Wyniki - wszystkie klasyfikacje
Fotorelacja

Wojciech Szota: Deszcz wisiał w powietrzu... ale na szczęście oszczędził biegaczy. Trochę może było za duszno, trochę wymęczył podbieg pod Agrykolę, trochę ciasno na starcie... sądząc jednak z komentarzy przybiegających zawodników to padło wiele rekordów życiowych a na pewno jak zwykle było mnóstwo dobrej zabawy. Blisko dwa tysiące osób postanowiło w ten sposób świętować ustanowienie drugiej konstytucji na świecie a pierwszej w Europie. Zanim jednak przyszło się zmierzyć z dystansem to uczestnicy Biegu Konstytucji minutą ciszy uczcili poległych w tragedii smoleńskiej. Sygnał do startu dała Katarzyna Woźniak - polska łyżwiarka szybka, brązowa medalistka olimpijska z Vancouver. Rywalizację zdominował Mariusz Giżyński (14:53),  który o minutę pokonał kolejnych rywali. Podobnie wśród kobiet zdecydowanie zwyciężyła Maria Cześnik (17:33) , olimpijka z Pekinu... w triatlonie.

Na trasie można było wypatrzeć sporo znanych twarzy z mediów. Wypatrzyliśmy dziennikarza sportowego Przemysława Babiarza - ukończył zawody na 1062 miejscu (29:26), Andrzeja Suprona - 384 miejsce (23:57), Wojciecha Olejniczka - 122 miejsce (20:50).

Najstarszym uczestnikiem biegu był 84-letni Jan Niedźwiecki czyli popularny „Ułan". Z panem Janem chwilę porozmawialiśmy. Zdradził nam, że w tym roku chce pobiec swój setny maraton i najprawdopodobniej uczyni to na jesieni w Warszawie... to pozwoli mu poczuć się spełnionym jako maratończyk i biegać w przyszłości już tylko krótsze dystanse.