jest znacznie więcej. Dla porównania w zeszłorocznym biegu wzięło udział w sumie 9 698 biegaczy i biegaczek.
W tym roku Biegowi Powstania Warszawskiego (na dystansie 5 km i 10 km) towarzyszyć będzie po raz piąty cieszące się coraz większym zainteresowaniem, inne wydarzenie biegowe. W sobotę 28 lipcao godz. 9.00 rozpocznie się bowiem 5. Bieg Zdobycia PAST-y. Będzie polegał na wbiegnięciu na 9 piętro historycznego budynku na ul. Zielnej 39. Liczba uczestników tego specjalnego wydarzenia jest ograniczona i wynosi 740 osób. Zapisy skończyły się równie szybko jak zaczęły, bo już na początku lipca. Dla każdego uczestnika imprezy w gmachu PAST- przygotowaliśmy spotkanie z Gośćmi Honorowymi -Bohaterami Powstania Warszawskiego. Głos zabierze m.in. pan Wiesław Gniazdowski, który w 1944 r. walczył w Grupie Bojowej „Krybar” (operowała m.in. w rejonie Powiśla)
NOWA TRASA Z HISTORYCZNYMI ODNIESIENIAMI
W tym roku trasa 28. Biegu Powstania Warszawskiego została wyznaczona w innym rejonie miasta niż w latach ubiegłych, a to z uwagi na prace remontowe pl. Krasiński i ul. Miodowej oraz kolizje z terminami innych dużych imprez planowanych w Warszawie. Biegacze wystartują i ukończą biegw rejonie Toru Łyżwiarskiego. W okolicy, w 1944 r. również toczyły ciężkie walki m.in. pułku „Baszta” w Forcie Legionów. Jeden z żołnierzy „Baszty”, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich Eugeniusz Tyrajski zapowiedział swój udział w Biegu w roli Gościa Honorowej.
Prezentujemy medale i koszulki 28. Biegu Powstania Warszawskiego!
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Fotorelacja z konferencji prasowej (fot. Dorota i Wojciech Szota)
Regulamin
Dział poświęcony Warszawskiej Triadzie Biegowej
Relacja 2017 / Relacja 2016 / Relacja 2015 / Relacja 2014 / Relacja 2013 / Relacja 2012
Film 2016 / Film 2015 / Film 2014 / Film 2013 - cz. 1 ; cz. 2 / Film 2012
W dniu dzisiejszym w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie odbyła się konferencja prasowa przed 28. Biegiem Powstania Warszawskiego. To drugie w tym roku wydarzenie z cyklu Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć”, do którego należą jeszcze Bieg Konstytucji 3 Maja i Bieg Niepodległości.
W konferencji uczestniczyli m.in.: Eugeniusz Tyrajski, Wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich; przedstawiciele Grupy Bojowej Krybar, która brała czynny udział w powstaniu na terenie Powiśla w Rejonie I Obwodu Śródmieście. Obecni byli także: Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy; Janusz Samel, Dyrektor Biura Sportu i Turystyki m.st. Warszawy; Paweł Lech, Przewodniczący Komisji Sportu, Rady Warszawy oraz przedstawiciele sponsorów PKO BP oraz 4F.
Podczas spotkania została omówiona i zaprezentowana zmieniona na ten rok trasa biegu na dystansie 5 i 10 km. Zawody ostatecznie odbędą się na Mokotowie, w okolicach Toru Łyżwiarskiego Stegny. Tam również toczyły się walki, w których udział brał m.in. jeden z gości - Eugeniusz Tyrajski.
Zejście do kanałów - dla uczestników 28. Biegu Powstania Warszawskiego
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
NOWA TRASA!!!!
Regulamin
Dział poświęcony Warszawskiej Triadzie Biegowej
Relacja 2017 / Relacja 2016 / Relacja 2015 / Relacja 2014 / Relacja 2013 / Relacja 2012
Film 2016 / Film 2015 / Film 2014 / Film 2013 - cz. 1 ; cz. 2 / Film 2012
Aktywna Warszawa: Uczestnicy 28. Biegu Powstania Warszawskiego będą mieli szansę wziąć udział w niecodziennej lekcji historii. Z inicjatywy Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. zorganizuje zejście do kanału burzowego przy ul. Karowej. To niecodzienne wydarzenie, które ma na celu pokazanie, jak wyglądały podziemne szlaki, którymi przemieszczali się żołnierze oddziałów powstańczych.
Zwiedzający pod opieką pracowników MPWiK zejdą do kanału włazem przy ul. Karowej, przed Hotelem Bristol. Będą mogli zobaczyć fragment podziemnego labiryntu, którego korytarze służyły Powstańcom jako drogi łączności, ewakuacji i do przeprowadzania akcji bojowych.
Spacer będzie nie tylko upamiętnieniem Powstańców i możliwością zwiedzania niedostępnych na co dzień miejsc, ale również okazją do wspomnienia wielu pracowników warszawskich wodociągów, którzy kanałami przeprowadzali uczestników walk i ludność cywilną.
Napisz komentarz (0 Komentarzy)Znamy nową trasę 28. Biegu Powstania Warszawskiego!
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
NOWA TRASA!!!!
