Anna Bilska "WOSiR":  Ośmioletni fan historii, strażnik miejski z Łodzi, wicemistrz olimpijski w zapasach oraz polityk - pobiegną obok siebie 11 listopada ulicami Warszawy. Do Biegu Niepodległości, którego tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Twoja lekcja historii", zgłosiło się już prawie 2500 osób z całej Polski. Organizator imprezy, Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, podkreśla, że będzie to wydarzenie nie tylko o charakterze sportowym, ale także społecznym - liczy się sam udział w nim, a rywalizacja sportowa ma tylko wymiar symboliczny.

11 listopada, podobnie jak w Biegu Powstania Warszawskiego, na pewno wystartuję z moim synem. Wysiłek, który włożył w tamten bieg, pomógł mu zrozumieć poświęcenie ludzi walczących o wolną Polskę" - powiedział Jacek Bajorek, ojciec ośmioletniego Czarka, który został jednym z bohaterów lipcowego biegu. „Takie imprezy, to dla rodziców wielka pomoc wychowawcza i świetne okazje, aby młodzi mogli poznawać historię naszego kraju. Tak stało się z moim synem, który postanowił, że zostanie historykiem" - dodał. 

„Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z bieganiem. Wystartuję w tym Biegu z ciekawości - on ma swój wyjątkowy charakter" - powiedział Piotr Jodełka, członek reprezentacji Straży Miejskiej z Łodzi, która pobiegnie w Warszawie. 

Po raz kolejny w Biegu Niepodległości weźmie udział Wojciech Olejniczak. „Organizowanie takich biegów, to wspaniała idea, to doskonały pomysł na aktywny sposób oddania hołdu walczącym o niepodległość. Świetnie, że Dzień Niepodległości można spędzić aktywnie, że to święto jest kojarzone również ze sportem" - uważa poseł. 

„Podpisuję się obiema rękami pod każdą inicjatywą, która ma na celu krzewienie kultury fizycznej. Bardzo dobrze, gdy można to połączyć z obchodami ważnych świąt. Cieszę się, że coraz więcej osób bierze udział w takich przedsięwzięciach" - powiedział mistrz świata i Europy, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie Andrzej Supron, który również przygotowuje się do startu. Sportowców będą reprezentować także najmłodsi piłkarze Legii Warszawa, z którymi pobiegnie dyrektor sportowy klubu - były reprezentant Polski - Mirosław Trzeciak

Dziesięciokilometrowa trasa Biegu będzie prowadzić z Krakowskiego Przedmieścia do Wilanowa. Wystartują również przedstawiciele Nordic Walking - sportu który w naszym kraju zyskuje coraz większą popularność. Dla nich organizatorzy przygotowali liczącą 1,8 km trasę, która będzie miała swój początek u zbiegu al. Wilanowskiej i ul. Sobieskiego. W Biegu będą również uczestniczyć osoby niepełnosprawne.

Dodatkowe informacje: Anna Bilska, Joanna Zalewska
Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel. +48 22 622 69 31

www.wosir.waw.pl {moscomment}