Aktywna Warszawa: 23 kwietnia br. odbyła się konferencja prasowa poświęcona 28. Biegowi Konstytucji 3 Maja. W spotkaniu z dziennikarzami, które miało miejsce w na stadionie miejskim im. Józefa Piłsudskiego.

Już ponad 6000 osób dokonało zapisu na bieg. Tegoroczny limit to 7000 uczestników, dlatego zachęcamy i przy okazji apelujemy –  odbierajcie swoje pakiety jak najszybciej aby uniknąć kolejek i niepotrzebnych nerwów przed biegiem.

Podczas konferencji prasowej opowiedzieliśmy o idei całego cyklu biegowego organizowanego przez Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA oraz o najważniejszych zagadnieniach organizacyjnych.

W konferencji udział wzięli: Renata Kaznowska zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Paweł Lech przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki, Janusz Samel dyrektor Biura Sportu i Rekreacji, Marek Roszczyk, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej Banku Polskiego, Małgorzata Marzewska manager ds. PR i Komunikacji 4f oraz Andrzej Krzyżanowski marszałek Stowarzyszenia Potomków Sejmu Wielkiego i Adam Boniecki dyrektor Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

TRASA BIEGU

W tym roku trasa jest taka sama jak w roku ubiegłym.

3 maja o godz. 11.00 zawodnicy wystartują przy Al. Hopfera (Park Agrykola). Trasa została wytyczona ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego aż do mety na ulicy Rozbrat. Tam zostanie zlokalizowana meta biegu i tam też – w Parku Rydza Śmigłego  będzie można zapoznać się z ofertą wystawową naszych Partnerów, a także uczestniczyć w pikniku z wieloma atrakcjami – w szczególności dla dzieci.

STREFY STARTU


Ze względu za bezpieczeństwo uczestników start podzielono na strefy.

10.30 – bieg dzieci 7. „Oshee Bieg z Maskotką”;

11:00 do 11:04 – biegacze strefy I /ELITE zawodnicy z czasem życiowym poniżej 19:59/

11:05 do 11:09 – biegacze strefy II / zawodnicy z czasem życiowym 20:00 do 24:59

11:10 do 11:14 - biegacze strefy III / zawodnicy z czasem życiowym 25:00 – 29:59/

11:15 do 11:19 - biegacze strefy IV / zawodnicy z czasem życiowym pow. 30:00/

11:20 do 11:24 – zawodnicy Nordic Walking.

BIEG Z MASKOTKĄ

Po raz siódmy w ramach biegu głównego wystartuje 7. Oshee Bieg z Maskotką adresowany do najmłodszych adeptów biegania. W odpowiedzi na duże zainteresowanie przygotowano 1000 pakietów startowych, w skład których wejdzie numer startowy, pamiątkowy medal oraz techniczna koszulka. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 700 metrów, a warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie www Organizatora biegu i oczywiście wystartowanie ze swoją ulubioną maskotką. Bieg z Maskotką rozpocznie się o godz. 10.30, bezpośrednio przed biegiem głównym. Prawo uczestnictwa w biegu mają dzieci od rocznika 2007 i młodsi. Najmłodsi uczestnicy biegną w dwóch kategoriach wiekowych: 2007 – 2009, 2010 i młodsi.

Sponsor strategiczny: PKO Bank Polski

Sponsor techniczny: 4F

Partner medyczny: Lux Med

Oficjalny napój: Kinga Pienińska, Oshee

Sponsor: Garmin, MZA

Patronaty honorowe: Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego

Patroni medialni: Trójka, Sport.pl, Runners' World, Maratończyk.pl, MaratonyPolskie.pl, Polska Biega.

Partnerzy: Wydawnictwo Inne Spacery, Nolens, DMX Komputery
 
Fotorelacja z konferencji
(fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}