Wyniki
Dział poświęcony imprezie

bieg konstytucjifot. Aktywna Warszawa

W dniu wczorajszym, odbył się jubileuszowy 30. Bieg Konstytucji 3. Maja w Warszawie. Zawody odbyły się tradycyjnie na dystansie 5 km, z tą różnicą, że w tym roku trasa prowadziła (w przybliżeniu) w odwrotnym kierunku, niż to miało miejsce w poprzednich latach. Start i meta ulokowane były na ulicy Myśliwieckiej. Zamiast ciężkiego półkilometrowego podbiegu Agrykolą, do pokonania był nowy podbieg ulicą Książęcą, wynoszący około kilometra, ale za to o wiele łagodniejszym profilu. Na mecie zdania były podzielone. Z zasłyszanych opinii dowiedzieliśmy się, że wielu uczestnikom spodobał się dłuższy, ale łagodniejszy podbieg, występujący w pierwszej fazie biegu.

Tuż przed startem biegacze odśpiewali hymn państwowy, grupa rekonstrukcyjna oddała honorowy wystrzał i rozpoczęła się twarda rywalizacja. Wśród mężczyzn najszybszy był Taras Telkovski, który osiągnął metę w czasie 15: 29, na finiszu o sekundę pokonał Radosława Gromka, a trzecie miejsce wywalczył Łukasz Więckowski z czasem 15:47.

Po raz kolejny najszybsza wśród pań była Iwona Bernardelli, która zwyciężyła z wynikiem 16: 35, pokonując Elizę Galińską, która dobiegła z wynikiem 17:29. Trzecie miejsce wywalczyła Emilia Mazek z rezultatem 17:30.

Nagrody zwycięzcom wręczała wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska i Marek Tronina -dyrektor fundacji Maraton Warszawski, która współorganizowała bieg i była głównym wykonawcą technicznym imprezy.

Ostatni raz Bieg Konstytucji 3. Maja w Warszawie odbył się w 2019 roku. Wystartowało wtedy blisko 6 tysięcy biegaczy. W tym roku metę osiągnęło 2981 zawodników, ale już za duży sukces trzeba uznać fakt, że impreza w ogóle się odbyła.