Dział poświęcony imprezie

bn 1

… a właściwie nie będzie tradycyjnej imprezy organizowanej przez m. st. Warszawa siłami Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa. Natomiast trwają przygotowania do „Niepodległej Piątki” na PGE Narodowym (07.11.2021) - bieg ma nawet rangę Otwartych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn na 5 km. Jednym z organizatorów jest znany maratończyk Jakub Nowak.

Decyzja Aktywnej Warszawy jest pewnym zaskoczeniem zwłaszcza, że w tym roku odbył się już 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Organizatorzy swoją decyzje tłumaczą m.in. tak: „Organizacja naszych wydarzeń wymaga kilku miesięcy przygotowań, zdobycia dziesiątek pozwoleń i opracowania rozwiązań logistycznych zapewniających komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy oraz biegaczy. Nie da się tego przygotować z dnia na dzień czy z tygodnia na tydzień. Nie przy imprezie o takiej skali”. Poniżej pełna treść komunikatu.

My w związku z tym zapraszamy na start Niepodległej Piątki” na PGE Narodowym (07.11.2021). Maratończyk.pl jest patronem medialnym, a więcej informacji znajdziecie tutaj.