Wyniki

Fotorelacja (fot. Dorota i Wojtek Szota, Lil, Radosław Wypych, Katarzyna Kiryluk, Paweł Liszka
Niebawem więcej zdjęć!

Srona imprezy
Strona na FB
Dział poświęcony imprezie

bn 2019 lead

31. Bieg Niepodległości w Warszawie ukończyło 18 861 zawodników. Zapisanych do biegu było 22 tys. osób. Tak wielka liczba startujących w biało-czerwonych koszulkach sprawiła, że biało czerwona flaga przemierzająca biegiem ulice stolicy była naprawdę imponująca.

Zawodnicy startowali w 6 strefach w kilkuminutowych odstępach. Pierwsza fala ruszyła punktualnie o 11:11.Zanimi wszyscy zawodnicy znaleźli się na trasie minęła prawie godzina. Na mecie jako pierwszy z czasem 29:29 pojawił się Arkadiusz Gardzielewski, żołnierz Wojska Polskiego, który zaledwie dwa tygodnie temu na Wojskowych Igrzyskach Sportowych w maratonie w Wuhan (Chiny) wywalczył złoto w drużynie i zajął szóste miejsce indywidualnie.

Drugie miejsce wywalczył Kamil Jastrzębski z wynikiem 29:41. Trzecie miejsce przypadło ubiegłorocznemu zwycięzcy - jubileuszowego 30. Biegu Niepodległości, Kamilowi Karbowiakowi. Do mety dobiegł z rezultatem 30:08.
Wśród kobiet najszybsza była debiutantka na dystansie 10 km Joanna Dorociak, która z czasem 35:57 wyprzedziła Annę Łapińską (36:36) i Agnieszkę Budek (36:39).

Organizatorzy przygotowali w tym roku niespodziankę. Około godziny 12:00 w okolicach Biblioteki Narodowej wystartował helikopter, z którego wyskoczyło dwóch skoczków spadochronowych z biało czerwoną flagą. Zawodnicy, którzy mieli szczęście przebiegać w tym czasie obok biblioteki, byli świadkami tego wydarzenia.

bn 2019 lead3
bn 2019 lead4
Bieg główny poprzedziły biegi dzieci - Mila Niepodległości. W tym roku w biegu wystartowało 576 osób. Rywalizacja od pierwszego do ostatniego młodego zawodnika była bardzo zacięta. Dzieci otrzymały specjalne medale, przygotowane specjalnie dla nich.

Oczywiście nie zabrakło postaci Marszałka Piłsudskiego, który jak co roku "przybijał piątki" na trasie. Przybijali je również rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcyjnej "Zgrupowanie Radosław" oraz futboliści z zespołu Warsaw Eagles.

Obecni byli także przedstawiciele władz Warszawy - m.in. Wiceprezydent Renata Kaznowska.

bn 2019 lead1
bn 2019 lead2

Fotorelacja (fot. Dorota i Wojtek Szota, Lil, Radosław Wypych, Katarzyna Kiryluk, Paweł Liszka