17 kwietnia rozpoczynają się zapisy do XXIII Biegu Konstytucji 3 Maja. To pierwszy w tym roku bieg z cyklu Zabiegaj o pamięć, organizowany przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR). W tegorocznej edycji na starcie będzie mogło stanąć 5 tysięcy uczestników!

Trasa
Trasa biegu, m.in. ze względu na pochlebne opinie zawodników pozostaje niezmieniona i podobnie jak w ubiegłym roku start będzie miał miejsce na ul. Rozbrat. Następnie uczestnicy wbiegają w ul. Hoene-Wrońskiego, ul. Myśliwiecką do ul. Wiejskiej. Przy Sejmie skręt w ul. Matejki i dalej zawodnicy pobiegną Al. Ujazdowskimi, w dół ul. Agrykola, ul. Czerniakowską i ul. Łazienkowską. Po przebiegnięciu ronda im. Siedlaczka nastąpi skręt w lewo do Parku Agrykola. Dystans trasy atestowany jest przez PZLA i wynosi 5 km.

Bieg z maskotką
Po raz drugi organizator przygotował odsłonę biegu adresowaną do młodych adeptów biegania. W odpowiedzi na duże zainteresowanie przygotowano 1000 pakietów startowych i niespodzianki dla dzieci z rocznika 2002 i młodszych. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 700 metrów, a warunkiem jest zarejestrowanie się i oczywiście wystartowanie z maskotką. Bieg z maskotką wystartuje o 10:30 bezpośrednio przed biegiem głównym.

Zapisy
Rejestrować się można na dwa sposoby:
 
- Drogą elektroniczną na stronie www.wosir.waw.pl. Zapisy poprzez stronę trwają nieprzerwanie od 17 do 27 kwietnia. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota). Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych.
 
- Osobiście w biurze zawodów W siedzibie WOSiR przy ulicy Rozbrat 26 – przyjmowane będą zapisy osobiste i wpłaty gotówkowe oraz możliwy będzie odbiór pakietów z zapisów internetowych, również przez osoby upoważnione.

Szczegółowy harmonogram pracy Biura:
Biuro zawodów będzie funkcjonować od 17 kwietnia do 2 maja w siedzibie WOSiR w Warszawie ul. Rozbrat 26 pok. 005:
- we wtorki (23, 30 kwietnia) od 10.00 do 16.00;
- w poniedziałki, środy i piątki (17, 19, 22, 24, 26, 29 kwietnia) w godzinach 12.00 – 18.00;
- w czwartki (18 i 25 kwietnia) od 14.00 do 20.00;
- w soboty (20 i 27 kwietnia) w godzinach 10:00 – 14:00;
 
2 maja Biuro Zawodów będzie czynne w godz. 10.00 – 14.00.
3 maja, o ile nie zostanie wyczerpany limit zapisów, zgłoszenia tylko dla osób spoza Warszawy przyjmowane będą w godzinach 8.00 – 9.00 w biurze zawodów – trybuna główna stadionu PEPSI ARENA ul. Łazienkowska 3. Wydawanie opłaconych pakietów internetowych w godz. 8.00 – 09.30 pod ww. adresem.

Przydatne informacje

Bieżące informacje o biegu oraz konkursy z nagrodami można znaleźć na fanpage’u Zabiegaj o pamięć, który znajduje się na portalu Facebook.

Partnerzy biegu
Partner Strategiczny: PKO Bank Polski
Sponsor Techniczny: Asics
Sponsor: AA Drink
Partnerzy honorowi: Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, Trybunał Konstytucyjny,
Ambasada Królestwa Belgii, Ambasada Francji, Ambasada Republiki Włoskiej
Patroni medialni: Radiowa Trójka, TVP Warszawa, Gazeta Wyborcza, AMS, Runners’ World, Maratończyk.pl, Maratony Polskie.pl,
Partnerzy: 12tri.pl, IFAA, Radisson, Inne Spacery, Fotomaraton.pl; Idee Kaffee
{moscomment}