Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów
Regulamin

Marcin Kuriata: Uczestników XXIV Biegu Niepodległości od startu do mety poprowadzi sobowtór Marszałka Piłsudskiego.

Biegnij prosto, zakręć wąsa!
Pod takim hasłem odbędzie się podczas biegu nietypowa zabawa. Wszyscy uczestnicy, którzy na czas biegu zapuszczą wąsa (lub dokleją sztuczny) będą mieli szansę wygrać atrakcyjną nagrodę w postaci profesjonalnego pulsometru z systemem GPS. Na biegu pojawi się kilku fotografów, których zadaniem będzie dokumentowanie uczestników biorących udział w zabawie. Wyboru kreatywnie zakręconego wąsa dokona jury, w skład którego wejdzie Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Krzysztof Jaraczewski, dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Sam udział pomaga

Udział Jasia Meli w projekcie biegowym to przede wszystkim chęć niesienia pomocy potrzebującym. Start w Biegu oznacza więc nie tylko sportową rywalizację, manifestację przywiązania do historii, ale również konkretną pomoc dla Fundacji Poza Horyzonty.

„Wspólnie z Fundacją Jaśka Meli Poza Horyzonty, Amway po raz kolejny planuje zorganizować akcję charytatywną w trakcie Biegu Niepodległości. Za każdego uczestnika XXIV Biegu Niepodległości firma Amway Polska przekaże 2 zł na podopiecznych Fundacji. Do zobaczenia na starcie!” – powiedziała Anna Wieraszko, Rzecznik Amway Polska

Zamknięcie zapisów na XXIV Bieg Niepodległości

Tegoroczne zapisy, które trwały niecałe trzy dni, świadczą o wciąż rosnącym zainteresowaniu uprawianiem biegania. Tegoroczny limit trasy organizator przewidział na 8500 uczestników. Ci wszyscy, dla których miejsca na liście głównej zabrakło, dostali możliwość wpisania się na listę rezerwową, która stwarzała szansę wystartowania 11 listopada.

Partner strategiczny: PKO Bank Polski
Sponsor techniczny: Craft
Sponsor: Amway Polska
Patroni medialni: Trójka, Gazeta Wyborcza, TVP Warszawa, , MaratonyPolskie.pl, Maratończyk, warszawa.naszemiasto.pl i AMS
Patronaty honorowe: Muzeum Józefa Piłsudskiego, Muzeum Niepodległości, Instytut Pamięci Narodowej
Partnerzy: Powerade, 12tri i IFAA, Aktywni.pl
{moscomment}