Warszawa

ZAPISY
Regulamin
Dział poświęcony imprezie

falenica 2022

Fani falenickiego biegania mogą no nowo szykować się do startów! Już jutro startują zapisy do kolejnej XVIII edycji tego wyjątkowego biegu! Ostatni raz w Falenicy spotkaliśmy się w 29.02.2020 i był to ostatni bieg siedemnastej edycji. W tym roku ze względów wiadomych impreza nie odbyła się. Wszyscy tęskniliśmy za tym górskim biegiem rozgrywanym na falenickich, leśnych wydmach i decyzja organizatorów bardzo nas wszystkich cieszy!

Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji startować w tym cyklu przypominamy, że Zimowe Biegi Górskie to cykl 6 biegów (w tym ostatni finałowy, który nie liczy się w klasyfikacji generalnej!). Pierwszy etap odbędzie się 8 stycznia, a więc będą dwa biegi w styczniu, dwa w lutym i dwa biegi w marcu - w tym ostatni, połączony będzie z dekoracją zawodników. Biegi tradycyjnie będą się odbywały na wydmie falenickiej pod Warszawą, na trzech dystansach – 10 km (3 pętle, przewyższenie 255m), 6.6 km (2 pętle, przewyższenie 170m), 3.3km (1 pętla, przewyższenie 85m).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

 Dział poświęcony imprezie

bn 1

… a właściwie nie będzie tradycyjnej imprezy organizowanej przez m. st. Warszawa siłami Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa. Natomiast trwają przygotowania do „Niepodległej Piątki” na PGE Narodowym (07.11.2021) - bieg ma nawet rangę Otwartych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn na 5 km. Jednym z organizatorów jest znany maratończyk Jakub Nowak.

Decyzja Aktywnej Warszawy jest pewnym zaskoczeniem zwłaszcza, że w tym roku odbył się już 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Organizatorzy swoją decyzje tłumaczą m.in. tak: „Organizacja naszych wydarzeń wymaga kilku miesięcy przygotowań, zdobycia dziesiątek pozwoleń i opracowania rozwiązań logistycznych zapewniających komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy oraz biegaczy. Nie da się tego przygotować z dnia na dzień czy z tygodnia na tydzień. Nie przy imprezie o takiej skali”. Poniżej pełna treść komunikatu.

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Wyniki
Fotorelacja (88 zdjęć)
Galeria (350 zdjęć)
Strona imprezy 
Dział poświęcony imprezie

Fotorelacja - 29. Bieg Powstania Warszawskiego (2019 rok) / Fotorelacja - 6. Bieg Zdobycia PAST-y (2019 rok)

bpw 2021 fotorelacja 49

Wczoraj wieczorem 7.08.2021 w Warszawie odbył się jubileuszowy 30. Bieg Powstania Warszawskiego. W tym roku ze względu na panujące obostrzenia zawodnicy startowali w turach co 15 minut po 500 osób. Do pokonania był tylko jeden dystans - 10 km, a nie jak w poprzednich latach, gdy zawodnicy mogli wybrać między trasą na 5 lub 10 km. Zawody ukończyło 3694 biegaczy. Pierwsza grupa wystartowała o godz. 20:00 na ul. Bonifraterskiej przy Kościele pw. św. Jana Bożego i Andrzeja Apostoła. Meta tradycyjnie znajdowała się na ul. Konwintorskiej po trudnym podbiegu - wieńczącym dzieło - ulicami Wenedów i Zakroczymskiej. Imprezę uświetniła obecność grupy rekonstrukcyjnej "Zgrupowanie Radosław". Starterem biegu była Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy i uczestnik Powstania Warszawskiego Leszek Stanisław Żukowski, ps. „Antek”. Konferansjerkę jak zawsze brawurowo poprowadził Bogdan Saternus.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy 
Dział poświęcony imprezie
Fotorelacja - 29. Bieg Powstania Warszawskiego (2019 rok)
Fotorelacja - 6. Bieg Zdobycia PAST-y (2019 rok)

30. Bieg Powstania Warszawskiego
Aktywna Warszawa: W sobotę, 7 sierpnia, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią odbędzie się 30. Bieg Powstania Warszawskiego - jeden z nieodłącznych elementów obchodów rocznicowych. Mamy nadzieję, że Warszawa ponownie stanie się biegową stolicą Polski, zaś biegacze w świetle płonących zniczy uczczą pamięć o uczestnikach zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. Zapisy rozpoczną się 6 lipca o godz. 10:00.

