Regulamin
Trasa
Relacje 2007- 2010

Wojciech Jóźwik:11 listopada na nowej trasie
XXII Biegu Niepodległości wystartuje ponad siedem tysięcy zawodników w białych i czerwonych koszulkach. Utworzą żywą flagę Polski i przebiegną przez centrum stolicy, by oddać hołd bohaterom niepodległości. O godz. 12.00 na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Stawki biegacze, osoby niepełnosprawne na wózkach i rolkarze staną na starcie XXII Biegu Niepodległości. Impreza organizowana jest przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) w ramach cyklu „Zabiegaj o Pamięć".

Ponad siedem tysięcy osób w białych i czerwonych koszulkach utworzy żywą flagę, odśpiewa hymn Polski i wyruszy na trasę liczącą 10 km. Na numerze  startowym każdy zawodnik wpisze imię i nazwisko bohatera Niepodległości, któremu chce oddać hołd. Bieg jest elementem obchodów 92 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Hasło tegorocznej, edycji to „Czas bohaterów". 

NOWA TRASA

Trasa biegnie od ul. Stawki, al. Jana Pawła II, następnie al. Niepodległości do ul. Rakowieckiej, gdzie znajduje się półmetek i nawrót na przeciwległy pas jezdni. Zawodnicy wrócą drugą stroną al. Niepodległości i al. Jana Pawła w okolice ul. Stawki, gdzie znajduje się meta biegu. W okolicach skrzyżowania al. Niepodległości i ul. Rakowieckiej umiejscowiony jest także start dla uczestników 5 kilometrowego marszu Nordic Walking. 

Trasa

 

KOALICJA BOHATERÓW

W ramach promocji XXII Biegu Niepodległości powstał specjalny karnet „Czas Bohaterów" uprawniający do bezpłatnej, jednorazowej wizyty w jednym z 13 muzeów w całej Polsce. Instytucje, które zdecydowały się na udział w tym programie będą promowały swoje placówki i wystawy wśród uczestników Biegu. Karnet będzie jedną z nagród dla zwycięzców XXII Biegu Niepodległości. Sponsorem karnetu jest Totalizator Sportowy.

Z każdym rokiem rośnie frekwencja biegów okolicznościowych organizowanych przez WOSiR. Chcemy budować dobry klimat tych zawodów i angażować do współpracy kolejnych partnerów. W tym roku ponad 30 firm, instytucji i organizacji zaangażowało się w dziania związane z Biegiem Niepodległości. powiedział Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

OPRAWA BIEGU

Już tradycyjnie bieg poprowadzi postać Marszałka Józefa Piłsudskiego w zabytkowym samochodzie ,
a grupa rekonstrukcji historycznej zadba o klimat święta Niepodległości. Całości dopełni muzyka narodowa z początku XX w. oraz archiwalne zdjęcia wyświetlane na dużym ekranie w pobliżu startu i mety.

Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymają srebrne sygnety z orłem oraz nagrody rzeczowe od sponsorów Biegu. Wartość 40 pakietów nagród wynosi w sumie 40.000 zł.

REJESTRACJA

Do 3 listopada do biegu zarejestrowało się ponad 4500 uczestników. Zgłoszenia w formie elektronicznej przyjmowane będą do 6 listopada 2010 przez stronę www.wosir.waw.pl  Do 9 listopada bezpośrednia rejestracja i odbiór pakietów startowych w biurze zawodów przy ul. Rozbrat 26 pok. 005. Opłata startowa do 6 listopada wyniesie 30 zł, w kolejnych dniach startowe wynosić będzie 40 zł.

Szatnie dla zawodników zostały zorganizowane w 3 szkołach znajdujących się najbliżej startu i mety biegu.

  •  1 - 2000 Zespół Szkół Poligraficznych im. Józefa Piłsudskiego ul. Stawki 14 /wejście od Al. Jana Pawła II
  • 2001 - 6000 Zespół Szkół Samochodowych nr 2 Aleja Jana Pawła II nr 69,
  • 6001 - 7500 Gimnazjum nr 37 ul. Niska 5

Patronat honorowy nad imprezą objęła: Hanna Gronkiewicz - Waltz - Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Patronem strategicznym Biegu jest PKO Bank Polski.
Sponorzy Główni: Lotto, TP.S.A. Powerade
Sponsorzy: Asics,

Patroni medialni: portal Maratończyk.pl, Gazeta Wyborcza, TOK FM, TVP Warszawa, gazeta.pl, AMS, oraz portal MaratonyPolskie.pl i Proxy Ad

{moscomment}