Dział poświęcony Triadzie Biegowej WOSIR

XXIII Bieg Konstytucji - Relacja 2013
XXIII Bieg Konstytucji - FILM - 2013

 

Marcin Kuriata: 10 kwietnia rozpoczęły się zapisy do 24. edycji Biegu Konstytucji. W tym roku obchodzimy 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Organizatorem rocznicowego biegu odbywającego się w ramach cyklu Zabiegaj o pamięć jest Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR).

Lista startowa

Na dzień 15 kwietnia na liście startowej znalazło się ponad 3000 osób. Jeśli zapisy będą przebiegały w takim tempie zostaną zakończone jeszcze przed planowanym terminem 27 kwietnia. Warto więc zarejestrować się wcześniej – informuje Dyrektor WOSiR Radosław Kulikowski.

Edycja z honorami
Zgodnie z ideą, która powstała cztery lata temu, do poszczególnych edycji Biegu organizator zaprasza europejskie kraje, które uchwaliły konstytucję. W tym roku w gronie honorowych partnerów znalazły się: Francja, Belgia, Włochy, Hiszpania i Holandia. 

Stało się już tradycją, że Ambasada Królestwa Belgii pojawia się na Biegu nie tylko aby kibicować, ale również – już po raz trzeci - zapewni dla 223 uczestników biegu tort z doskonałej, belgijskiej czekolady. Pozostali uczestnicy będą mogli po Biegu oddać się degustacji Gaufres de Liege - smakiem i wyglądem przypominające polskie gofry. Kolejny raz partnerem Biegu jest Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, które zapewni specjalną nagrodę dla 223 zawodnika.

Zmiana trasy o 180 stopni

W tym roku, ze względu na bezpieczeństwo i komfort uczestników, nastąpi odwrócenie trasy. 3 maja o godz. 11.00 zawodnicy wystartują z Al. Hopfera (Park Agrykola). Trasa została wytyczona ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego aż do mety na ulicy Rozbrat. Dystans jest atestowany przez PZLA i wynosi 5 km.

Po raz trzeci w ramach Biegu głównego wystartuje Amway Bieg z Maskotką adresowany do najmłodszych adeptów biegania. W odpowiedzi na duże zainteresowanie przygotowano 1000 pakietów startowych, w skład których wejdzie numer startowy, pamiątkowy medal oraz techniczna koszulka. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 700 metrów, a warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie www Organizatora Biegu i oczywiście wystartowanie ze swoją ulubioną maskotką. Amway Bieg z Maskotką rozpocznie się o godz. 10.30, bezpośrednio przed biegiem głównym. Najmłodsi uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: rocznik 2002-2004 oraz 2005 i młodsi.

Pomoc w dobrym kierunku
Jeden z partnerów tegorocznej edycji Biegu firma Amway Polska wraz z Warszawskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji postanowili połączyć bieganie z pomocą dla dzieci, które nie mogą osobiście pojawić się na starcie. Podczas 24. edycji zostanie zorganizowana zbiórka zabawek edukacyjnych dla szkół przy Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Oprócz zabawek można przynieść gry dydaktyczne (planszowe i komputerowe), klocki tematyczne, puzzle, książki (w formie papierowej i audiobooki), nowe, pluszowe maskotki. W pobliżu sceny zostanie ustawiony specjalny pojemnik na zabawki dla dzieci z napisem Pomoc w dobrym kierunku.

Zapisy
Rejestrować się można na dwa sposoby:
- Drogą elektroniczną na stronie www.wosir.waw.pl. Zapisy poprzez stronę potrwają nieprzerwanie od 10 do 27 kwietnia. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota). Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych.
- Osobiście w biurze zawodów, w siedzibie WOSiR przy ulicy Rozbrat 26 – przyjmowane będą zapisy osobiste i wpłaty gotówkowe oraz możliwy będzie odbiór pakietów z zapisów internetowych, również przez osoby upoważnione.

Szczegółowy harmonogram pracy biura:

Biuro Zawodów będzie czynne w siedzibie WOSiR w Warszawie ul. Rozbrat 26 pok. 109, od 14 kwietnia do 2 maja 2014 roku w następujących porach: · we wtorki (15, 22, 29, kwietnia) od 10.00 do 16.00; · w poniedziałki, środy i piątki (14, 16, 18, 23, 25, 28, 30, kwietnia) w godzinach 12.00 – 18.00; · w czwartki (17, 24 kwietnia) od 14.00 do 20.00; · w soboty (19, 26, kwietnia) w godzinach 10:00 – 14:00; 2 maja Biuro Zawodów będzie czynne w godz. 10.00 – 14.00. W dniu zawodów, 3 maja, o ile nie zostanie wyczerpany limit zapisów, zgłoszenia tylko dla osób spoza Warszawy przyjmowane będą w godzinach 8.00 – 9.00 w biurze zawodów – trybuna główna stadionu Legii ul. Łazienkowska 3. Opłacone pakiety internetowe wydawane będą w godz. 8.00 – 09.30 pod ww. adresem. Ze względu na duże zainteresowanie biegiem osób przyjezdnych prosimy, żeby mieszkańcy Warszawy odbierali pakiety startowe wcześniej w biurze na ul. Rozbrat 26.

Przydatne informacje
Bieżące informacje o Biegu oraz konkursy z nagrodami można znaleźć na fanpage’u Zabiegaj o pamięć, który znajduje się na portalu Facebook.

Partnerzy biegu
Partner Strategiczny: PKO Bank Polski
Sponsor Techniczny: Asics
Sponsor: AA Drink, Amway, Renault
Partnerzy honorowi: Trybunał Konstytucyjny, Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, Instytut Pamięci Narodowej, Akademia Leona Koźmińskiego
Patroni medialni: TVP Warszawa, Radiowa Trójka, Gazeta Wyborcza, Sport.pl, AMS, CityInfo.tv, BiegamBoLubię, Runners’ World, Maratończyk.pl, MaratonyPolskie.PL, Polska Biega
Partnerzy: Drukarnia Blue Space, Hulakula, Skrzydlaci.pl, Fundacja Trzy Kroki, PROBrand i RIO2

 

{moscomment}