Wyniki NEW!
 
 
 

 

Prawie 5 000 osób świętowało dziś rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, biorąc udział w XXIV edycji biegu poświęconego temu wydarzeniu. Od samego rana nieprzerwanie padał rzęsisty deszcz, a termometr pokazywał 4 stopnie Celsjusza. Mimo to ci, którzy zapisali się na bieg, nie wystraszyli się pogody i postanowili uczcić dzisiejszy dzień i wziąć udział w tym wydarzeniu.  

O 10:30 wystartował Bieg Dzieci – Amway Bieg z Maskotką. Prawie 600 dzieciaków wystartowało ze swoimi ukochanymi pluszakami. Wiele z nich po biegu zostawiło swoje zabawki dla dzieci ze szkoły przy Instytucie „Pomnik” – Centrum Zdrowia  Dziecka w Warszawie. Maluchy miały do pokonania dystans 700 metrów. Bardzo dzielnie radziły sobie na trasie, poznając trudy rywalizacji zaliczając potknięcia i upadki. Na szczęście nikomu nic się nie stało :)

Przed biegiem głównym na dystansie 5 km odbyła się intensywna i energetyczna rozgrzewka w Parku Agrykola. Następnie zawodnicy ustawili się w kilku strefach czasowych, co powoli staje się charakterystyczną cechą imprez Triady Biegowej cieszących się bardzo dużą frekwencją. Punktualnie o godzinie 11:00 biegacze usłyszeli wystrzał startowy oddany przez Andrzeja Krzyżanowskiego Marszałka Stowarzyszenia Potomków Sejmu Wielkiego.

Zaraz po starcie mocno ruszył Michał Bernardelli z Warszawy. Wypracował na trasie dużą przewagę i nie będąc ani przez moment zagrożony  zwyciężył z czasem 15:14. Drugi na mecie – Krzysztof Wasiewicz z Piaseczna stracił do zwycięzcy ponad minutę, ostatecznie osiągając wynik 16:15.  Trzecie miejsce przypadło Kamilowi Krause z Wołomina - 16:28. Wśród kobiet najlepsza była Anna Łapińska z Białegostoku – ukończyła zawody z wynikiem 19:19. Druga na mecie była Ela Peret z Warszawy z czasem 20:10, trzecia Katarzyna Stefańska (Stara Wieś) z rezultatem 21:04.

Na mecie Michał Bernardelli wraz z Elą Peret udzielili nam krótkiego wywiadu: „Ze sportowego punktu widzenia to nie mamy na co narzekać bo skoro się znajdujemy na podium to zdecydowanie jesteśmy zadowoleni z naszych rezultatów i z tego jak pobiegliśmy! To jest wyjątkowy bieg bo ma też charakter bardzo symboliczny. Gratulacje dla wszystkich zawodników. Mam nadzieję, ze w przyszłym roku limit 5000 zostanie zwiększony.” – powiedział Michał.
 
Każdy uczestnik biegu otrzymał piękny pamiątkowy medal. Tradycyjnie w biegu z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej wystartowało kilkudziesięciu zawodników Nordic Walking.
 
W tym roku trasa biegu została odwrócona i start nastąpił z Parku Agrykola spod Zamku Ujazdowskiego, zaś meta usytuowana została przy ul Rozbrat. Tuż obok przy ośrodku Jutrzenka powstało miasteczko biegowe gdzie można było spróbować belgijskich gofrów, napić się kawy i coś przekąsić, a dzieci mogły zjeść jogurty Monte :) Były także inne liczne atrakcje. Niestety pogoda nie pozwoliła cieszyć wszystkimi atrakcjami na pikniku. Większość biegaczy wraz z rodzinami i przyjaciółmi mimo, mimo, że kompletnie przemoczeni z radością wracali do domów.
 
FOTORELACJA
(fot. Dorota Świderska) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}