Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów

FOTORELACJA 2012 

OFICJALNY FILM Z BIEGU 2012

Marcin Kuriata: Ambasadorem 25. edycji Biegu Niepodległości w Warszawie został Paweł Januszewski, były mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki i jeden z inicjatorów akcji BiegamBoLubię.

Rola ambasadora Wybór Pawła Januszewskiego na ambasadora biegu nie był przypadkowy. Paweł od wielu lat nie ustaje w wysiłkach rozwijania tej dyscypliny wśród Polaków. Wzrastająca w ostatnich latach frekwencja w całym cyklu biegowym Zabiegaj o pamięć to między innymi zasługa Pawła – powiedział Marcin Kuriata z Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizatora cyklu biegowego. W rekreacyjnym bieganiu liczy się nie tylko wynik sportowy, ale przede wszystkim radość biegania. Działania, jakie realizuje Paweł Januszewski stawiają sobie podobny cel: propagowanie biegania w jego najprostszej postaci. 

Pomoc w dobrym kierunku

Rolą ambasadora jest nie tylko dążyć do wzrostu popularności biegania, ale również pomagać. Jeden z partnerów biegu Amway Polska za każdego uczestnika biegu przekaże 2 zł na rzecz Fundacji „Wychowanie przez sport”. Pomoc ta przyczyni się do wzrostu poziomu edukacji sportowej, szczególnie wśród najmłodszych – dodaje Paweł Januszewski.

Start zapisów
Dziś o północy z 14 na 15 października rozpoczną się zapisy internetowe. Wystarczy wejść na stronę Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizatora biegu i wypełnić formularz rejestracyjny. Osobiste zapisy rozpoczynają się 16 października w biurze zawodów przy ul. Rozbrat 26 (siedziba WOSiR). Tegoroczny limit to 12 000 pakietów startowych. W biegu udział wziąć mogą biegacze, zawodnicy na wózkach oraz Nordic Walking.

Partner strategiczny: PKO Bank Polski
Sponsor techniczny: Asics
Sponsor: AA drink, Amway Polska, Garmin
Patroni medialni: TVP Warszawa, Trójka, Rzeczpospolita, AMS, Runners’ World, MaratonyPolskie.pl, Maratończyk.pl, SportowaHistoria.pl
Patronaty honorowe: , Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Niepodległości, Muzeum Piłsudskiego
Partnerzy: Hulakula, Arkadia, MPWiK, Audioteka.pl, Motivato.pl; 12tri.pl, IFAA, Fundacja Trzy Kroki, Fotomaraton.pl, Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław, Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii, Pasjonaci Muzyki Trzy Czwarte, Idee Kaffee, Wydawnictwo Inne Spacery, Pogotowie Flagowe.

 

{moscomment}