FOTORELACJA (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)

Strona imprezy
Dział poświęcony Warszawskiej Triadzie Biegowej

Dziś o godzinie 11.00 w Parku Agrykola w Warszawie wystartował rekordowy, 26. Bieg Konstytucji 3 Maja. Zawody na dystansie 5 km ukończyło 3 737 zawodników. Pół godziny wcześniej na 700 metrów ścigało się około 600 dzieci z maskotkami. Na koniec wyruszyła grupa ok. 100 osób w konkurencji Nordic Walkinng. W biegu głównym zwyciężył Mariusz Giżyński z czasem 14:52. To już trzecie zwyciestwo Mariusza w Biegu Konstytucji. Drugi na mecie pojawił się Piotr Łobodziński, który potrzebował na pokonanie trasy równo 15 minut. Trzecie miejsce wywalczył Maciej Badurek z czasem 15:30. Wśród kobiet najlepsza była Karolina Pilarska (17:26), druga przybiegła Anna łapińska (18:04), a trzecia Dorota Gruca (18:10).

Przepiękna pogoda pozwoliła biegaczom i ich rodzinom, a także licznym kibicom na trasie cieszyć się świętem ustanowienia Konstytucji.