Strona zawodów
Regulamin

Dział poświęcony Triadzie Biegowej WOSIR

Relacja 2013

Marcin Kuriata: 10 kwietnia rozpoczynają się zapisy do XXIV Biegu Konstytucji 3 Maja. To pierwsza w tym roku impreza z cyklu "Zabiegaj o pamięć", organizowanego przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR). W tegorocznej edycji dla biegaczy i zawodników nordic walking przygotowano 5 tysięcy pakietów startowych.

Zmiana trasy o 180 stopni
W tym roku, ze względu na bezpieczeństwo i komfort uczestników, nastąpi odwrócenie trasy. 3 maja o godz. 11.00 zawodnicy wystartują na przy Al. Hopfera (Park Agrykola). Trasa została wytyczona ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego aż do mety na ulicy Rozbrat. Dystans jest atestowany przez PZLA i wynosi 5 km.

Bieg dla najmłodszych

Po raz trzeci w ramach biegu głównego wystartuje Amway Bieg z Maskotką adresowany do najmłodszych adeptów biegania. W odpowiedzi na duże zainteresowanie przygotowano 1000 pakietów startowych, w skład których wejdzie numer startowy, pamiątkowy medal oraz techniczna koszulka. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 700 metrów, a warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie www Organizatora biegu i oczywiście wystartowanie ze swoją ulubioną maskotką. Amway Bieg z Maskotką rozpocznie się o godz. 10.30, bezpośrednio przed biegiem głównym. Najmłodsi uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: rocznik 2002-2004 oraz 2005 i młodsi.

Pomoc w dobrym kierunku

Jeden z partnerów tegorocznej edycji Biegu firma Amway Polska wspólnie z Warszawskiem Ośrodkiem Sportu i Rekreacji postanowili połączyć bieganie z pomocą dla dzieci, które nie mogą osobiście pojawić się na starcie. Podczas 24. edycji zostanie zorganizowana zbiórka zabawek edukacyjnych dla szkół przy Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Oprócz zabawek można przynieść gry dydaktyczne (planszowe i komputerowe), klocki tematyczne, puzzle, książki (w formie papierowej i audiobooki), nowe, pluszowe maskotki. W pobliżu sceny zostanie ustawiony specjalny pojemnik na zabawki dla dzieci z napisem Pomoc w dobrym kierunku.

Zapisy

Rejestrować się można na dwa sposoby:
- Drogą elektroniczną na stronie www.wosir.waw.pl. Zapisy poprzez stronę potrwają nieprzerwanie od 10 do 27 kwietnia. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób zobowiązani są
do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota). Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych.

- Osobiście w biurze zawodów, w siedzibie WOSiR przy ulicy Rozbrat 26 – przyjmowane będą zapisy osobiste i wpłaty gotówkowe oraz możliwy będzie odbiór pakietów z zapisów internetowych, również przez osoby upoważnione.

Szczegółowy harmonogram pracy biura:
Biuro zawodów będzie funkcjonować od 10 kwietnia do 2 maja w siedzibie WOSiR w Warszawie, ul. Rozbrat 26 pok. 109:
- we wtorki (15, 22, 29, kwietnia) od 10.00 do 16.00;
- w poniedziałki, środy i piątki (11, 14, 16, 18, 23, 25, 28, 30, kwietnia) w godzinach 12.00 – 18.00;
- w czwartki (10, 17, 24 kwietnia) od 14.00 do 20.00;
- w soboty (12,19, 26, kwietnia) w godzinach 10:00 – 14:00;
- 2 maja biuro zawodów będzie czynne w godz. 10.00 – 14.00.

3 maja, o ile nie zostanie wyczerpany limit miejsc, zgłoszenia tylko dla osób spoza Warszawy przyjmowane będą w godzinach 8.00 – 9.00 w biurze zawodów – trybuna główna stadionu Legii ul. Łazienkowska 3. Wydawanie opłaconych pakietów internetowych w godz. 8.00 – 09.30 pod ww. adresem tylko dla osób spoza Warszawy.

Przydatne informacje


Bieżące informacje o Biegu oraz konkursy z nagrodami można znaleźć na fanpage’u Zabiegaj o pamięć, który znajduje się na portalu Facebook.

Partnerzy biegu

Partner Strategiczny: PKO Bank Polski
Sponsor Techniczny: Asics
Sponsor: AA Drink, Amway, Renault
Partnerzy honorowi: Trybunał Konstytucyjny, Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, Instytut Pamięci Narodowej, Akademia Leona Koźmińskiego
Patroni medialni: TVP Warszawa, Radiowa Trójka, Gazeta Wyborcza, Sport.pl; AMS, CityInfo.tv; BiegamBoLubię, Runners’ World, Maratończyk.pl, Maratony Polskie.pl, Polska Biega
Partnerzy: Drukarnia Blue Space, Hulakula, Skrzydlaci.pl, Fundacja Trzy Kroki, PROBrand i RIO2

 

{moscomment}