ZAPISY
Srona imprezy
Strona na FB
Fotorelacja 2018  
Dział poświęcony imprezie

Aktywna Warszawa: 31. Bieg Niepodległości, czyli największe w tym roku biegowe świętowanie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności zbliża się wielkimi krokami.
Idziemy na rekord!
Mamy już ponad 21 000 zapisanych uczestników, przy większym limicie niż przed rokiem - mówi Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

Bieg Niepodległości to największy bieg uliczny w Warszawie. Zawodnicy - zgodnie z tradycją - ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach: białej i czerwonej (odpowiednio dla kolorów koszulek) tworząc najdłuższą flagę Polski.

Tegoroczne nowości
W tym roku Organizator wprowadził dwie nowości. Dla wygody biegaczy została zmieniona lokalizacja biura zawodów - po raz pierwszy ma ono siedzibę w CH Westfield Arkadia, podobnie jak strefa depozytów. Wszystko w pobliżu miejsca startu. Dodatkowo, aby zachęcić do zmagań w całym cyklu Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o Pamięć" nie tylko stworzono klasyfikację generalną trzech biegów, ale też przygotowano specjalny trójdzielny medal, tworzący kształt mapy Polski i Warszawy. Mogą go zdobyć, ci którzy przekroczyli metę każdej z trzech, nawiązujących do historii Polski biegowych imprez w stolicy.

Trasa bez zmian
Tradycyjna jest zaś sama trasa. Start i metę wyznaczono u zbiegu ulic Stawki i al. Jana Pawła II. Biegaczy i zawodnicy na wózkach na dystansie 10 km przebiegną ulicami: al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do alei Niepodległości, a następnie nawrócą w prawo na wysokości al. Rakowieckiej i wrócą lewą stroną wspomnianych wyżej ulic do mety przy ul. Stawki. Tradycyjnie też bieg główny będzie miał swój początek o symbolicznej godzinie 11:11, a poprzedzi go wspólne odśpiewanie hymnu, zaś na mecie spotkać będzie można jak co roku marszałka Józefa Piłsudskiego.

Mila dla niepodległej
Przygotowaliśmy też specjalną atrakcję dla młodych biegaczy - dzieci z roczników 2005-2009. Będą one mogły pobiec w Mili dla Niepodległej na dystansie 1918 metrów - podkreśla dyrektor Maciej Mroczek. Dzieci wystartują z tego samego miejsca cobieg główny. Zawrócą jednak wcześniej, bo na wysokości ul. Nowolipie.