Dział poświęcony imprezom WOSIR
Regulamin
Trasa
Strona organizatora

W dniu dzisiejszym w Warszawskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa dotycząca XXI Biegu Konstytucji 3 maja. Dla zainteresowanych garść ważnych informacji - do poczytania :)  3 maja na tradycyjnej trasie XXI Biegu Konstytucji 3 Maja wystartuje 2000 zawodników. Hasło tegorocznej edycji i zarazem idea przewodnia to Masz prawo do biegania.
O godz. 11.00 na ul. Myśliwieckiej biegacze, osoby niepełnosprawne na wózkach i zawodnicy Nordic Walking staną na starcie biegu. Impreza organizowana jest w ramach cyklu biegowego Zabiegaj o pamięć.


Trasa Biegu
Zawodnicy wyruszą z ul. Myśliwieckiej. Następnie trasa biegu będzie prowadziła ul. Agrykola, Al. Ujazdowskimi, ul. Piękną, ul. Górnośląską, ul. Myśliwiecką aż do ul. Łazienkowskiej a następnie Czerniakowskiej. Dalej ul. Szwoleżerów do ul. Agrykola i po 150 metrach zawodnicy skręcą w prawo do Parku Agrykola, gdzie będzie umiejscowiona meta. Trasa na dystansie 5 km posiada atest PZLA.

Wydawnictwo biegowe
W ramach działań promocyjnych powstanie specjalne wydawnictwo Masz prawo do biegania - kodeks praktyk biegowych. Przewodnik zostanie stworzony przez biegaczy dla biegaczy i będzie zawierał porady dla początkujących. Autorami koncepcji są ComPress Sport i portal biegowy Maratonypolskie.pl. 

Honorowe patronaty
Patronami honorowymi biegu są Trybunał Konstytucyjny, ambasador Republiki Francuskiej, której konstytucja została uchwalona jako druga w Europie oraz ambasador Królestwa Belgii z trzecią europejską konstytucją. Nawiązując współpracę z tak szacownymi partnerami, chcemy, nie tylko zaakcentować rolę polskiej konstytucji w szerzeniu demokracji w Europie, ale również budować potencjał biegu w oparciu o wartości społeczne - powiedział Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rejestracja do biegu
Do dnia 21 kwietnia na liście startowej pojawiło się już ponad 1500 nazwisk. Elektronicznej rejestracji można dokonać poprzez stronę www.wosir.waw.pl lub www.zabiegajopamiec.waw.pl do dnia 28 kwietnia. W biurze zawodów, w siedzibie WOSiR przy ul. Rozbrat 26 przyjmowane są zapisy osobiste oraz wydawane pakiety z zapisów internetowych. Szczegółowy harmonogram pracy biura można znaleźć
w zakładce Zapisy na stronie www.zabiegajopamiec.waw.pl.

Sponsor strategiczny: Nokia
Sponsorzy : TP S.A. , Asics
Patroni medialni: Trójka, Polskieradio.pl, Gazeta Wyborcza, Kominek.in, TVP Warszawa, AMS, MaratonyPolskie.pl oraz portal Maratończyk.pl
Patronaty honorowe: Trybunał Konstytucyjny, ambasador Królestwa Belgii, ambasador Republiki Francuskiej
Partnerzy: ComPress Sport, Polska Organizacja Turystyczna, Proxy Ad, Zarząd Transportu Miejskiego

Trasa biegu

{moscomment}