Wyniki
Galeria cz.I
Galeria cz.II

Galeria cz.III NEW!

Dorota Świderska: Na I Biegu Truskawki w Truskawiu, zorganizowanym przez KB Galeria Warszawa było dziś bardzo truskawkowo. Truskawkowe było wszystko. Piękny medal w kształcie wielkiej, czerwonej truskawki, miseczka truskawek dla każdego zawodnika i gości, truskawkowe ciasto i kruche ciasteczka w kształcie truskawek, a nawet sama truskawka była jednym z uczestników biegu. Zwycięzcy otrzymali truskawkowego szampana i dżem truskawkowy. Do tego przepiękna Puszcza Kampinoska i wspaniała, słoneczna pogoda.

Trasa na dystansie 10 km nie należała do najłatwiejszych. Zawodnicy napotkali po drodze piach, korzenie, zwalone drzewa i gdzieniegdzie błoto, ale one tylko dodawały atrakcji podczas rywalizacji. Jak mówi Wojtek Szota, który z powodu spóźnienia wystartował jako ostatni,  ponad pół godziny po czasie: „Trasa była tak dobrze oznaczona, że ani przez moment nie miałem wątpliwości, którędy biec. Truskawkowe tabliczki pojawiały się we wszystkich newralgicznych miejscach." Polana piknikowa, na której po biegu zebrali się zawodnicy stwarzała możliwość naprawdę wspaniałej truskawkowej :) zabawy i relaksu. 

Znakiem szczególnym I Biegu Truskawki była nietypowa klasyfikacja par. Regulamin przewidywał pary mieszane, lecz stopień pokrewieństwa i relacji nie był istotny. Każda para tworzyła zespół, który biegł razem. W czasie biegu zawodnicy mogli wspierać się w zespole w dowolny sposób np.: trzymać się za ręce, nosić wzajemnie na barana itp. J Zawodnicy korzystali z tego przywileju zwłaszcza pojawiając się na mecie. Jak widać organizator nie postawił na bicie rekordów, ale na dobrą zabawę, która udała się wyśmienicie. 

W parach zwyciężył zespół: Ilona Banaszek „Gazela"  z klubu organizatora (KB Galeria) i Sebastian Polak z klubu Gimnazjon (Warszawa) z czasem 41:49.

W biegu brali oczywiście udział także biegacze soliści. Tutaj zwycięstwo odniósł Maciej Milewski z Legionowa z czasem 35:51 a wśród Pań pierwsza była Jolanta Wagner z Warszawy z czasem 50:28.

 

KRÓTKA FOTORELACJA Z BIEGU

 

{moscomment}