Cały 2020 rok był praktycznie stracony dla tysięcy biegaczy, którzy zwykle tłumnie zapełniali warszawskie ulice. Chcemy to zmienić, bo wiemy jak istotna dla biegaczy jest aktywność fizyczna i uczestnictwo w tak wielkich imprezach, ale też jak ważne jest dla nich uczczenie rocznic historycznych i dbałość o pamięć

– podkreśla Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Srona imprezy
Dział poświęcony imprezie

bn 2020

Ewa Paciorek: 27 583 kilometrów – tyle przebiegli uczestnicy Wyzwania Drużynowego w ramach Biegu Niepodległości: okrążmy razem Polskę. Przypomnijmy, że za cel postawiliśmy sobie pokonanie w przybliżeniu sumy długości granic Polski wynoszącej 3 511 km. Dziś wiemy już, że cel został osiągnięty i „okrążyliśmy” kraj prawie ośmiokrotnie. W inicjatywie, nie licząc  biegnących indywidualnie, wzięły udział 32 drużyny z całej Polski oraz Polacy mieszkający w innych krajach europejskich.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział poświęcony imprezie
Fotorelacja - 29. Bieg Powstania Warszawskiego (2019 rok)
Fotorelacja - 6. Bieg Zdobycia PAST-y (2019 rok)

zdj7 1Fot. Aktywna Warszawa

Aktywna Warszawa: Upalna sobota nie odstraszyła biegaczy, którzy od rana, 22 sierpnia wbiegali na 9. piętro historycznego budynku przy ul. Zielnej. Najszybciej udało się to Adrianowi Bednarskiemu, który pokonał schody gmachu w czasie 35,97 sek.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział poświęcony imprezie

Fotorelacja - 29. Bieg Powstania Warszawskiego
Fotorelacja - 6. Bieg Zdobycia PAST-y

 

Rok temu 27 lipca 2019, prawie 11,5 tysiąca uczestników razem pokonywało historyczną trasę 29. Biegu Powstania Warszawskiego. Niestety jubileuszowa, 30 edycja w wersji tradycyjnej nie odbędzie się w tym roku Możemy jednak, przypomnieć sobie jak było. Zapraszamy do obejrzenia ubiegłorocznego filmu.

Historyczne zdjęcia i filmy z Biegu Powstania i Warszawskiego i Biegu Zdobycia PAST-y możecie oglądać w dziale poswięconym imprezie.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Strona imprezy
Relacja 2019 / Film 2019
Dział poświęcony imprezie

bieg pasty 2019 lead

Aktywna Warszawa: Pierwszy w tym roku nasz bieg w wydaniu tradycyjnym. Przed Wami 7. Bieg Zdobycia PAST-y, czyli 9 pięter po schodach, ku czci bohaterów Powstania 1944 r.
Wpisujcie do swoich kalendarzy dwie ważne daty:

- zapisy, w sobotę 25 lipca, minutę po północy, obowiązuję kolejność opłaconych zgłoszeń;
- biegniemy w sobotę 22 sierpnia, czyli w rocznicę zdobycia PAST-y przez Powstańców.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2019 / Bieg z maskotką 2019 / Relacja 2019
Dział poświęcony imprezie

Trudno nie myśleć o tegorocznej majówce w kontekście zeszłego roku. Gdyby komuś z biegnących np. w Biegu Konstytucji 3 Maja 2019 powiedzieć wtedy, że za rok nie będzie w ogóle biegów masowych, to uznałby to zapewne za szaleństwo. Niestety, rzeczywistość jak to często bywa, przerasta nasze plany i wizje przyszłości.

Dziś chcemy Wam zaprezentować króciutki film naszej produkcji z zeszłorocznej rywalizacji… z nadzieją, że myśl o pobiegnięciu w takiej imprezie za rok, nie jest szaleństwem…

Napisz komentarz (2 Komentarze)

FOTOREALACJA / REPORTAŻ 2019
GALERIE ZDJĘĆ
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie

bk 2019 doris 668

Komunikat ze strony Aktywna Warszawa
Szanowni Państwo, drodzy biegacze!

Mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 zdecydowaliśmy o odwołaniu 30. Biegu Konstytucji 3 Maja. Data planowanego startu zapisów (4.04.2020 r.) pozostaje więc anulowana.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział poświęcony imprezie

falenica etap5 cz2 IMG

Organizator: Jutrzejszy, ostatni etap Zimowych Biegów Górskich w Falenicy odwołany! jutro 14-go marca 2020 w miejscu startu/mety przy ul. Przyłęczy róg Kłodzkiej w Falenicy zostanie rozstawiony punkt polowy do odbioru medali za udział w całym cyklu. Medale otrzymają tylko te osoby, które wzięły udział co najmniej w trzech startach i zostały ujęte w klasyfikacji generalnej.

Napisz komentarz (6 Komentarzy)

Wyniki

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Dział poświęcony imprezie

falenica etap5 2020

W dniu dzisiejszym zawodnicy startujący w XVII edycji Zimowych Biegów Górskich w Falenicy mieli ostatnią szansę, by ich wynik liczył się do klasyfikacji generalnej całego cyklu. Jeśli do dzisiejszego dnia nie udało się komuś wystartować w trzech z pięciu biegów nie będzie uwzględniony w tej klasyfikacji.

Dzisiaj w Falenicy, na wszystkich dystansach, wystartowało łącznie 477 osób. Pogoda do biegania była idealna. Organizatorzy przed startem zwracali uwagę, by patrzeć dziś pod nogi i szczególnie zwracać uwagę na wystające korzenie, ale szczęśliwie chyba nikt nie "zaliczył" kontuzji ani upadku i wszyscy bezpiecznie dotarli do mety :)

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3

Wyniki
Dział poświęcony imprezie

falenica3 lead 2020
3. etap Zimowych Biegów Górskich w Falenicy odbył się dziś w wyjątkowych warunkach. Temperatura wynosiła 10 stopni. Było bardzo ciepło i wilgotno. Rano mocno padało i chyba ta nietypowa jak na zimę pogoda spowodowała, że w trzecim etapie falenickiego biegania było mniej zawodników niż zwykle.

Napisz komentarz (9 Komentarzy)
 
falenicaq etap2 2020 lead

Napisz komentarz (1 Komentarz)
 
falenica etap1 lead
Falenickie wydmy znowu zaroiły się od biegaczy. Mimo wielu urlopów i przedłużonych weekendów świąteczno-noworocznych, frekwencja była imponująca. W sumie na wszystkich dystansach wystartowało dziś ponad 630 biegaczy. Było więc tłoczno :)

Napisz komentarz (1 Komentarz)

RELACJA (fot. Dorota i Wojciech Szota, Lil, Radosław Wypych, Katarzyna Kiryluk, Paweł Liszka

Srona imprezy
Strona na FB
Dział poświęcony imprezie

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z 31. Biegu Niepodległości w Warszawie! Było jak zawsze wyjątkowo, biało-czerwono, podniośle, dostojnie..

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Wyniki

Fotorelacja (fot. Dorota i Wojtek Szota, Lil, Radosław Wypych, Katarzyna Kiryluk, Paweł Liszka
Niebawem więcej zdjęć!

Srona imprezy
Strona na FB
Dział poświęcony imprezie

bn 2019 lead

31. Bieg Niepodległości w Warszawie ukończyło 18 861 zawodników. Zapisanych do biegu było 22 tys. osób. Tak wielka liczba startujących w biało-czerwonych koszulkach sprawiła, że biało czerwona flaga przemierzająca biegiem ulice stolicy była naprawdę imponująca.

Zawodnicy startowali w 6 strefach w kilkuminutowych odstępach. Pierwsza fala ruszyła punktualnie o 11:11.Zanimi wszyscy zawodnicy znaleźli się na trasie minęła prawie godzina. Na mecie jako pierwszy z czasem 29:29 pojawił się Arkadiusz Gardzielewski, żołnierz Wojska Polskiego, który zaledwie dwa tygodnie temu na Wojskowych Igrzyskach Sportowych w maratonie w Wuhan (Chiny) wywalczył złoto w drużynie i zajął szóste miejsce indywidualnie.

