Strona imprezy
Dział poświęcony Warszawskiej Triadzie Biegowej

Marcin Kuriata: Jeden z partnerów tegorocznej edycji biegu firma Esri Polska opracowała interaktywne mapy dla uczestników. Mapy, które nie tylko pozwolą odszukać potrzebne punkty na starcie czy mecie, ale również posłużą do stworzenia galerii zdjęć obiektów historycznych zlokalizowanych na trasie biegu.

Mapa w kieszeni biegacza
Stworzona na potrzeby biegu galeria map zawiera wizualizację trasy biegu z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami takimi jak strefy startowe, miasteczko biegowe, depozyty, miejsce wręczania nagród etc. Oprócz mapy do dyspozycji biegaczy i wszystkich zainteresowanych osób firma Esri Polska udostępniła aplikację mapową pozwalającą na dodawanie własnych zdjęć i opisów. Zamieszczane treści mają wzbogacać aplikację o informacje związane z Warszawą, biegiem i Konstytucją 3 Maja dając użytkownikom możliwość współtworzenia interaktywnej mapy biegu. 

- Zaletą map jest możliwość uruchomienia ich z każdego urządzenia stacjonarnego i mobilnego, takiego jak tablet czy telefon. Dzięki wbudowanym nadajnikom GPS, jesteśmy w stanie szybko i łatwo odnaleźć się na mapie i wybrać właściwą drogę. Mamy nadzieję, że mapy pozwolą uczestnikom i kibicom lepiej szybciej dotrzeć do celu oraz przyczynią się do większego zaangażowania w całą akcję dzięki możliwości współtworzenia aplikacji mapowych. – powiedział Tomasz Letmański, dyrektor marketingu z Esri Polska.

Działania przy „Biegu Konstytucji” są pierwszym krokiem na drodze współpracy między Esri Polska a organizatorem triady biegowej Zabiegaj o pamięć. Interaktywne mapy powstaną także na potrzeby Biegu Powstania Warszawskiego i Biegu Niepodległości. Galeria map dostępna jest po adresem www.esri.pl\zabiegajopamiec

Bieg główny i bieg dla dzieci
Bieg Konstytucji 3 Maja rozpocznie się o godz. 11.00. Trasa będzie prowadziła ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km.

Przed biegiem głównym o godz. 10.30 wystartuje Amway Bieg z maskotką na dystansie ok. 700 m. Jego ideą jest propagowanie biegania poprzez zabawę i rodzinne spędzanie czasu. Każdy uczestnik startuje w biegu ze swoją ulubioną maskotką.

- Amway Polska po raz kolejny został partnerem tytularnych biegu dla dzieci. Intencją firmy jest popularyzacja biegania, edukacja jak i pomoc skierowana do najmłodszych. Dzieci uczestniczące w Amway Bieg z maskotką uczą się w ten sposób aktywności oraz tego, że należy się dzielić z potrzebującymi. W przyszłości gdy dorosną będą bardziej otwarci na aktywny styl życia i ideę wolontariatu. – powiedziała Anna Pietrzak, dyrektor generalna Amway Polska.
Honorowy patronat nad Biegiem Konstytucji 3 Maja objął Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Radosław Sikorski.
Fundacja Dorastaj z Nami

W dorocznym Biegu Konstytucji weźmie udział Fundacja Dorastaj z Nami, w której barwach pobiegnie sześciu strażaków. Fundacja przy tej okazji będzie zbierać fundusze na rozwój i edukację swoich podopiecznych – dzieci osierocone przez strażaków, którzy zginęli pełniąc służbę.

Przydatne informacje
Bieżące informacje o Biegu oraz konkursy z nagrodami można znaleźć na fanpage’u Zabiegaj o pamięć, który znajduje się na portalu Facebook.

Partnerzy biegu
Partner Strategiczny: PKO Bank Polski
Sponsor Techniczny: Asics
Sponsorzy: AA Drink, Amway , Garmin, Renault i Poczta Polska
Partner medyczny: Grupa Luxmed
Partnerzy honorowi: Marszałek Sejmu Radosław Sikorski, Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, Instytut Pamięci Narodowej, Ambasadorowie Republiki Francji, Królestwa Belgii, Republiki Włoch, Królestwa Hiszpanii,
Patroni medialni: TVP Warszawa, Trójka, Gazeta Wyborcza, Sport.pl, PAP, BiegamBoLubię, Runners' World, Polska Zbrojna, Maratończyk.pl, MaratonyPolskie.pl, Polska Biega
Partnerzy: Esri Polska, DMX Komputery, MPWiK, Skrzydlaci.pl, Fundacja Trzy Kroki, PROBrand, Wydawnictwo Inne Spacery
 
 

{moscomment}