Wyniki NEW
Poniżej fotorelacja
Niebawem kolejne materiały filmowe (m.in. wywiad ze zwycięzcą:)

W deszczu i przy uciążliwym wietrze 7 tys. biegaczy uczciło w Warszawie święto Niepodległości. Start nastąpił o godz. 12.00 spod gmachu Szkoły Głównej Handlowej. Zanim jednak uczestnicy ruszyli do walki z trasą i aurą, utworzyli żywą, biało-czerwoną flagę. Trzeba przyznać, że organizatorzy mieli doskonały pomysł z dwoma kolorami okolicznościowych koszulek. Ponadto zawodnicy okazali się wspaniale zorganizowani, ponieważ chyba najdłuższa flaga w Polsce, wyglądała imponująco! Tuż przed startem na wezwanie spikera wszyscy odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Zaraz potem sygnał do startu dała Irena Szewińska. Trasa biegu wiodła przez centrum Warszawy, głównymi ulicami: Marszałkowską i Jana Pawła II. Wraz z biegaczami rywalizowali rolkarze, wózkarze i zawodnicy w coraz bardziej popularnym Nordic Walking.

Zwycięzcą dzisiejszych, bardzo prestiżowych  zawodów został Rafał Wójcik z Kielc. Dystans pokonał z czasem 30:27. Tuż za nim na mecie pojawił się Michał Smalec z czasem 30:42. Michał na początku biegu był tuż za Rafałem, niestety zderzył się z rolkarzem co skończyła się upadkiem. Ten incydent nie pozwolił już Michałowi nawiązać walki z Rafałem. Trzecie miejsce zajął Poczwardowski Kamil ze Szczutowa (30:53). Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Gortel, która pokonała dystans w czasie 34:44. Drugie miejsce zajęła Anna Jakubczak (34:51), a trzecie Maria Cześnik (36:30), olimpijka z Pekinu... w triatlonie. Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami. Zapraszamy do komentowania biegu.