Napisz komentarz (4 Komentarze)

Fotorelacja - konferencja prasowa i biuro zawodów (fot. Dorota i Wojciech Szota)

Srona imprezy
Strona na FB
Fotorelacja 2018  
Dział poświęcony imprezie

FILM 2018

Wczoraj (04.11.2019) w "Domu Spotkań z Historią" w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa przed 31.Biegiem Niepodległości. Impreza zapowiada się rekordowo. Na listach startowych jest 22 tys. biegaczy. Jak dowiedzieliśmy się od organizatorów, z tej liczby, aż 6899 osób ma szanse na skompletowanie pięknego medalu, za uczestnictwo we wszystkich biegach tegorocznej Triady Biegowej (Bieg Konstytucji, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości). Medal zaprezentował Pani Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

ZAPISY
Srona imprezy
Strona na FB
Fotorelacja 2018  
Dział poświęcony imprezie

Aktywna Warszawa: 31. Bieg Niepodległości, czyli największe w tym roku biegowe świętowanie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności zbliża się wielkimi krokami.
Idziemy na rekord!
Mamy już ponad 21 000 zapisanych uczestników, przy większym limicie niż przed rokiem - mówi Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

Bieg Niepodległości to największy bieg uliczny w Warszawie. Zawodnicy - zgodnie z tradycją - ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach: białej i czerwonej (odpowiednio dla kolorów koszulek) tworząc najdłuższą flagę Polski.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

falenica etap 4 lead maly
Wystartowały zapisy do XVII edycji Zimowych Biegów Górskich w Falenicy! I.. niemal natychmiast prawie się skończyły. Na liście startowej jest już prawie 800 osób! Zapisy wciąż jednak są otwarte.

Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji startować w falenickim cyklu przypominamy, że Zimowe Biegi Górskie to cykl 6 biegów (w tym ostatni finałowy, który nie liczy się w klasyfikacji generalnej!). Pierwszy etap odbędzie się 4 stycznia, a więc będą dwa biegi w styczniu, trzy w lutym i finałowy bieg w marcu - połączony z dekoracją zawodników.

Napisz komentarz (2 Komentarze)

ZAPISY
Srona imprezy
Strona na FB
Fotorelacja 2018  
Dział poświęcony imprezie

bn mapa biuro1Aktywna Warszawa: 31. Bieg Niepodległości w Warszawie już niebawem. Od poniedziałku 21 października 2019 będzie można odbierać pakiety startowe! Biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych w tym roku ma nową lokalizację - Westfield Arkadia, Al. Jana Pawła II 82 w Warszawie (poziom +1).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ZAPISY
Srona imprezy
Strona na FB
Fotorelacja 2018  
Dział poświęcony imprezie 

triada medal wizualizacja

Warszawska Triada Biegowa Zabiegaj o pamięć organizowana jest specjalnie dla Was. To właśnie Wy jesteście naszą inspiracją, napędzacie nas do działania i sprawiacie, że chcemy wciąż się rozwijać. Wsłuchując się w Wasze opinie na temat medalu na 31. Bieg Niepodległości podjęliśmy decyzję o zmianie koncepcji projektu. Zdanie biegaczy jest dla nas najważniejsze i wierzymy, że nowa propozycja trafi w Wasze gusta.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ZAPISY
Srona imprezy
Strona na FB
Fotorelacja 2018  
Dział poświęcony imprezie 

Prezentujemy trasę 31. Biegu Niepodległości, który odbędzie się w Warszawie, 11.11.2019 o godz. 11:11. Możecie także zobaczyć jakie koszulki przygotował dla Was w tym roku organizator. Start jak w poprzednich edycjach nastąpi z ul. Jana Pawła II. Po nawrotce przy ul. Rakowieckiej zawodnicy wracają na metę na ul. Jana Pawła II. Zapisy trwają.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

ZAPISY
Srona imprezy
Strona na FB
Fotorelacja 2018  
Dział poświęcony imprezie 
 bn zapisy 2019 1

Aktywna Warszawa: Już w sobotę 21 września, minutę po północy zaczynają się zapisy na 31. Bieg Niepodległościw Warszawie. Stwórz największą biało-czerwoną flagę na ulicach stolicy z tysiącami innych biegaczy z całej Polski!

- Tegoroczna edycja otwiera 4. dekadę Biegu Niepodległości. Impreza zapowiada się rekordowo. W odpowiedzi na liczne prośby biegaczy z całej Polski zwiększyliśmy limit uczestników naszego biegu do aż 22 000 miejsc! – mówi Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

ZAPISY
Srona imprezy
Fotorelacja 2018  
Dział poświęcony imprezie 
 bn 2018 372

Ten kto 11 listopada chce stworzyć największą, żywą biało - czerwoną flagę w Warszawie, niech koniecznie zapisze w kalendarzu, że 21 września o godzinie 00:01 wystartują zapisy na 31. Bieg Niepodległości. Tegoroczny limit uczestników to aż 22000. W ubiegłym roku miejsca skończyły się w ciągu kilku dnii! Warto zatem zapisać się od razu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Podkategorie