Strona imprezy
Dział poświęcony Triadzie Biegowej Aktywna Warszawa

FILM - BIEG DZIECI - BIEG Z MASKOTKĄ 2014    
PEŁNA RELACJA Z BIEGU ORAZ ZDJĘCIA 2014

Marcin Kuriata: 1 kwietnia rozpoczynają się zapisy do XXV Biegu Konstytucji 3 Maja. To pierwsza w tym roku impreza z cyklu Zabiegaj o pamięć, organizowanego przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. W tegorocznej edycji dla biegaczy i zawodników nordic walking czeka 5000 pakietów startowych.

Wprowadzone w ubiegłym roku odwrócenie kierunku startu spowodowało poprawę bezpieczeństwa na trasie i znacznie zwiększyło komfort uczestników. W tym roku 3 maja o godz. 11.00 zawodnicy wystartują z Al. Hopfera (Park Agrykola) i pobiegną ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego aż do mety na ulicy Rozbrat. Dystans jest atestowany przez PZLA i wynosi 5 km.

Bieg dla najmłodszych
Po raz trzeci w ramach biegu głównego wystartuje Amway Bieg z Maskotką adresowany do najmłodszych adeptów biegania. W odpowiedzi na duże zainteresowanie przygotowano 1000 pakietów startowych, w skład których wejdzie numer startowy, pamiątkowy medal oraz techniczna koszulka. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 700 metrów, a warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl i oczywiście wystartowanie ze swoją ulubioną maskotką. Amway Bieg z Maskotką rozpocznie się o godz. 10.30, bezpośrednio przed biegiem głównym. Najmłodsi uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: roczniki 2002-2004 oraz 2005 i młodsi. 
 
Pomoc w dobrym kierunku

Jeden z partnerów tegorocznej edycji Biegu firma Amway Polska wspólnie z SCS Aktywna Warszawa postanowili połączyć bieganie z pomocą dla dzieci, które nie mogą osobiście pojawić się na starcie. Podczas 25. edycji – podobnie jak to miało miejsce przed rokiem - zostanie zorganizowana zbiórka zabawek edukacyjnych dla szkoły przy Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Można przynieść gry dydaktyczne (planszowe i komputerowe), klocki tematyczne, puzzle, książki (w formie papierowej i audiobooki),bloki, kredki i inne materiały kreślarskie. W pobliżu sceny (okolice mety) zostanie ustawiony specjalny pojemnik na zabawki dla dzieci z napisem Pomoc w dobrym kierunku.

Zapisy


Rejestrować się można na dwa sposoby:
- Drogą elektroniczną na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl. Zapisy poprzez stronę potrwają nieprzerwanie od 1 do 27 kwietnia. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota). Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych.
- Osobiście w biurze zawodów, w siedzibie Aktywnej Warszawy przy ulicy Rozbrat 26 przyjmowane będą zapisy osobiste i wpłaty gotówkowe oraz możliwy będzie odbiór pakietów z zapisów internetowych, również przez osoby upoważnione.

Szczegółowy harmonogram pracy biura:


Biuro zawodów będzie funkcjonować od 20 kwietnia do 2 maja w siedzibie Aktywnej Warszawy w Warszawie, ul. Rozbrat 26 pok. 109:
- we wtorki (21, 28, kwietnia) od 10.00 do 16.00;
- w poniedziałki, środy i piątki (20, 22, 24 ,27, 29 kwietnia) w godzinach 12.00 – 18.00;
- w czwartki (23,30 kwietnia) od 14.00 do 20.00;
- w sobotę (25, kwietnia) w godzinach 10:00 – 14:00;
- 2 maja biuro zawodów będzie czynne w godz. 10.00 – 14.00.

W dniu zawodów, 3 maja, o ile nie zostanie wyczerpany limit miejsc, zgłoszenia tylko dla osób spoza Warszawy przyjmowane będą w godzinach 8.00 – 9.00 w biurze zawodów – trybuna główna stadionu miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ul. Łazienkowska 3. Wydawanie opłaconych pakietów internetowych w godz. 8.00 – 09.30 pod ww. adresem tylko dla osób spoza Warszawy.

Przydatne informacje

Bieżące informacje o Biegu oraz konkursy z nagrodami można znaleźć na fanpage’u Zabiegaj o pamięć, który znajduje się na portalu Facebook.

Partnerzy biegu
Partner Strategiczny: PKO Bank Polski
Sponsor Techniczny: Asics
Sponsorzy: AA Drink, Amway i Garmin
Partnerzy honorowi: Marszałek Sejmu Radosław Sikorski, Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, Instytut Pamięci Narodowej, Ambasadorowie Republiki Francji, Królestwa Belgii, Republiki Włoch, Królestwa Hiszpanii, Królestwa Holandii i Królestwa Szwecji.
Patroni medialni: TVP Warszawa, Trójka, Gazeta Wyborcza, Sport.pl, PAP, BiegamBoLubię, Runners' World, Polska Zbrojna, Maratończyk.pl, MaratonyPolskie.pl, Polska Biega
Partnerzy: Esri Polska, DMX Komputery, MPWiK, Skrzydlaci.pl, Fundacja Trzy Kroki, PROBrand
 
 
 
{moscomment}