Regulamin
Dział poświęcony Warszawskiej Triadzie Biegowej
Relacja 2017 / Relacja 2016 / Relacja 2015 / Relacja 2014 / Relacja 2013 / Relacja 2012
Film 2016 / Film 2015 / Film 2014 / Film 2013 - cz. 1 ; cz. 2 / Film 2012
Aktywna Warszawa: 1 lipca o godz. 00:01 rozpoczną się elektroniczne zapisy do 28. Biegu Powstania Warszawskiego! Zapisy osobiste i odbiór pakietów startowych - od 10 lipca. Szczegóły znajdziecie w regulaminie.
28. Bieg Powstania Warszawskiego tradycyjnie odbędzie się na dystansie 5 km i 10 km. Tysiąc płonących zniczy, mrok i minuta ciszy. W takiej oprawie 28 lipca (sobota) o godz. 21.00 rozpocznie się 28. Bieg Powstania Warszawskiego. Ta wyjątkowa impreza powstała, by uczcić rocznicę wydarzeń sprzed ponad pół wieku.
Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z najpopularniejszych i największych biegów, organizowanych na terenie Warszawy. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego – tak istotnych dla każdego mieszkańca Warszawy. W tym roku ponownie do wyboru będą dwa dystanse, 5 lub 10 kilometrów. Planowana jest liczba 12 000 uczestników.
W tym roku zawodnicy startujący na obu dystansach pobiegną zmienioną trasą, którą prezentujemy poniżej. Po wielu latach kiedy Bieg Powstania odbywał się w okolicach Starego Miasta i Traktu Królewskiego, w tym roku ze względu na remont ul. Miodowej została wyznaczona nowa trasa. Biegacze rozpoczną zmagania na błoniach Toru Łyżwiarskiego Stegny.
Podczas 28. Biegu Powstania Warszawskiego przewidziane jest wiele atrakcji zarówno dla uczestników jak i kibiców m.in. spotkanie z kombatantami - uczestnikami Powstania Warszawskiego oraz rekonstrukcje historyczne.
FILM - Najważniejsze informacje przed 29. Biegiem Niepodległości w Warszawie
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Relacja z konferencji prasowej 2017
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie
Zapraszamy do wysłuchania materiału z konferencji prasowej przed 29. Biegiem Niepodległości w Warszawie. Marcin Kuriata przekazał garść ważnych informacji dla biegaczy, którzy wystartują w sobotnim biegu. Znajdziecie w nim uwagi dotyczące trasy, startów, miasteczka biegowego, oraz dodatkowych atrakcji i udogodnień.
Do zobaczenia już w sobotę na starcie!
Relacja FILMOWA z 27. Biegu Powstania Warszawskiego - 29.07.2017
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Relacja 2016 / Relacja 2015 / Relacja 2014 / Relacja 2013 / Relacja 2012
Film 2016 / Film 2015 / Film 2014 / Film 2013 - cz. 1 ; cz. 2 / Film 2012
W naszym reportażu staraliśmy się oddać niepowtarzalną, podniosłą atmosferę i wyjątkowy patriotyczny klimat tej imprezy. Specjalnie dla Was zawody filmowało pięć osób. O swoich wrażeniach i emocjach opowiedzieli nam już na mecie zawodnicy, którzy stanęli w tym roku na podium obu biegów: Arkadiusz Gardzielewski, Mariusz Giżyński, Izabela Trzaskalska, Dominika Stelmach.
Izabela Trzaskalska zaleledwie tydzień po zwycięstwie w 27. Biegu Powstania Warszawskiego, w niedzielę 6.08.2017 na Mistrzostwach Świata w Londynie, zajęła 23. miejsce w maratonie z czasem 2:35:03 (maraton ukończyło 78 zawodniczek).
Najlepiej, o ile pozwoli łącze, oglądać film w wersji HD (rozdzielczość można zmienić klikając w ikonkę u dołu filmu, z "trybikiem").
Giżyński i Gardzielewski zwycięzcami w 27. Biegu Powstania Warszawskiego
- Nadrzędna kategoria: Warszawa
Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4
Galeria cz. 5
Galeria cz. 6
Galeria cz. 7
WYNIKI
Relacja 2016 / Relacja 2015 / Relacja 2014 / Relacja 2013 / Relacja 2012
Film 2016 / Film 2015 / Film 2014 / Film 2013 - cz. 1 ; cz. 2 / Film 2012

W pakietach startowych zawodnicy otrzymali okazjonalne koszulki w barwach przypominających wojskowy kolor khaki. Większość pobiegła właśnie w tych koszulkach, bądź w koszulkach z poprzednich edycji, które projektem nawiązywały do wydarzeń powstańczych.
Zawodnikcy, wolontariusze i oczywiście organizatorzy na znak pamięci włożyła na prawą rękę biało czerwone opaski ze stemplem, symbolem Polski Walczącej. Organizator przygotował specjalny punkt, gdzie bezpłatnie można było zaopatrzyć się w opaski i czerwone znicze, aby wzdłuż trasy utworzyć tzw. łańcuch pamięci.
Tradycyjnie obecność Grupy Rekonstrukcyjnej Zgrupowanie Radosław przypominała o wydarzeniach z 1944 roku. Na trasie oraz na starcie i mecie można było spotkać stanowiska bojowe, barykady, żołnierzy, sanitariuszki prezentujące umundurowanie i broń z okresu powstania. Dochodzące z głośników wystrzały przypominały o tym jak ciężkie walki Warszawiacy stoczyli w boju o swoje miasto, Polskę i wolność. Obecność rekonstruktorów skłaniała do refleksji, przypominała, że dzięki ofierze powstańców, często tej największej, z własnego życia, my teraz możemy swobodnie biegać i uprawiać sport na ulicach i skwerach Warszawy.