FILM

Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie

bk 2019 bieg glowny start 36

29. Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie ukończyło łącznie 6 898 zawodników. W biegu głównym na dystansie 5 km finiszowało 5818 biegaczy. Najlepszy był ubiegłoroczny zwycięzca i jednocześnie faworyt tegorocznej edycji - Jakub Nowak, osiągając wynik 00:14:47. Drugie miejsce wywalczył Marcin Patecki z rezultatem 00:15:35, trzecie Michał Cenkier z czasem 00:15:39.

"Nie jest to trasa na bicie rekordów życiowych, ale wynik poniżej 15 minut na tej wymagającej trasie z podbiegiem pod Agrykolę cieszy." - powiedział na miecie Kuba Nowak - "Dzisiaj moim głównym przeciwnikiem był wiatr, który mocno dawał się we znaki, tym bardziej jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zwyciężyć w dobrym czasie. Mam nadzieję, że na kolejnych biegach będzie jeszcze lepiej".

Wśród kobiet najlepsza była Ewa Jagielska w czasem 00:17:17, która wygrała z dużą przewagą. Drugie miejsce na podium wywalczyła Natalia Mierzlikin z wynikiem 00:17:53 - ponad pół minuty słabszym. Anna Szyszka, była dopiero trzecia z rezultatem 00:18:01.

"Jestem bardzo zadowolona, że dobiegłam jako pierwsza z kobiet" - skomentowała swoje zwycięstwo Ewa Jagielska - "Biegłam spokojnie swoim tempem. Widziałam że Ania (Szyszka - przyp. red.) odpuszcza na podbiegu więc utrzymałam tempo i swobodnie udało mi się wygrać."

Dla obojga zwycięzców liczył się także patriotyczny i świąteczny charakter 29. Biegu Konstytucji 3 Maja.

Bieg główny poprzedził "Bieg z Maskotką". W tym roku do tej rywalizacji zgłosiło sie ponad 1000 dzieci! Ósma edycja biegu była więc rekordowa! Na mecie wszyscy młodzi uczestnicy otrzymali medal i maskotkę "żyrafę" od PKO BP. Ostatnią grupą startującą w dniu dzisiejszym byli zawodnicy Nordic Walking.

Nie zabrakło grup rekonstrukcyjnych, występu mażoretek a miasteczko biegowe oferowało mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Wydarzenie zakończyła uroczysta dekoracja zwycięzców. Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego tradycyjnie ufundowało nagrodę dla najlepszej kobiety. Ewa Jagielska otrzymała kopię... obrazu Leonarda Da Vinci - "Dama z Łasiczką".

AW: Klasyfikacja generalna i wyjątkowe medale

Uczestnicy 29. Biegu Konstytucji 3 maja otrzymali wyjątkowy medal. Po ostatnim z biegów Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” - 31. Biegu Niepodległości trzy medale złożone w całość stworzą niepowtarzalny kształt – granicy Polski i Warszawy, jej biegowej stolicy.

AKTYWNA WARSZAWA przygotowała nie tylko specjalne medale, ale również klasyfikację generalną całej Warszawskiej Triady Biegowej w 2019r. (zgodnie zpodziałem na dystanse).