WOSIR: 17 kwietnia rozpoczęły się zapisy do 23. edycji Biegu Konstytucji. W tym roku obchodzimy 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Organizatorem rocznicowego biegu odbywającego się w ramach cyklu Zabiegaj o pamięć jest Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR).

Lista startowa

Na dzień 19 kwietnia na liście startowej znalazło się ponad 2700. Jeśli zapisy będą przebiegały w takim tempie zostaną zakończone jeszcze przed planowanym terminem 27 kwietnia. Warto, więc zarejestrować się wcześniej – informuje Marcin Kuriata z WOSiR-u.

Rejestrować się można na dwa sposoby: Drogą elektroniczną na stronie www.wosir.waw.pl. Zapisy poprzez stronę trwają nieprzerwanie od 17 do 27 kwietnia. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota). Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych. Osobiście w biurze zawodów W siedzibie WOSiR przy ulicy Rozbrat 26 – przyjmowane będą zapisy osobiste i wpłaty gotówkowe oraz możliwy będzie odbiór pakietów z zapisów internetowych, również przez osoby upoważnione. Limit dostępnych pakietów – 5000 osób. Biuro zawodów będzie funkcjonować od 16 do 2 maja w siedzibie WOSiR w Warszawie ul. Rozbrat 26 pok. 005

Edycja z honorami

Zgodnie z ideą, która powstała trzy lata temu do poszczególnych edycji biegu organizator zaprasza europejskie kraje, które uchwaliły konstytucję.

W tym roku w gronie honorowych partnerów zalazła się Francja, Belgia, Włochy i Hiszpania.

Współpraca z ambasadami partnerskich krajów rozwija się z roku na rok. W tym roku Ambasada Królestwa Belgii zapewni dla 222 zawodników tort z belgijskiej czekolady. Pozostali uczestnicy będą mogli po biegu oddać się degustacji Gaufres de Liege smakiem i wyglądem przypominające polskie gofry.
Kolejny raz partnerem biegu jest Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego i Trybunał Konstytucyjny, którzy zapewnią nagrody dla najlepszych zawodników.

Przydatne informacje
Bieżące informacje o biegu oraz konkursy z nagrodami można znaleźć na fanpage’u Zabiegaj o pamięć, który znajduje się na portalu Facebook oraz na tronie Organizatora www.wosir.waw.pl
Partnerzy biegu
Partner Strategiczny: PKO Bank Polski
Sponsor Techniczny: Asics
Sponsor: AA Drink
Partnerzy honorowi: Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, Trybunał Konstytucyjny,
Ambasada Królestwa Belgii, Ambasada Francji, Ambasada Republiki Włoskiej
Patroni medialni: Radiowa Trójka, TVP Warszawa, Gazeta Wyborcza, AMS, Runners’ World, Maratończyk.pl, Maratony Polskie.pl,
Partnerzy: 12tri.pl, IFAA, Radisson, Inne Spacery, Fotomaraton.pl; Idee Kaffee

FOTORELACJA
(fot. Dorota Świderska)

 

{moscomment}