REGULAMIN
TRASY I SCHEMATY

 

  „Żywa Flaga” 2013
Film 2013 / Film 2012

Marcin Kuriata: Informujemy, że dokonaliśmy całkowitej weryfikacji zgłoszeń z pierwszej tury zapisów do XXVI Biegu Niepodległości. W jej wyniku pozostało jeszcze niewielka ilość wolnych pakietów startowych w Biegu. Zapisy uzupełniające będą możliwe tylko w formie rejestracji internetowej.Aplikacja do rejestracji będzie aktywna dokładnie 06.11 o godzinie 21.30 na naszej stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl

Żołnierze pobiegną w Biegu Niepodległości w Afryce Środkowej W XXVI Biegu Niepodległości uczestniczyć będą również żołnierze realizujący zadania w Republice Środkowoafrykańskiej w ramach Operacji Wojskowej Unii Europejskiej (EUFOR RCA). Afrykańska edycja biegu będzie mieć miejsce w Bangui - stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej. W bazie sił EUFOR RCA – Camp UCATEX, oprócz polskich żołnierzy w biegu wystartują również ich koledzy z Finlandii, Francji, Hiszpanii, Łotwy, Serbii oraz Włoch. Tak jak w biegu w Warszawie uczestnicy „Afrykańskiego” Biegu Niepodległości ustawią się na starcie tworząc polską flagę, a na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal.

100 milionów na Biegu Niepodległości

Tegoroczna, XXVI edycja Biegu Niepodległości obok upamiętnienia szczególnych wydarzeń w historii Polski, zwraca uwagę na wyzwania osób cierpiących na mukowiscydozę. Choroba dotyka w
szczególności płuc, które są zatykane śluzem wytwarzanym przez organizm. Dlatego choremu trudno jest oddychać, każdy dzień jest dla niego walką o oddech. Amatorzy biegania zdają sobie sprawę z wagi prawidłowego oddechu podczas aktywności fizycznej. W ramach partnerstwa z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą uczestnicy biegu będą mogli poznać nie tylko znaczenie właściwego oddychania, ale również poznać szczegóły związane z mukowiscydozą oraz sposoby pomocy osobom dotkniętym przez chorobę. W trakcie Biegu Niepodległości odbędzie się również kwesta na rzecz chorych, w której każdy będzie mógł oddać symboliczny oddech.

Organizatorzy przewidują stworzenie specjalnego stoiska w miasteczku biegowym, gdzie będą prezentowane informacje o chorobie oraz rozdawane materiały edukacyjne. Zostanie również
przeprowadzona zbiórka środków na stworzenie w centralnej Polsce ośrodka leczenia mukowiscydozy. Więcej na: http://www.ptwm.org.pl/o-mukowiscydozie

Biegnę dla Amelki
PKO Bank Polski wraz z Fundacją zachęcają wszystkich biegaczy biorących udział w XXVI Biegu Niepodległości do przyłączenia się do charytatywnej akcji biegowej na rzecz pięcioletniej Amelki. Jeśli do akcji włączy się co najmniej 200 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. złotych na jej leczenie. Amelka zmaga się z nowotworem. Szansą na jej wyleczenie jest specjalistyczna terapia we Włoszech, na którą rodzice gromadzą środki. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą".

Pomóc może każdy uczestnik biegu. Wystarczy odebrać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego deklarację w postaci kartki na koszulkę z napisem „biegnę dla Amelki” w dniu zawodów w namiocie bankowym zlokalizowanym w okolicach sceny.

Więcej informacji na temat wydarzeń biegowych, zdrowego trybu życia oraz bankowych biegaczy na portalu www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem i www.biegajmyrazem.pkobp.pl.
Pacemakerzy na XXVI Biegu Niepodległości Już po raz kolejny na biegu organizowanym przez Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA obecni będą pacemakerzy, czyli osoby pomagające biegaczom utrzymać odpowiednie tempo w trakcie zawodów. Organizatorzy zachęcają: Bieg za pacemakerem to większa szansa na pobicie rekordu życiowego. Każda ze stref startowych XXVI Biegu Niepodległości, a w tym roku będzie ich aż sześć, będzie miała swojego pacemakera. Będą oni ubrani w żółte znaczniki z doczepionymi balonikami oraz oznaczeniem czasu, na jaki będą biegli. - Bieg z pomocą pacemakera to znakomity sposób na poprawienie rekordu życiowego – mówi Marcin Kuriata, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Pacemakerzy poprowadzą uczestników na następujące czasy:

• 40 minut; • 42 minuty 30 sekund; • 45 minut; • 47 minut 30 sekund; • 50 minut; • 52 minuty 30 sekund; • 55 minut; • 57 minut 30 sekund; • 60:00 minut.
Cykl wykładów przed Biegiem Niepodległości

Stołeczne Centrum AKTYWNA WARSZAWA wraz z firmą OLIMPIAKOS Centrum Badań Wydolnościowych, Planowania Diety i Treningu zapraszają na panel wykładów z zakresu fizjologii sportu i dietetyki. Wykłady odbędą się 10 listopada od godz. 16:00 w Sali wykładowej Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 przy ul. Stawki 10 (wejście główne).
 Mapa trasy
 


Plan startu i mety
 


Schemat startu startu i mety
 
 
 
 
{moscomment}